اولین اظهارات ترامپ از بیمارستان با صورتی رنگ‌پریده

جهان
اولین اظهارات ترامپ از بیمارستان با صورتی رنگ‌پریده

رئیس‌جمهوری آمریکا عصر شنبه از بیمارستانی که در آن بستری است، گفت که حالش “خیلی بهتر” است اما چند روز آینده “آزمون واقعی” در درمان کووید-۱۹ خواهد بود.

به گزارش رویترز، این اظهارات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا بعد از پیام‌های متناقض کاخ سفید در رابطه با شرایط او مطرح شدند.

ترامپ در ویدیویی چهار دقیقه‌ای که در توییتر منتشر کرد، خسته به نظر می‌رسید. او پشت میزی مقابل پرچم آمریکا نشسته بود، گفت: در ابتدا که به مرکز درمانی والتر رید رسیدم حال خیلی خوبی نداشتم. فکر می‌کنم که ظرف چند روز آتی، آزمون واقعی باشد، بنابراین باید ببینیم ظرف چند روز آتی چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

این اظهارات ساعاتی پس از ارزیابی‌های مختلف از وضعیت جسمانی او از سوی مقام‌های دولتی منتشر شد که نشان نداد وخامت حال او چقدر است. ترامپ شامگاه پنج‌شنبه از ابتلای خود به کووید-۱۹ خبر داد و از آن زمان تاکنون، ۱۱ تن از کسانی که در روز مناظره انتخاباتی او با جو بایدن حضور داشتند، تست کرونای مثبت داشته‌اند.
صبح شنبه تیمی از پزشکان کاخ سفید گفتند که وضعیت ترامپ رو به بهبود است و او از بازگشت به کاخ سفید صحبت می‌کند. یکی از پزشکان گفت، ترامپ به آنها گفته است که “فکر می‌کنم امروز بتوانم از اینجا بیرون بروم.”

چند دقیقه پس از آن، مارک میدوز، رئیس کارکنان کاخ سفید به خبرنگاران گفت حال رئیس‌جمهوری آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته نگران‌کننده بود و ۴۸ ساعت آتی به لحاظ درمانی او بسیار حائز اهمیت است. او گفت: ما هنوز در مسیر روشنی به سمت بهبود کامل او نیستیم.

ترامپ در ویدیویی چهار دقیقه‌ای خود از پزشکان و پرستاران در مرکز پزشکی والتر رید، واقع در نزدیکی واشنگتن قدردانی کرد. به علاوه او گفت “فکر می‌کنم به زودی بازخواهم گشت تا مبارزات اتنخاباتی را به سرانجام برسانم.” او از همه کسانی که در آمریکا و جهان برای او آرزوی سلامتی کرده‌اند، سپاسگزاری کرد.

از طرف دیگر دموکرات‌ها نسبت به اطلاعاتی که دولت ارائه می‌کند، ابراز تردید می‌کنند. چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات سنا در توییتر نوشت: “در مورد مساله‌ای به اهمیت سلامت رئیس جمهور، ما نمی‌توانیم دروغ‌ها و بی‌کفایتی این دولت را تحمل کنیم. نیازمند حقیقت هستیم.”

بازدید اپلیکیشن 173 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

سرنوشت رهبران خطرناک‌ترین گروه‌های تندرو سرنوشت رهبران خطرناک‌ترین گروه‌های تندرو
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، مهسا مژدهی | خبر مرگ ایمن الظواهری، رهبر گروه القاعده بالاخره پس از چند روز کشمکش از سوی مقامات امنیتی پاکستان تایید شد. حالا یکی از خطرناک‌ترین گروه‌های تندرو و مسلح جهان که شاخه‌هایش در خاورمیانه و آفریقا هنوز مشغول خرابکاری هستند، مهم‌ترین چهره خود را از…...
کشف دو هزار رای‌ شمارش ‌نشده در ایالت جورجیا کشف دو هزار رای‌ شمارش ‌نشده در ایالت جورجیا
جهان
بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ رای شمارش‌نشده در یکی از بخش‌های ایالت جورجیای آمریکا کشف شده است، اما مقام‌های انتخاباتی می‌گویند این اتفاق لزوما به معنای تقلب نیست ضمن اینکه تغییری در نتیجه کلی انتخابات ایجاد نمی‌کند. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، تقریبا ۵ میلیون رای در انتخابات ریاست جمهوری…...
سرنوشت ترامپ در ‌این ایالت تعیین می‌شود‌ سرنوشت ترامپ در ‌این ایالت تعیین می‌شود‌
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | نیویورک تایمز نوشت: اگر ترامپ در تاریخ سوم نوامبر برای بار دوم رئیس‌جمهور آمریکا شود، احتمالا این پیروزی را مدیون پنسیلوانیا خواهد بود، یکی از سه ایالتی که در سال ۲۰۱۶ با کمتر از یک درصد اختلاف در آن پیروز شد. جو بایدن، نامزد حزب دموکرات…...

پاسخ دهید