باند طبری چگونه لو رفت؟

اقتصادی
باند طبری چگونه لو رفت؟

دوازدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و سایر متهمان صبح دیروز به ریاست قاضی بابایی برگزار شد. در ابتدای این جلسه قاضی از متهم مهدی زاهدیان خواست در جایگاه حاضر شود و ضمن تفهیم اتهام به وی از او پرسید آیا اتهامات را قبول دارید؟ متهم با رد اتهامات مطرح شده در کیفرخواست درباره رابطه‎اش با دانیال‌زاده گفت: وکیل دانیال‌زاده بودم. پس از تعیین حق‌الوکاله، او ۷ میلیارد تومان برای هزینه‌های دادرسی و قانونی و ۳ میلیارد تومان برای حق‌الوکاله به من پرداخت کرد.

قاضی خطاب به این متهم گفت: چه مبلغی به بازپرس سابق علیزاده که متهم پرونده است، پرداخت کردید؟ که زاهدیان پاسخ داد: من پولی ندادم. قاضی گفت: شما در چند مرحله اظهار کرده‌اید که پول به علیزاده داده‌اید. گفته‌اید سه میلیارد تومان به بازپرس علیزاده داده‌ام و این را در مواجهه حضوری گفته‎اید. گفته‎اید این مبلغ را در دو مرحله به صورت یورو پرداخت کرده‌اید یک مرحله در شمال و یک مرحله در تهران این پول را داده‌اید.

در ادامه جلسه دادگاه قاضی بابایی از متهم قاسم‌زاده (بازپرس سابق دادسرای فرهنگ و رسانه) خواست که در جایگاه قرار بگیرید. قاضی خطاب به اوگفت: اتهام شما تأثیر دادن نفوذ اشخاص دولتی در تصمیمات قضایی و دریافت رشوه از آقایان حاج رضا و شریف نجار بالغ بر مبلغ ۲۸ میلیارد ریال است، آیا این دو اتهام را قبول دارید؟ که متهم قاسم‌زاده گفت: نمی‌پذیرم. سپس قاضی از وکیل متهم قاسم‌زاده خواست در جایگاه قرار گیرد و توضیحات خود را ارائه دهد.

مرتضی ناجی درباره دو اتهام منتسبه به موکل خود دفاعیاتی را بیان کرد. در ادامه دادگاه نماینده دادستان خواست در جایگاه قرار گیرد و توضیحات خود را بیان کند. قهرمانی گفت: مهدی زاهدیان فردی است مازندرانی که همشهری قاسم‌زاده و علیزاده بوده و دوست صمیمی این دو نفر است.

وی خطاب به متهم زاهدیان گفت: شما مشغول کار چاق‌کنی در قوه قضائیه بودید، ما از درون‌تان شما را کشف کردیم و فردی از درون شما، افشاگری کرد. در ادامه جلسه دادگاه فیلم اقرارهای دانیال‌زاده نمایش داده شد. قاضی بابایی با اعلام ختم جلسه گفت: زمان برگزاری جلسه بعدی دادگاه متعاقباً اعلام می‌شود.

 

بازدید اپلیکیشن 92 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

افزایش دستفروشی در پایتخت به دلیل شرایط کرونا افزایش دستفروشی در پایتخت به دلیل شرایط کرونا
اقتصادی
عضو شورای شهر تهران از افزایش دستفروشی در پایتخت به دلیل شرایط کرونا و بیکاری ناشی از آن خبر داد و گفت: ساماندهی دستفروشان فقط توسط مدیریت شهری امکان‌پذیر نیست. حسن خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با فارس، درباره پدیده دستفروشی در پایتخت اظهار داشت: دستفروشی پدیده‌ای در…...
تمام احتمالات درباره ۱۹‌کامیون داروی قاچاق تمام احتمالات درباره ۱۹‌کامیون داروی قاچاق
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح، نگین باقری | روز پنجشنبه اداره اطلاعات ارتش عراق از کشف ۱۹کامیون حامل داروی قاچاق خبر داد که از ایران به سمت این کشور در حرکت بودند. داروهای این ۱۹کامیون که به گفته دستگاه‌های اطلاعاتی عراق صدها هزار دلار قیمتشان بوده اگرچه از ایران به سمت عراق…...
آیا می‌توان به کاهش قیمت دلار امیدوار بود؟ آیا می‌توان به کاهش قیمت دلار امیدوار بود؟
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | قیمت دلار از ابتدای امسال تاکنون با رشدی در حدود ۱۵هزار تومان مواجه شده است و این یعنی رشد حدود ۱۰۰درصدی. نوسان نرخ دلار تنها در ۱۰روز ابتدای پاییز هم قابل‌توجه بود؛ به‌طوری‌که یک‌هزار و ۲۰۰تومان افزایش قیمت را ثبت کرد و رشدی در حدود ۴.۴درصد…...

پاسخ دهید