این خطوط اتوبوسرانی به صورت شبانه‌روزی فعال هستند

اجتماعی
این خطوط اتوبوسرانی به صورت شبانه‌روزی فعال هستند

تسنیم نوشت: ۹ خط اتوبوسرانی شهر تهران به صورت شبانه روزی فعال و مشغول سرویس‌دهی به شهروندان هستند.

روند رو به رشد شهرنشینی و گسترش پرشتاب این پدیده، تغییرات زیادی در سبک زندگی مردم و نیازهای آنها ایجاد کرده و یکی از این نیازها حمل و نقل عمومی است. حمل و نقل عمومی یکی از مهم ترین زیر ساخت های جوامع امروزی به شمار می آید که به منظور رفع نیازهای روزمره توسعه یافته و همچنان باید این روند را ادامه داد.

در حال حاضر مترو و اتوبوس و همچنین تاکسی، ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهر تهران محسوب میشوند و اگرچه مردم با کمبود ناوگان و فرسودگی آنها دست و پنجه نرم می کنند اما تلاش بر استفاده از ظرفیت موجود تا حد ممکن است. در این راستا ناوگان اتوبوس‌رانی تهران ۲۴‌ساعته فعالیت می‌کند تا ترددهای شبانه شهروندان با سهولت انجام شود. خدمات‌رسانی خطوط بی‌آرتی تهران شب ها نیز ادامه دارد و اتوبوس‌های این خطوط بدون تعطیلی، در طول شبانه‌روز به جابه‌جایی مسافر می‌پردازند.

خطوط بی‌آرتی پرترددترین مسیرهای اتوبوس‌رانی تهران هستند و بیشترین تعداد مسافران در این خطوط جابه‌جا می‌شوند. البته در این میان، خط ۷ بی‌آرتی که از میدان راه‌آهن در جنوب تهران شروع و به میدان تجریش در شمال تهران ختم می‌شود، پرمسافرترین خط اتوبوس‌رانی پایتخت است.

همچنین خط یک بی‌آرتی که میدان آزادی و پایانۀ غرب در منتهی‌الیه غربی تهران را به چهارراه تهرانپارس و پایانۀ شرق در منتهی‌الیه شرقی تهران متصل می‌کند، دیگر خط اتوبوس‌رانی تهران با بیشترین تعداد مسافر است.

خطوط شبانۀ اتوبوس‌رانی شهر به شرح ذیل است: خط شمارۀ ۹۰۱: چهارراه تهران‌پارس – پایانۀ آزادی – ایستگاه چهارراه تهران‌پارس؛ خط شمارۀ ۹۰۲: خط پایانۀ خاوران – پایانۀ آزادی – ایستگاه پایانۀ خاوران؛ خط شمارۀ ۹۰۳: خط پایانۀ خاوران – پایانۀ علم و صنعت – ایستگاه خاوران؛ خط شمارۀ ۹۰۴: خط پایانۀ جنوب – پایانۀ شهید افشار – ایستگاه پایانۀ جنوب؛ خط شمارۀ ۹۰۵: خط پایانۀ بیهقی – پایانۀ علم و صنعت – ایستگاه پایانۀ بیهقی؛ خط شمارۀ ۹۰۷: خط میدان راه‌آهن – پایانۀ تجریش – ایستگاه میدان راه‌آهن؛ خط شمارۀ ۹۰۸: خط پایانۀ خاوران – پایانۀ جنوب – ایستگاه پایانۀ خاوران؛ خط شمارۀ ۹۰۹: خط مترو جوانمرد قصاب – پایانۀ لاله – ایستگاه پایانۀ مترو جوانمرد قصاب؛ خط شمارۀ ۹۱۰: خط دانشگاه علوم و تحقیقات – پایانۀ آزادگان – ایستگاه دانشگاه آزاد.

بازدید اپلیکیشن 20 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ببینید | شوخی وحشتناک با سیل ببینید | شوخی وحشتناک با سیل
اجتماعی
بلایای طبیعی همواره ترس و وحشت بزرگی را به زندگی مردم تزریق می‌کنند اما گویا این مرد درصدد اثبات این امر است که که هیچ ترسی از این دست اتفاقات به ویژه سیل ندارد و حتی با آن شوخی می‌کند. منبع: حاشیه نیوز...
ببینید | تخریب چند خودرو به دلیل خصومت شخصی ببینید | تخریب چند خودرو به دلیل خصومت شخصی
اجتماعی
یک خودرو با چراغی خاموش اقدام به تخریب چند خودروی پارک شده کرد. به نظر می‌رسد انگیزه این اقدام خصومتی شخصی بوده است. تحقیقات پلیس در این خصوص ادامه دارد....
توضیحی درباره آتش‌سوزی منجر به مرگ در اردوگاه باهنر توضیحی درباره آتش‌سوزی منجر به مرگ در اردوگاه باهنر
اجتماعی
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، ضمن ابراز تاسف از حادثه آتش سوزی اردوگاه شهید باهنر، توضیحاتی ارائه کرد. علیرضا کاظمی ضمن ابراز تاسف از حادثه آتش سوزی اردوگاه شهید باهنر، گفت: عصر امروز پنج شنبه ۱۷ مهر ماه ۱۳۹۹ تعداد ۱۴ نفر از افراد اوتیسمی موسسه خیریه…...

پاسخ دهید