باند طبری چگونه لو رفت؟

اقتصادی
باند طبری چگونه لو رفت؟

دوازدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و سایر متهمان صبح دیروز به ریاست قاضی بابایی برگزار شد. در ابتدای این جلسه قاضی از متهم مهدی زاهدیان خواست در جایگاه حاضر شود و ضمن تفهیم اتهام به وی از او پرسید آیا اتهامات را قبول دارید؟ متهم با رد اتهامات مطرح شده در کیفرخواست درباره رابطه‎اش با دانیال‌زاده گفت: وکیل دانیال‌زاده بودم. پس از تعیین حق‌الوکاله، او ۷ میلیارد تومان برای هزینه‌های دادرسی و قانونی و ۳ میلیارد تومان برای حق‌الوکاله به من پرداخت کرد.

قاضی خطاب به این متهم گفت: چه مبلغی به بازپرس سابق علیزاده که متهم پرونده است، پرداخت کردید؟ که زاهدیان پاسخ داد: من پولی ندادم. قاضی گفت: شما در چند مرحله اظهار کرده‌اید که پول به علیزاده داده‌اید. گفته‌اید سه میلیارد تومان به بازپرس علیزاده داده‌ام و این را در مواجهه حضوری گفته‎اید. گفته‎اید این مبلغ را در دو مرحله به صورت یورو پرداخت کرده‌اید یک مرحله در شمال و یک مرحله در تهران این پول را داده‌اید.

در ادامه جلسه دادگاه قاضی بابایی از متهم قاسم‌زاده (بازپرس سابق دادسرای فرهنگ و رسانه) خواست که در جایگاه قرار بگیرید. قاضی خطاب به اوگفت: اتهام شما تأثیر دادن نفوذ اشخاص دولتی در تصمیمات قضایی و دریافت رشوه از آقایان حاج رضا و شریف نجار بالغ بر مبلغ ۲۸ میلیارد ریال است، آیا این دو اتهام را قبول دارید؟ که متهم قاسم‌زاده گفت: نمی‌پذیرم. سپس قاضی از وکیل متهم قاسم‌زاده خواست در جایگاه قرار گیرد و توضیحات خود را ارائه دهد.

مرتضی ناجی درباره دو اتهام منتسبه به موکل خود دفاعیاتی را بیان کرد. در ادامه دادگاه نماینده دادستان خواست در جایگاه قرار گیرد و توضیحات خود را بیان کند. قهرمانی گفت: مهدی زاهدیان فردی است مازندرانی که همشهری قاسم‌زاده و علیزاده بوده و دوست صمیمی این دو نفر است.

وی خطاب به متهم زاهدیان گفت: شما مشغول کار چاق‌کنی در قوه قضائیه بودید، ما از درون‌تان شما را کشف کردیم و فردی از درون شما، افشاگری کرد. در ادامه جلسه دادگاه فیلم اقرارهای دانیال‌زاده نمایش داده شد. قاضی بابایی با اعلام ختم جلسه گفت: زمان برگزاری جلسه بعدی دادگاه متعاقباً اعلام می‌شود.

 

بازدید اپلیکیشن 92 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

‌رقابت برندهای آب معدنی خارجی در ایران ‌رقابت برندهای آب معدنی خارجی در ایران
اقتصادی
روزنامه هفت صبح، فرید عطارزاده | یک پست اینستاگرامی کافی بود تا نام دو برند «دماوند» و «دنت» بر سر زبان‌ها بیفتند و در شبکه‌های اجتماعی بحث درباره این برندها زیاد شود. ماجرا از جایی شروع شد که یک ایده‌پرداز تبلیغات ادعا کرد که طرح پیشنهادی او برای آب معدنی…...
‌با ۲۰۰‌میلیون چه خودروهایی می‌توان خرید؟ ‌با ۲۰۰‌میلیون چه خودروهایی می‌توان خرید؟
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح| ‌اینجا نه آوردگاه کارکرده‌های دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی است و نه محل رقابت خودروهای صفر کیلومتر نسبتا با کیفیت. در شرایطی که قیمت پارس از مرز ۲۱۰ میلیون گذشته و چانگان هم در محدوده قیمت ۴۰۰ میلیون تومان روزگار می‌گذراند، این بخش را می‌توان منطقه‌ای فرض…...
بازدید از ‌ملک فقط با پرینت حساب بانکی! بازدید از ‌ملک فقط با پرینت حساب بانکی!
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح، نگار علی | حالا این قراردادی نانوشته برای بازدید برخی واحدهای لوکسی است که در جای جای تهران ساخته شده است؛واحدهایی با قیمت‌هایی بالاتر از ۵۰میلیون تومان یا حتی ۱۰۰میلیون تومان در هر متر مربع. بررسی‌ها نشان می‌دهد آنچه طی چند سال اخیر قیمت مسکن در مناطق…...

پاسخ دهید