اگر ماشین ترمز برید چکار کنیم؟

دانش و فناوری
اگر ماشین ترمز برید چکار کنیم؟

شاید در یک جاده، شهر یا اتوبان در حال حرکت باشید و متوجه شوید که ترمز شما عمل نمی‌کند، اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که خونسردی خود را حفظ کنید، چون استرس هیچ کمکی به شما نمی‌کند و باعث می‌شود تا وضعیت بدتر شود.بررسی رفتار پدال ترمز: پس از حفظ خونسردی باید رفتار پدال ترمز را بررسی کنید، اگر پدال نرم بود و زیاد پایین می‌رفت، به احتمال زیاد سطح روغن ترمز در آن کاهش یافته است یا سیلندر اصلی خراب شده که در این صورت با فشردن چندین باره پا بر روی پدال ممکن است بتوانید از سرعت خودرو بکاهید، اگر پدال ترمز سفت باشد، باید بررسی شود که آیا چیزی در قسمت پشت پدال قرار دارد که مانع ترمزگیری شود یا خیر.
دنده معکوس: یکی دیگر از راه‌های موثر، استفاده از دنده معکوس است، دنده معکوس موجب می‌شود تا شما از ترمز موتور (Engine Brake) استفاده کنید و سرعت خودرو را کم کنید، البته قابل ذکر است که معکوس دادن باید اصولی باشد؛ برای مثال اگر در دنده ۴ هستیم، به دنده ۳ معکوس دهید، در غیر این صورت موتور شما آسیب جدی می‌بیند.
استفاده از نیروی اصطکاک: اگر جاده خلوت است، شما می‌توانید با آرام فرمان دادن و حرکات زیگزاگی، با ایجاد نیروی اصطکاک باعث شوید تا سرعت خودرو رفته رفته کاهش بیابد، همچنین پستی بلندی‌های جاده نیر می‌توانند سرعت شما را کاهش دهند، توجه داشته باشید که این راه حل باید در جاده‌های خلوت صورت گیرد.
استفاده از ترمز دستی: استفاده از ترمز دستی می‌تواند باعث کاهش سرعت شما شود، اما دقت داشته باشید که باید آرام آرام ترمز دستی را بکشید تا خودرو سرعتش کاهش پیدا کند در صورتی که ترمز دستی را با تمام قدرت و تا انتهای بکشید، چرخ‌های عقب قفل می‌کند و این امر بدتر موجب به هم خوردن تعادل خودرو و اتفاق‌های ناگوار می‌شود.
موانع طبیعی: اگر روش‌های بالا موثر واقع نشد، می‌توان با استفاده از موانع طبیعی خودرو را متوقف کرد برای مثال کیسه‌های سیمان یا بشکه‌های آب موانع خوبی هستند که با تماس دادن کناره تایر خودرو با آن‌ها می‌توانید سرعت خود را کاهش دهید.

همچنین درختچه‌های کوچک (کمتر از ۱ متر ارتفاع) هم می‌توانند وسیله خوبی برای کاهش سرعت خودرو باشند.

بازدید اپلیکیشن 548 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

بلایی‌ که ‌‌کرونا بر‌سر نمایشگاه ایفا آورد! بلایی‌ که ‌‌کرونا بر‌سر نمایشگاه ایفا آورد!
کاربران ویژه - دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح، شهروز چرکچی | اگر از خوانندگان ثابت این ستون باشید احتمالا نمایشگاه ایفا را می‌شناسید، چراکه قبل‌تر به تفصیل درباره این نمایشگاه برایتان نوشته‌ام و خوانده‌اید. اما به احترام خوانندگان جدید ستون، مختصرا توضیحی درباره نمایشگاه ایفا می‌دهم. رویداد ایفا یکی از قدیمی‌ترین نمایشگاه‌های حوزه الکترونیک در…...
گزارشی برای ‌عاشقان خودروهای کوچک و ‌سوپرمینی گزارشی برای ‌عاشقان خودروهای کوچک و ‌سوپرمینی
کاربران ویژه - دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح| کوچک هستند و همین فایده بزرگ‌شان برای عبور و مرور در شهر است. چون طول‌شان زیاد نیست راحت جای پارک پیدا می‌کنند و چون سبک‌اند با موتورهای کوچک خیلی سریع‌تر از تصور معمول دور می‌گیرند و شما را به مقصد می‌رسانند و در عین حال به شدت…...
خرید جک S3 معقول‌تر است یا چانگان CS35 خرید جک S3 معقول‌تر است یا چانگان CS35
کاربران ویژه - دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح | شتاب بالای گرانی خودرو در بازار را از افزایش قیمت دو مدل کراس‌اوور ساب کامپکت چینی می‌توان به خوبی فهمید. جک اس۳ و چانگان سی‌اس۳۵ به عنوان نمادهای چینی این بخش از بازار، زمانی در محدوده ۶۵ تا ۸۰ میلیون تومان قرار داشته و از قیمت…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید