با این رادار، پوشش پدافند هوایی شرق کشور به ۸۰۰ کیلومتر رسید +عکس

سیاسی
با این رادار، پوشش پدافند هوایی شرق کشور به ۸۰۰ کیلومتر رسید +عکس

تسنیم نوشت: فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش از رادار ۸۰۰ کیلومتری نذیر در منطقه شرق کشور بازدید کرد.

امیر علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در بازدید از سایت رادار طبس، استقرار سامانه رادار نذیر در این منطقه را کامل کننده پدافند هوایی آسمان شرق کشور عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: تمام مراحل ساخت سایت راداری نذیر، از مکان یابی تا ساخت رادار قدرتمند و متناسب با این منطقه، توسط کارکنان جوان پدافند هوایی ارتش انجام شده و نمایانگر اقتدار کشور در حوزه دفاع هوایی است.

سامانه راداری نذیر که برای اولین بار در شهریور ۱۳۹۴ معرفی و عملیاتی شدن آن در آستانه روز پدافند هوایی در شهریور ۱۳۹۵ اعلام شد، راداری پیشرفته با برد بیش از ۸۰۰ کیلومتر با قابلیت کشف اهداف تا ارتفاع بیش از ۳۰ کیلومتر است.

به دلیل ویژگی‌های خاص این رادار، نذیر توانایی کشف انواع اهداف با سطح مقطع راداری پائین مانند پهپادهای مهاجم و موشک های کروز آمریکایی است.

از تصاویر منتشر شده به نظر می‌رسد که نذیر دارای ساختار ویژه‌ای در آنتن‌های خود بوده و بر روی ارتفاعات کشور مستقر شده است.

ویژگی مهم دیگر رادار نذیر، توانایی کشف و ردیابی موشک های بالستیک است. همچنین نذیر توانایی بالایی در تفکیک اهداف داشته و در برابر موشک های ضد رادار نیز مقاوم است.

بازدید اپلیکیشن 34 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

حریرچی: کرونا شدیدتر از موج اول برمی‌گردد حریرچی: کرونا شدیدتر از موج اول برمی‌گردد
سیاسی
تسنیم نوشت: معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه سه سناریو را برای آینده کرونا پیش‌بینی می‌کنیم، گفت: داروی موثر اختصاصی برای ویروس کرونا هنوز کشف نشده است. دکتر ایرج حریرچی در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه در ۱۸ تا ۲۴ ماه آینده کشورها با ویروس درگیر خواهند بود،…...
پیشنهاد روزنامه جمهوری اسلامی برای روز قدس پیشنهاد روزنامه جمهوری اسلامی برای روز قدس
سیاسی
خبرآنلاین به نقل از روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:این روزها مسئولان شورای هماهنگی تبلیغات نگرانی‌هائی را در مورد مراسم روز قدس مطرح می‌کنند و حتی بعضی افراد سخن از برگزاری راه‌پیمائی این روز با رعایت فاصله و یا در خودرو به میان می‌آورند. نگرانی برای راه‌پیمائی روز قدس که مظهر ضدیت…...
تعداد کشته‌های آبان ۹۸ چه زمانی اعلام می‌شود؟ تعداد کشته‌های آبان ۹۸ چه زمانی اعلام می‌شود؟
سیاسی
عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور شب گذشته با حضور در برنامه نگاه یک درباره حوادثی مثل اعتراضات آبان، تحریم‌ها، شهادت سردار سلیمانی و... اظهارنظر کرد. در چند ساعت گذشته شبکه‌های اجتماعی بیشتر از همه به موضوع حوادث آبان ۹۸ دوجه نشان دادند. ایسنا این بخش از اظهارات رحمانی‌فضلی را اینطوری روایت…...

پاسخ دهید