اولین بیمار مبتلا به ویروس کرونا درمان شد

اجتماعی
اولین بیمار مبتلا به ویروس کرونا درمان شد

اولین بیمار مبتلا به ویروس کُشنده کرونا در شانگهای چین درمان و از بیمارستان مرخص شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک بیمار ۵۶ ساله در شانگهای چین که مبتلا به ویروس کشنده کرونا بود، مداوا شده و از بیمارستان مرخص شد.

این زن که مدت‌های طولانی در شهر ووهان، اولین محل شیوع ویروس کرونا، زندگی می‌کرده است به عنوان اولین نفر از مبتلایان به این ویروس خطرناک درمان شد. پزشکان پس از بررسی وضعیت این زن و نداشتن تب به مدت ۶ روز به او اجازه ترخیص از بیمارستان را دادند.

این بیمار ۱۰ ژانویه، دو روز پس از ورود به شانگهای، به این ویروس مبتلا شد و ۱۵ ژانویه در بیمارستان بستری شد. پزشکان ابتلای این زن به ویروس کرونا را به عنوان اولین مورد در این منطقه مورد تائید قرار دادند.

در مدت درمان وضعیت این زن روبه بهبودی گذاشت و دمای بدن او به مدت شش روز افزایشی نداشت. پس از دریافت نتایج آزمایش‌های این زن، پزشکان تصمیم به ترخیص او از بیمارستان گرفتند. کمیته سلامت ملی چین روز شنبه تائید کرد تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به حدود دو هزار نفر رسیده است.

علائم شایع ابتلا به این ویروس مشکلات تنفسی، تب، سرفه، تنگی نفس است. رسانه‌های رسمی چین گزارش دادند شمار کسانی که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور جان باخته‌اند به ۵۶ نفر رسیده است.

در پی شیوع این ویروس مرگبار، نخستین شهر در خارج از منطقه ووهان چین نیز قرنطینه شد.

بازدید اپلیکیشن 35 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

گزارش یک مرگ بی‌هنگام گزارش یک مرگ بی‌هنگام
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، ابراهیم افشار | یک: برای نماز میت که توی سالن مرده‌شوی‌خانه ردیف شدیم گفتیم دیگر کارمان ساخته است. مرده پشت مرده می‌آید و روحانی نمازگزار با طمانینه نماز را می‌خواند . باید هرچه زودتر جمعش کنیم. یکی توی صف اول زمین می‌خورد، بلندش که می‌کنیم در صف…...
شیوه کثیف کلاهبرداری برای مبارزه با کرونا شیوه کثیف کلاهبرداری برای مبارزه با کرونا
اجتماعی
خبرآنلاین با انتشار این ویدیو نوشت: فروش محلول ضدعفونی تقلبی در شیراز ، این سوژه گزارش تحقیقی خبرنگار واحد مرکزی این شهر بود . او تا انتهای مسیر و کشف حقیقت ماجرا را پیگیری کرده و گزارش جذابی تهیه کرده است....
ارتکاب جرم برای دریافت مواد مجانی ارتکاب جرم برای دریافت مواد مجانی
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | مهدی ۴۵ سال دارد و در یکی از زندان‌های اطراف تهران دوران محکومیت‌اش را می‌گذراند. به جرم حمل مواد مخدر، چهار سال است که در زندان به سر می‌‌برد. در زندان بودن برایش خیلی هم راحت نبوده، چرا که از دیدار تنها فرزندش محروم مانده است.…...

پاسخ دهید