انتشار شماره جدید مجله “روزنامه نگاری جدید”

فرهنگی
انتشار شماره جدید مجله “روزنامه نگاری جدید”

شماره سوم مجله “روزنامه نگاری جدید” منتشر شد.
موضوع اصلی این شماره مجله تخصصی حوزه رسانه، “شهروند خبرنگاری” است.
در بخش نخست با عنوان “خبرنویسی” این مطالب منتشر شده اند: “خبرنویسی با شهروند خبرنگاری (رضا غبیشاوی)”، “علیه خبر جعلی”، “اخبار جعلی چرا گسترش یافته اند (دکتر قادر باستانی)”، “خبر جعلی” و ” نقد خبر”.
در بخش “خبر جعلی”، به ۱۱ خبر جعلی و چگونگی تشخیص آنها اشاره شده است. همچنین در بخش “نقد خبر”، ۱۰ خبر به لحاظ اصول حرفه ای، ادیت و بررسی شده اند.

“شهروند خبرنگاری” عنوان بخش دوم و اصلی مجله است. مطالب این بخش نیز این گونه اند: “روزنامه نگاری و شهروند خبرنگاری، فرصت ها و چالش ها”، “شهروند خبرنگاری، یک ضلع از سه ضلع (محمد جلالی)”، “شهروند خبرنگاری در شبکه الجزیره”، “شهروند خبرنگاری در روزنامه نگاری (آرش خوشخو)”، “چگونه از شهروند خبرنگاری استفاده کنیم (فرید عطارزاده)”، “آیا همه مردم روزنامه نگارند؟”، “از پل تاک تا تلگرام، رسانه جدید و عضو پذیری افراطیون” و “چگونه تلگرام در روسیه به جذاب ترین رسانه جدید تبدیل شد؟”

در سومین بخش مجله با عنوان “روزنامه نگاری و فضای مجازی” نیز مصاحبه ای با دکتر حسن نمکدوست استاد علوم ارتباطات با تیتر “تضعیف رسانه های اصلی نگران کننده است” منتشر شده. “چالش رسانه، از صدام تا توییتر” نیز تیتر دیگر مطلب مجله است.

“پرسش و پاسخ” هم به جواب سوالات مطرح در عرصه روزنامه نگاری می پردازد. در بخش “کتاب” نیز تعدادی از کتاب های جدید حوزه رسانه و روزنامه نگاری معرفی شده اند.

مجله روزنامه نگاری جدید در تعدادی از کیوسک های مطبوعات در مرکز شهر تهران و کتابفروشی ها توزیع می شود.
همچنین می توان شماره های جدید و قبلی مجله را از طریق فروشگاه “پیشگاه” (تهران – خیابان کارگر، بالاتر از میدان انقلاب، مجتمع مهرسان، فروشگاه پیشگاه) تهیه کرد. علاوه بر این می توان با تماس تلفنی یا واتس اپی با شماره ۰۹۳۶۳۶۸۸۳۵۴ مجله یا نسخه پی دی اف را اینترنتی، خریداری کرد.

مدیرمسوول و سردبیر مجله “روزنامه نگاری جدید”، رضا غبیشاوی است.

بازدید اپلیکیشن 8 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

علت استقبال ایرانی‌ها از ادبیات ترکیه علت استقبال ایرانی‌ها از ادبیات ترکیه
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، زهره حسین‌زادگان | ارسلان فصیحی، از جمله مترجمانی بود که اورهان پاموک، نویسنده شهیر ترکیه را پیش از شهرت جهانی‌اش به مخاطبان فارسی‌زبان معرفی کرد. او در دهه ۷۰ کتاب «قلعه سفید» این نویسنده را معرفی کرد؛ زمانی که پاموک هنوز برنده نوبل ادبیات نشده بود و…...
آیدین آغداشلو سکوتش را شکست آیدین آغداشلو سکوتش را شکست
فرهنگی
خبرگزاری صبا: آیدین آغداشلو درباره اتهامی که به وی درباره کپی کاری زده شده است پاسخ داد و آن را ناشی از جهل نسبت به سبک Art About Art دانست. آیدین آغداشلو که به تازگی با رکوردشکنی تابلوی «خاطرات امید» از مجموعه معروفش خاطرات انهدام، به قیمت ۱۲ میلیارد تومان…...
‌نمایش فیلم ۹۰‌دقیقه‌ای رومئو و ژولیت‌ در تلویزیون ‌نمایش فیلم ۹۰‌دقیقه‌ای رومئو و ژولیت‌ در تلویزیون
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح | قرار است به‌زودی یک فیلم ۹۰ دقیقه‌ای تلویزیونی برگرفته از نمایشنامه «رومئو و ژولیت» نوشته ویلیام شکسپیر در دو شبکه تلویزیونی بریتانیایی و آمریکایی اکران شود. این اثر اقتباسی روز ۴آوریل در شبکه تلویزیونی اسکای آرتس متعلق به گروه اسکای بریتانیا و ۲۳آوریل در شبکه پی…...

پاسخ دهید