مرگ هشت نفر در انفجار یک کافه + توضیحات دادستان

حوادث
مرگ هشت نفر در انفجار یک کافه + توضیحات دادستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران از مرگ هشت تن در پی انفجار در یک کافه در شهرک مریم شهریار خبرداد. شاهین فتحی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره گفت: حوالی ساعت ۲۱ امشب حادثه انفجار در یک سفره‌خانه سنتی در شهرستان شهریار به جمعیت هلال احمر اعلام و نیروهای هلال احمر به عنوان پشتیبان آتش نشانی و اورژانس وارد عمل شده و به همراه تجهیزات و امکانات نجات به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه این حادثه در «شهرک مریم» رخ داد اظهارکرد: متاسفانه هشت نفر در این حادثه جان خود را از دست دادند. به گفته وی ۷ نفر از در محل وقوع حادثه جان باخته و یک کودک ۳ ساله هم پس از انتقال به بیمارستان جانش را از دست داده است.

گویا استفاده از بادکنک باد هلیوم مربوط به یک جشن تولد باعث انفجار شده اما هنوز موضوع در دست بررسی است.

حمید عسگری پور دادستان شهریار درباره این حادثه گفت: حادثه آتش سوزی حوالی ساعت ۲۰ امشب در سفره خانه سنتی چتر شهرک مریم شهر اندیشه شهرستان شهریار رخ داد. این سفره خانه در زیر زمین قرار داشت و نزدیک به ۱۵ پله به طرف پایین می خورد. تمامی دیوارها و اشیای موجود در این رستوران قابلیت اشتعال را داشت و مراسم تولد نیز در نزدیکی پل ها و خروجی سفره خانه در حال برگزاری بود که حادثه رخ داد.

دادستان شهریار گفت: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد یک بادکنک حاوی گاز هلیوم دچار انفجار و اشتعال و در نهایت منجر به انتقال آتش سوزی در سطح رستوران شده است. پس از شعله ور شدن فضا, متوفیان به سمت انتهای رستوران تا نزدیکی آشپزخانه فرار می کند ولی در نهایت در همین نقطه بر اثر خفگی جان خود را از دست می دهند. جنازه سه کودک خردسال, سه زن و یک مرد میانسال در حالی که دچار خفگی شده اند پیدا شد اگرچه آثار سوختگی روی آنان بسیار خفیف بود.

دادستان شهریار با بیان اینکه جزئیات این موضوع در دست بررسی است از خروج دو خانم در حین وقوع حادثه از رستوران و نجات آنان خبر داد.

او گفت: هویت همه افراد مصدوم و کشته شده در این حادثه کاملا پیداست اولیای دم فوت شدگان در محل حضور دارند و تمامی همسایگان رستوران نیز این افراد را می شناختند.

منبع: ایسنا

بازدید اپلیکیشن 173 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید