دانلود اپلیکیشن هفت صبح

توافق ایران و آژانس بین‌المللی برای ادامه مذاکرات فنی

سیاسی
توافق ایران و آژانس بین‌المللی برای ادامه مذاکرات فنی

رافائل گروسی بامداد یکشنبه به تهران آمد تا بتواند پیش از نشست شورای حکام به توافقی با کشورمان دست یابد حالا گفته می شود که ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای ادامه مذاکرات فنی توافق کردند.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان انرژی اتمی و مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از دو ساعت مذاکره از ادامه مذاکرات فنی در چارچوب پروتکل الحاقی در وین و سپس تهران خبر دادند.
رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان پس از دیدار گروسی به خبرنگاران گفت: مذاکرات سازنده‌ای را انجام دادیم. مسائل فیمابین اساساً فنی است. تفاهم کردیم در اجلاس آینده شرکت و در حاشیه اجلاس مذاکرات خود را ادامه دهیم. قرار شد مدیرکل آژانس در آینده نزدیک به تهران سفر و مذاکرات را با مقامات انجام دهد و درباره تعویض کارت‌های حافظه دوربین‌ها به ایران بیاید. برای ما آنچه حائز اهمیت است. اعتمادسازی است و اینکه اعتماد متقابل بین ایران و آژانس وجود داشته باشد.

متن بیانیه ایران و آژانس به این شرح است:

جناب آقای رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (آژانس)، در روز یک‌شنبه مورخ ۲۱/۰۶/۱۴۰۰ به تهران سفر و با جناب آقای محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران (سازمان)، دیدار نمود.

۱٫ طرفین، روح همکاری و اعتماد متقابل و اهمیت تداوم آن و همچنین ضرورت رسیدگی به موضوعات فی‌مابین در فضایی سازنده و منحصرا فنی را مورد یادآوری و تاکید مجدد قرار دادند.

۲٫ در چارچوب تعاملات و همکاری‌های موجود فی‌مابین، طرفین تصمیم گرفتند دیدارهای متقابل را در سطوح مرتبط تداوم دهند. در همین راستا، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در حاشیه کنفرانس عمومی آژانس با مدیرکل دیدار خواهد کرد و مدیرکل نیز در آینده نزدیک به تهران سفر خواهد نمود تا مشورت‌های سطح بالا با هدف تقویت همکاری‌های میان ایران و آژانس در حوزه های مختلف و بحث درخصوص موضوعات فعلی مورد علاقه متقابل، با دولت جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

۳٫ به بازرسان آژانس اجازه داده می شود تا نسبت به سرویس فنی تجهیزات نظارتی مشخص شده و جایگزینی کارت های حافظه آن‌ها که تحت مهر و موم مشترک در ایران نگهداری خواهند شد، اقدام نمایند. چگونگی و زمان انجام این اقدام، مورد توافق دو طرف قرار گرفت.

بازدید اپلیکیشن 29 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید