اوکراین تابعیت ۱۳ کشیش را لغو کرد

جهان
اوکراین تابعیت ۱۳ کشیش را لغو کرد

رئیس‌جمهور اوکراین فرمانی را امضا کرد که بر اساس آن ۱۱۹ شخصیت روس تحریم‌ می‌شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از راشاتودی، لیست سیاه جدید کی‌یف شامل هنرمندان و روزنامه نگاران برجسته است.

اوکراین نیکیتا میخالکوف کارگردان فیلم برنده اسکار و فیلیپ کرکوروف خواننده پاپ و همچنین اوگنی پطروسیان استندآپ کمدین و آنا نتربکو ستاره اپرا را تحریم کرده است.

کی‌یف همچنین تعدادی از روزنامه نگاران روسی از جمله سردبیر راشاتودی مارگاریتا سیمونیان و رئیس گروه رسانه‌ای Rossiya Segodnya دیمیتری کیسلیوف را هدف قرار داده است.

محدودیت‌های اعمال شده برای یک دوره ۱۰ ساله شامل مسدود کردن دارایی‌ها، ممنوعیت سفر و ویزا، لغو جوایز دولتی اوکراین و برخی اقدامات دیگر است.

کی‌یف بارها مقامات و شخصیت‌های مردمی روسیه را در بحبوحه درگیری‌های جاری تحریم کرده و صدها نفر از آنها قبلاً در لیست سیاه قرار گرفته‌اند.

زلنسکی همچنین ۱۳ کشیش کلیسای ارتدوکس اوکراین (UOC) را از تابعیت این کشور سلب کرده است. فرمان ریاست جمهوری در مورد هدف قرار دادن روحانیون مسیحی ظاهراً توسط زلنسکی در اواخر دسامبر امضا شده، اما به طور رسمی منتشر نشده است، زیرا حاوی اطلاعات شخصی کشیشانی است که تابعیت آنها لغو شده است.

این فرمان شامل چندین کشیش می‌شود که مدت‌ها پیش به دلیل فرار به روسیه، روابط خود را با اوکراین قطع کرده بودند. به ویژه، لازار، اسقف شهری سیمفروپل و کریمه، از تابعیت اوکراینی خود محروم شد.

کلیسای ارتدوکس اوکراین که زیرمجموعه اسقفی مسکو بود، در اوایل درگیری بین روسیه و اوکراین اعلام استقلال کرد. اما در چند ماه گذشته، سایت‌های کلیسا بارها توسط نیروهای امنیتی اوکراین به دلیل روابط ادعایی با روسیه مورد حمله قرار گرفته‌اند.

کلیسای ارتدوکس اوکراین (OCU) ​​در سال ۲۰۱۸ با مشارکت مستقیم پیوتر پوروشنکو رئیس جمهور سابق اوکراین تأسیس شد.

دیدگاهتان را بنویسید