انقلاب تاتنهام 9 نفره؛ خودکشی فوتبالی یا تله؟

ورزشی
انقلاب تاتنهام 9 نفره؛ خودکشی فوتبالی یا تله؟

بازتاب‌های این بازی دیوانه‌وار بین تاتنهام و چلسی ادامه دارد؛ دیداری که چهار بر یک به سود آبی‌ها به پایان رسید و مثل یک شوک بزرگ به صدرنشین (وقت) لیگ برتر بود.

تاتنهام در دقیقه 55 بازی 9 نفره شد اما آنگه پوستکوگلو، به اصول خود، ایده بسته بازی نکردن و تهاجمی بودن وفادار ماند.

1950777

منطقه‌ای که او آرایش خط دفاعی خود را در آن قرار داد، سوژه روز رسانه‌ها شده است. چهار مدافع در مرکز زمین ایستادند و فضای بزرگی را پشت سر خود گذاشتند که مهاجمان چلسی نمی‌دانستند چگونه از آن استفاده کنند، چه به دلیل آفساید و چه به دلیل موقعیت تقریباً لیبروی دروازه‌بان تاننهام، ویکاریو. یک تله کامل که باعث می‌شد چلسی شانس‌ها را هدر بدهد. روشی برای دفاع 9 نفره که یک انقلاب است، زیرا تیم‌ها با از دست دادن بازیکنان خود، تمایل دارند به عقب برگردند و در محوطه جریمه متمرکز شوند.

1950775

تاتنهام تا دقیقه 75 مقاومت کرد و در آن لحظه استرلینگ در نهایت هوشمندانه از این تله گذشت و به نیکو جکسون کمک کرد تا نتیجه را 1-2 کند. سون حتی می‌توانست گل تساوی را در لحظات پایانی به ثمر برساند که باعث جنون در ورزشگاه تاتنهام می‌شد.

1950776

سپس دو گل دیگر از مهاجم سابق ویارئال به ثمر می‌رسد تا با نتیجه‌ای بزرگ‌تر از آنچه که بازی چلسی منعکس می‌کرد، کار تمام شود. مربی تاتنهام در پایان بازی گفت: «این تاتنهام من است و ما از ایده‌های خودمان عقب نشینی نمی‌کنیم. مهم نبود 9 نفره شدیم، ما می‌خواستیم گل برتری را بزنیم نه اینکه به دفاع برویم.»

دیدگاهتان را بنویسید