دانلود اپلیکیشن هفت صبح

باورنکردنی؛ قراردادهای نجومی و عجیب با ۴ استقلالی

ورزشی
باورنکردنی؛ قراردادهای نجومی و عجیب با ۴ استقلالی

سایت طرفداری نوشت: اخبار جدیدی که درباره مبلغ قرارداد برخی بازیکنان استقلال به گوش می رسد تکان دهنده است. به طور نمونه؛ فرشید اسماعیلی هافبک استقلال که قرارداد فصل گذشته اش با این باشگاه ۱/۳ میلیارد تومان بود و البته با دو متمم در دوران مدیرعاملی امیرحسین فتحی و سرپرستی اسماعیل خلیل زاده دریافتی اش را به ۲ میلیارد تومان رساند، برای فصل جدید قرارداد ۵/۲ میلیارد تومانی با باشگاه استقلال بست و علاوه بر این قرارداد پنج میلیارد و دویست میلیون تومانی، مبلغ دو میلیارد تومان هم از نامداری مشاور هیات مدیره استقلال گرفت. باشگاه استقلال که تا به امروز از ۵/۲ میلیارد تومان، ۲/۷ میلیارد به فرشید اسماعیلی پرداخته، تلاش کرد این دو میلیارد تومان نامداری را هم به حساب قرارداد بنویسد اما بعد از کش و قوس بسیار، نامداری به فرشید اسماعیلی نامه داد و در آن نوشت آن مبلغ را هدیه کرده است. با این حساب استقلال در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد به فرشید اسماعیلی پرداخت کرده و بدهی اش به او ۲/۵ میلیارد تومان است.

قرارداد فصل گذشته محمد دانشگر، یک میلیارد و سیصد میلیون تومان بود اما احمد سعادتمند برای تمدید با او قرارداد ۵/۶ میلیاردی بست. یعنی مبلغ قرارداد او بیش از ۴ برابر افزایش داشته است. البته گفته می شود دانشگر هم مبلغ ۱/۵ میلیارد تومان از نامداری به عنوان هدیه دریافت کرده است و نامداری به او هم نامه داده که این مبلغ ربطی به قراردادش با باشگاه استقلال ندارد. دانشگر از مبلغ قراردادش ۲/۸ میلیارد تومان دریافت کرده که با این حساب باشگاه ۵۰ درصد مطالبات او را پرداخته است و باز هم نکته همین جاست که اگر در آغاز فصل، قرارداد او معقول و منطقی بسته شده و حتی به طور مثال، دو برابر هم شده بود؛ الان استقلال با این پولی که به دانشگر داده با او به طور کامل تسویه حساب کرده و ۲۰۰ میلیون هم از او طلبکار می شد اما امضای قرارداد چهار برابری با دانشگر باعث شده استقلال به رغم پرداخت ۲/۸ میلیارد تومان، باز هم ۵۰ درصد مبلغ قرارداد را به مدافعش بدهکار باشد!

محمد حسین مرادمند هم که می گوید ۲۰۰ میلیون تومان از چک رضایتنامه اش برگشت خورده است، با قراردادی به ارزش ۵/۵ میلیارد تومان به استقلال پیوست و البته باشگاه استقلال مبلغ ۱/۵ میلیارد تومان هم بابت رضایتنامه او پرداخت کرد تا مرادمند این ۱/۵ میلیارد تومان را به فرهاد حمیداوی مالک وقت شهر خودرو (پدیده فعلی) بپردازد. باشگاه استقلال از ۵/۵ میلیارد ۳/۵ میلیارد تومان به مرادمند پرداخت کرده است. این جا هم به نظر می رسد اگر قرارداد معقولی با مرادمند بسته شده بود، حالا با همین ۳/۵ میلیارد تومان، او هیچ طلبی از استقلال نداشت! گفته می شود قرارداد فصل قبل او با تیم مشهدی، هفتصد و به روایتی نهصد میلیون تومان بوده است.

داریوش شجاعیان با استقلال قراردادی به ارزش ۹۰۰ میلیون تومان داشت که احمد سعادتمند قرارداد او را با ۳ میلیارد تومان تمدید کرد. از آن ۳ میلیارد تومان هم شجاعیان تا به حال ۱/۷ میلیارد تومان دریافت کرده و دریافتی اش بیش از ۵۰ درصد است. اگر احمد سعادتمند قرارداد شجاعیان را دو برابر هم می کرد، الان شجاعیان تنها ۱۰۰ میلیون تومان از استقلال طلبکار بود نه این که ۱/۷ میلیارد بگیرد و باز هم ۱/۳ میلیارد طلبکار باشد.

بازدید اپلیکیشن 99 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید