اولین تصویر از مقصر احتمالی سانحه قطار مشهد – یزد

اجتماعی
اولین تصویر از مقصر احتمالی سانحه قطار مشهد – یزد

فرماندار ویژه شهرستان طبس اولین مقام مسئولی بود که اعلام کرد طبق بررسی‌های اولیه، حادثه خروج قطار مسافری مشهد- یزد احتمالا بر اثر برخورد قطار با بیل مکانیکی، رخ داده است.

معاون مسافری راه‌آهن هم در گفتگو با رسانه‌ها این موضوع را تا حدودی تایید می‌کند. به‌گفته میرحسن موسوی،  هنوز موفق به صحبت با لکوموتیوران نشده‌ایم، قطعا کمیسیون بررسی سوانح راه‌آهن همه ابعاد را بررسی می‌کنند با لکوموتیوران،‌ راننده بیل مکانیکی، سرپرست کارگاه و غیره حتما صحبت خواهند داشت و ابعاد مختلف بروز حادثه بررسی خواهد شد اما در پاسخ به این سوال که آیا بیل مکانیکی روی خط آهن بوده است یا نه باید گفت بیل مکانیکی روی خط‌آهن نبوده اما کاملا در مجاورت خط آهن قرار داشته است و همین موضوع احتمالا به بروز حادثه انجامیده است به هر حال دلیل اصلی وقوع حادثه باید از سوی کمسیون عالی سوانح راه‌آهن اعلام شود.

قطار سانحه دیده امروز از مشهد به‌سمت یزد حرکت کرد اما تعدادی از واگن‌های آن ساعت پنج و ۳۰ دقیقه صبح در حوالی طبس به علتی که هنوز دقیقا مشخص نیست، از ریل خارج شدند. گفته شده لوکوموتیوران پیش از بروز سانحه برای اجرای فریضه نماز توقف کرده تا مسافران نماز بخوانند.

در عکس این بیل مکانیکی قابل مشاهده است

۱

 

بازدید اپلیکیشن 170 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید