انهدام ۶ هدف عملیاتی با سامانه پدافندی ۱۵ خرداد

ورزشی
انهدام ۶ هدف عملیاتی با سامانه پدافندی ۱۵ خرداد

پایگاه اطلاع رسانی ارتش: در مرحله نهایی رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۸، سامانه پدافندی بومی ۱۵ خرداد نیروی پدافند هوایی ارتش برای نخستین بار در شرایط رزم واقعی علیه اهداف متخاصم در منطقه عمومی رزمایش اقدام عملیاتی انجام داد.

سامانه پدافند هوایی ۱۵خرداد قادر است تعداد ۶ هدف را به طور همزمان شناسایی و ردگیری کرده و علیه ۶ هدف عملیات شلیک و انهدام را انجام دهد. از دیگر ویژگی‌های بارز این سامانه سلاح قابلیت تحرک پذیری آن است، به‌گونه‌ای که زمان حاضر به جنگ و عملیاتی شدن آن کمتر از ۵ دقیقه است.

این سامانه که قابلیت مقابله با سلاح‌های استراتژیک دشمن از جمله هواپیماهای جنگنده، بمب افکن های رادارگریز، موشک های بالستیک، موشک‌های کروز و انواع پهپادها را دارد، مجهز به رادار آرایه ‌فازی با امکان درگیری همزمان با چند هدف و سکوهای پرتاب مستقل می‌باشد که در آن از موشک صیاد ۳ استفاده شده ‌است.

غرش سامانه موشکی مرصاد و انهدام پهپاد مهاجم

همچنین در مرحله نهایی رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۸ سامانه موشکی مرصاد با حمله موشک‌های کروز نیروی متخاصم به منطقه رزمایش درگیر و این اهداف را منهدم کرد.

کشف و شناسایی پرنده‌های بدون سرنشین متخاصم در منطقه عمومی رزمایش و درگیری و انهدام آنها توسط سامانه بومی مرصاد و مرصاد متحرک نیروی پدافند هوایی ارتش از دیگر اقدامات انجام شده در این بخش از رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت۹۸ بود.

انهدام ۶ هدف عملیاتی با سامانه پدافندی ۱۵ خرداد

سامانه مرصاد متحرک از جمله سامانه‌های بومی نیروی پدافند هوایی ارتش است که از قابلیت تحرک و تحرک سریع با هدف عدم شناسایی محل استقرار سامانه‌های پدافندی برخوردار است.

بازدید اپلیکیشن 34 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ببینید | سوپرگل عادل در شب جنجالی فوتبال برتر ببینید | سوپرگل عادل در شب جنجالی فوتبال برتر
ورزشی
دیشب و در ساعاتی که در برنامه فوتبال برتر، محمدحسین میثاقی در حال جر و بحث با مهدی تاج بود، عادل فردوسی‌پور در یکی از سالن‌های ورزشی تهران، این سوپرگل زیبا را به ثمر رساند....
استقلال، رکورددار لو رفتن اسناد و اطلاعات محرمانه استقلال، رکورددار لو رفتن اسناد و اطلاعات محرمانه
کاربران ویژه - ورزشی
روزنامه هفت صبح، نادر نامدار | در یکی دو سال اخیر اسناد محرمانه و فایل‌های صوتی زیادی از باشگاه استقلال و مسئولان و مربیان این تیم در رسانه‌ها منتشر شده است. اسنادی که انتشار آنها جنجال‌های زیادی به وجود آورده و البته این سوال را هم ایجاد کرده که چرا…...
اعلام زمان برگزاری اولین مسابقه پساکرونایی پرسپولیس اعلام زمان برگزاری اولین مسابقه پساکرونایی پرسپولیس
ورزشی
نشست خبری پیش از مسابقه سرمربیان دو تیم پیکان تهران و پرسپولیس از هفته بیست و دوم لیگ برتر به صورت آنلاین (غیرحضوری) و از طریق نرم افزاری که پیش از این به مدیران رسانه باشگاه ها و نمایندگان رسانه ها آموزش داده شد، برگزار می شود. زمان برگزاری این…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید