اوپک قیمت فروش نفت ایران را فاش کرد

اقتصادی
اوپک قیمت فروش نفت ایران را فاش کرد

اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: هر بشکه نفت ایران در ماه ژانویه ۲۰۲۱ مصادف بهمن۹۹بیش از پنج دلار افزایش قیمت داشته و هر بشکه ۵۴٫۳۸ دلار فروخته شده است.
به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، سازمان کشورهای تولید کننده و عرضه کننده نفت، اوپک در جدیدترین گزارش اعلام کرد: متوسط قیمت هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه ژانویه ۲۰۲۱ (بهمن ۹۹) با پنج دلار و ۱۸ سنت افزایش نسبت به ماه پیش از آن به ۵۴٫۳۸ دلار رسید.

بر اساس این گزارش، هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه دسامبر ۴۹٫۲۰ دلار به فروش رسیده بود. قیمت نفت ایران در ماه فوریه (بهمن ۹۸) نزدیک به ۱۰ دلار کاهش یافته بود. فوریه، ماهی بود که بیشتر جهان پس از چین، درگیر شیوع ویروس کووید ۱۹ شده بود.

بر اساس گزارش ماهانه اوپک، تمامی انواع نفت کشورهای اوپک در این ماه افزایش قیمت داشتند که بیشترین افزایش به نفت سبک عربستان با پنج دلار و ۵۴ سنت تعلق داشت.

متوسط قیمت نفت ایران در سال ۲۰۱۹ برابر با ۶۱٫۸۵ دلار به ازای هر بشکه و در سال ۲۰۲۰ نیز ۴۰٫۷۷ دلار در هر بشکه برآورد شده است. متوسط قیمت نفت ایران طی سال ۲۰۱۷ برابر با ۴۹٫۶۰ دلار به ازای هر بشکه و در سال ۲۰۱۸ نیز ۶۷٫۹۷ دلار در هر بشکه بوده است.

متوسط قیمت سبد نفتی اوپک در ماه ژانویه با پنج دلار و ۲۱ سنت افزایش نسبت به ماه قبل از آن به ۵۴٫۳۸ دلار در هر بشکه رسیده است. این رقم برای سبد نفتی اوپک در ماه دسامبر ۴۹٫۱۷ دلار در هر بشکه بوده است. سبد نفتی اوپک به طور متوسط در سال ۲۰۲۰ بشکه‌ای ۴۱٫۴۷ دلار فروخته شده است. نفت عربستان نیز با پنج دلار و ۵۴ سنت افزایش ۵۴٫۷۸ دلار در هر بشکه فروخته شد. هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز در این ماه به طور متوسط ۵۴٫۷۳ دلار به فروش رفته است که چهار دلار و ۹۹ سنت نسبت به ماه پیش از آن افزایش یافته و هر بشکه نفت خام آمریکا با پنج دلار و شش سنت افزایش ۵۲٫۱۱ دلار معامله شده است.

بازدید اپلیکیشن 11 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

قیمت دلار و سکه در ظهر روز سه‌شنبه ۲۰بهمن ۹۹ قیمت دلار و سکه در ظهر روز سه‌شنبه ۲۰بهمن ۹۹
اقتصادی
‏دلار دیروز در پایان معاملات رسمی بازار ارز ٢۴هزار و ٣۵٠تومان قیمت داشت. سر شب دلال‌ها در معاملات غیررسمی پذیرفته بودند قیمت تا ٢۴هزار و ٢٠٠تومان عقب‌نشینی کرده و اگر شرایط عادی بود احتمالا امروز دلار وارد کانال ٢٣هزار تومان می‌شد اما انتشار یک ویدئو دو سه دقیقه از جو…...
اتحاد میلیاردی خانه‌های تهران علیه خریداران اتحاد میلیاردی خانه‌های تهران علیه خریداران
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | خانه‌ای هزار متری با قیمت ۷۷میلیارد تومان در محله محمودیه تهران معامله شده است. ۲۷میلیارد، ۱۸میلیارد، ۱۳میلیارد و ۱۲میلیارد تومان هم رقم‌هایی است که در قراردادهای خرید و فروش خانه‌های بزرگ متراژ به‌چشم می‌خورد. این در حالی است که برای خرید خانه‌های نقلی هم عدد‌ها ۹تا…...
بالاخره ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شد؟ نشد؟ بالاخره ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شد؟ نشد؟
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | کلیات اصلاحیه لایحه بودجه در مجلس تصویب شد اما یک نکته اساسی هنوز مبهم مانده. بالاخره ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شد یا نشد؟ دیروز محمدباقر قالیباف رئیس مجلس توئیت کرده بود که: «دولت ۷ اصلاح مورد تأکید مجلس را دراصلاحیه بودجه مدنظر قرار داد. رانت‌ ارز۴۲۰۰…...

پاسخ دهید