بازگشت موبایل صاایران توسط ایرانسل به بازار

دانش و فناوری
بازگشت موبایل صاایران توسط ایرانسل به بازار

وزیر ارتباطات با تشکر از وزارت دفاع، صاایران و ایرانسل، از عرضۀ اولین سری گوشی‌های تلفن همراه داخلی توسط ایرانسل خبرداد.
به گفته آذری جهرمی، حالا بخش اول از محصولات آماده و به ایرانسل تحویل داده شده تا شرایط آن برای عرضه به بازار فراهم شود. به گفته جهرمی شرکت صاایران که امروزه زیرمجموعه وزارت دفاع فعالیت می‌کند، قصد دارد تولید گوشی ملی را ادامه دهد. وزیر ارتباطات درباره جزییات فنی این موبایل‌ها سخنی به میان نیاورد و قابلیت‌های این موبایل‌ها مشخص نیست.
در مراسم معرفی دستاوردهای بومی سازی تجهیزات پیشرفته شبکه ملی اطلاعات «محمد جواد آذری جهرمی» با ذکر این نکته که گرانی بسیاری از وسایل ارتباطی باعث شده که مردم چشم به انتظار بسیاری از دستگاه‌های تولید داخلی باشند تاکید کرد که «موبایل ایرانی» یکی از این موارد است. او می‌گوید وزارت ارتباطات چندین بار درباره گوشی ایرانی صحبت کرده و این محصول هنوز توسط مردم به طور انبوه لمس نشده است: «می‌گویند خط تولید در مراغه راه افتاده که بسیار خوب است ولی محصول را به دست مردم برسانید. دیگر تولیدکنندگان نیز به ساخت یک گوشی قناعت نکنند و بدانند که باید در تکنولوژی پویا باشند و مردم مدل‌های مختلف گوشی را می‌خواهند.»
جهرمی با ذکر این نکته که چند روز پیش به او گزارش شده که وزارت دفاع در راستای همکاری تولید گوشی ایرانی کار خود را برای بخش اول به پایان رسانده گفت: «صاایران محموله اول تولیدات خود را به ایرانسل داده تا شرایط عرصه به بازار توسط این اپراتور مهیا شود. وزارت دفاع ورود خیلی خوبی در اینباره داشته است. از امیر حاتمی و امیر شهرام در صاایران تشکر می‌کنم که این کار را انجام دادند و از مدیر عامل ایرانسل نیز تشکر می‌کنم که می‌خواهند باندلینگ این گوشی‌ها را انجام دهند.»
گفتنیست خرداد ماه ۹۹ بود که مدیرعامل ایرانسل از شما صنایع مخابرات صاایران (صما) بازدید کرد و خبر از همکاری این دو شرکت برای عرضه گوشی ملی داده بود. ایرانسل همچنین پیش از این، در دی ماه ۱۳۹۸ تفاهم‌نامه‌ای را در حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، در راستای «حمایت از تولید و توسعه زیست‌بوم تلفن همراه هوشمند تولید داخل» با پست بانک امضا کرده بود.
جهرمی همچنین اعلام کرد که قرار است یک خط اعتباری ۵۰۰ میلیارد تومانی به اپراتورها داده شود تا بتوانند گوشی‌های داخلی را به مردم به صورت اقساطی ارائه کنند. او همچنین می‌گوید دیگر اپراتورهای موبایل نیز در این زمینه فعالیت دارند ولی از آنسو تاکید دارد که یک فعالیت‌ها زمانی شیرین خواهد بود که «محصول واقعی به دست مردم برسد و مردم آن را لمس کنند.»

بازدید اپلیکیشن 97 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پرورش گوسفند در چین با تلفن همراه پرورش گوسفند در چین با تلفن همراه
دیدنی‌ها
یک شرکت چینی پرورش گوسفند با راه اندازی یک اپلیکیشن تلفن همراه با عنوان "مرتع کمک رسانی به شین جیانگ" اقدام به پرورش اینترنتی گوسفند کرده است. به گزارش ایرنا به نقل از رادیو بین المللی چین، این شرکت چینی فعال در شهرستان "مو لی" استان سینکیانگ که با تهیه…...
در توالت از تلفن همراه استفاده نکنید در توالت از تلفن همراه استفاده نکنید
سلامت و زندگی
پزشکان هشدار می‌دهند استفاده از تلفن همراه در توالت می‌تواند منجر به بواسیر شود. به گزارش سیناپرس، محققان می‌گویند: نشستن طولانی‌مدت در توالت از این جهت که نشستن طولانی مدت به پایین راست روده فشار می‌آرود، منجر به بروز بیماری می‌شود. بَواسیر یا هِموروئید به گشاد شدن رگ‌های وریدی در…...

پاسخ دهید