با این رادار، پوشش پدافند هوایی شرق کشور به ۸۰۰ کیلومتر رسید +عکس

سیاسی
با این رادار، پوشش پدافند هوایی شرق کشور به ۸۰۰ کیلومتر رسید +عکس

تسنیم نوشت: فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش از رادار ۸۰۰ کیلومتری نذیر در منطقه شرق کشور بازدید کرد.

امیر علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در بازدید از سایت رادار طبس، استقرار سامانه رادار نذیر در این منطقه را کامل کننده پدافند هوایی آسمان شرق کشور عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: تمام مراحل ساخت سایت راداری نذیر، از مکان یابی تا ساخت رادار قدرتمند و متناسب با این منطقه، توسط کارکنان جوان پدافند هوایی ارتش انجام شده و نمایانگر اقتدار کشور در حوزه دفاع هوایی است.

سامانه راداری نذیر که برای اولین بار در شهریور ۱۳۹۴ معرفی و عملیاتی شدن آن در آستانه روز پدافند هوایی در شهریور ۱۳۹۵ اعلام شد، راداری پیشرفته با برد بیش از ۸۰۰ کیلومتر با قابلیت کشف اهداف تا ارتفاع بیش از ۳۰ کیلومتر است.

به دلیل ویژگی‌های خاص این رادار، نذیر توانایی کشف انواع اهداف با سطح مقطع راداری پائین مانند پهپادهای مهاجم و موشک های کروز آمریکایی است.

از تصاویر منتشر شده به نظر می‌رسد که نذیر دارای ساختار ویژه‌ای در آنتن‌های خود بوده و بر روی ارتفاعات کشور مستقر شده است.

ویژگی مهم دیگر رادار نذیر، توانایی کشف و ردیابی موشک های بالستیک است. همچنین نذیر توانایی بالایی در تفکیک اهداف داشته و در برابر موشک های ضد رادار نیز مقاوم است.

بازدید اپلیکیشن 34 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

نوشین جعفری با تودیع وثیقه آزاد شد نوشین جعفری با تودیع وثیقه آزاد شد
سیاسی
ایسنا نوشت: نوشین جعفری روزنامه نگار و عکاس هنری امروز با تودیع وثیقه آزاد شد. نوشین جعفری که از مردادماه سال جاری بازداشت شده بود امروز با تودیع وثیقه از زندان آزاد شد. غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه‌قضاییه سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ در پاسخ به سوالی درباره "بازداشت یکی از عکاسان…...
تصویب تشکیل «وزارت بازرگانی» در مجلس تصویب تشکیل «وزارت بازرگانی» در مجلس
سیاسی
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات تشکیل وزارت «تجارت و خدمات بازرگانی» موافقت کردند. به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس با ۱۳۲ رأی موافق، ۷۸ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۲ نماینده حاضر در جلسه با کلیات تشکیل «وزارت تجارت…...
توضیح سخنگوی وزارت خارجه درباره احتمال دیدار روحانی و ترامپ توضیح سخنگوی وزارت خارجه درباره احتمال دیدار روحانی و ترامپ
سیاسی
برنا نوشت: سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پی انتشار مطلبی از سوی خبرنگار CNN در توئیتر به نقل از محمدجواد ظریف وزیر خارجه درباره دیدار روحانی با ترامپ، عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران همیشه ابتکارات دیپلماتیک و سیاسی خودش را در هر شرایط دارد و نکاتی که…...

پاسخ دهید