انهدام ۶ هدف عملیاتی با سامانه پدافندی ۱۵ خرداد

ورزشی
انهدام ۶ هدف عملیاتی با سامانه پدافندی ۱۵ خرداد

پایگاه اطلاع رسانی ارتش: در مرحله نهایی رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۸، سامانه پدافندی بومی ۱۵ خرداد نیروی پدافند هوایی ارتش برای نخستین بار در شرایط رزم واقعی علیه اهداف متخاصم در منطقه عمومی رزمایش اقدام عملیاتی انجام داد.

سامانه پدافند هوایی ۱۵خرداد قادر است تعداد ۶ هدف را به طور همزمان شناسایی و ردگیری کرده و علیه ۶ هدف عملیات شلیک و انهدام را انجام دهد. از دیگر ویژگی‌های بارز این سامانه سلاح قابلیت تحرک پذیری آن است، به‌گونه‌ای که زمان حاضر به جنگ و عملیاتی شدن آن کمتر از ۵ دقیقه است.

این سامانه که قابلیت مقابله با سلاح‌های استراتژیک دشمن از جمله هواپیماهای جنگنده، بمب افکن های رادارگریز، موشک های بالستیک، موشک‌های کروز و انواع پهپادها را دارد، مجهز به رادار آرایه ‌فازی با امکان درگیری همزمان با چند هدف و سکوهای پرتاب مستقل می‌باشد که در آن از موشک صیاد ۳ استفاده شده ‌است.

غرش سامانه موشکی مرصاد و انهدام پهپاد مهاجم

همچنین در مرحله نهایی رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۸ سامانه موشکی مرصاد با حمله موشک‌های کروز نیروی متخاصم به منطقه رزمایش درگیر و این اهداف را منهدم کرد.

کشف و شناسایی پرنده‌های بدون سرنشین متخاصم در منطقه عمومی رزمایش و درگیری و انهدام آنها توسط سامانه بومی مرصاد و مرصاد متحرک نیروی پدافند هوایی ارتش از دیگر اقدامات انجام شده در این بخش از رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت۹۸ بود.

انهدام ۶ هدف عملیاتی با سامانه پدافندی ۱۵ خرداد

سامانه مرصاد متحرک از جمله سامانه‌های بومی نیروی پدافند هوایی ارتش است که از قابلیت تحرک و تحرک سریع با هدف عدم شناسایی محل استقرار سامانه‌های پدافندی برخوردار است.

بازدید اپلیکیشن 34 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

اکرم عفیف بهترین بازیکنان سال فوتبال آسیا شد اکرم عفیف بهترین بازیکنان سال فوتبال آسیا شد
ورزشی
اکرم عفیف توانست جایزه بهترین بازیکن آسیا را در سال ۲۰۱۹ کسب کند. به گزارش طرفداری، بعد از اعلام نامزدهای بازیکن سال آسیا ۲۰۱۹، این مراسم امروز (دوشنبه) برگزار شد و اکرم عفیف توانست این جایزه را کسب کند. نکته قابل توجه حضور علیرضا بیرانوند سنگربان پرسپولیس در بین این…...
‌مریم ملک‌فلاح، تنها عضو تیم ملی بوچیا ‌مریم ملک‌فلاح، تنها عضو تیم ملی بوچیا
کاربران ویژه - ورزشی
روزنامه هفت صبح، هانیه درویش | ‌‌از کودکی عشق به تیراندازی و اسب سواری سراپای وجودش را در بر گرفته بود و فکر می‌کرد به زودی وارد این رشته‌ها می‌شود و سری در سرهای این رشته در می‌آورد اما یک اتفاق او را از این مسیر دور و دورتر کرد.…...
پیام عجیب مهدی طارمی به خانم بازیگر پیام عجیب مهدی طارمی به خانم بازیگر
ورزشی
مهدی طارمی، مهاجم ملی پوش تیم ریوه آوه پرتغال، تولد نعیمه نظام دوست را به شکل جالبی تبریک گفت. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهدی طارمی با انتشار متنی در صفحه اینستاگرامش به شکل جالبی تولد نعیمه نظام دوست را تبریک گفت و نوشت: تولدت مبارک باشه ننه جان. ایشاالله بهترین‌ها…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید