انتشار تصاویر خصوصی زن جوان به قصد انتقام

اجتماعی
انتشار تصاویر خصوصی زن جوان به قصد انتقام

در پی شکایت یکی از شهروندان قزوینی مبنی بر انتشار تصاویر شخصی و خصوصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام، موضوع در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت.

سرهنگ محمدعلی فرهودی، رئیس پلیس فتای قزوین، درباره این خبر گفت: خانم شاکی در اظهارت خود بیان کرد شخص ناشناسی با ایجاد یک صفحه مجازی در شبکه اجتماعی اینستاگرام تصاویر شخصی او را در فضای مجازی منتشر کرده و موجب واردشدن خدشه به آبرو و حیثت وی شده و الفاظ ناشایست و خلاف واقع به او نسبت داده است.

سرهنگ فرهودی گفت: کارآگاهان پلیس فتای قزوین با بررسی سرنخ‌های موجود و انجام اقدامات تخصصی رد مجرم را در فضای مجازی دنبال و ضمن شناسایی عامل انتشار تصاویر شاکی، با هماهنگی‌های قضائی به‌عمل‌آمده مجرم را دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

رئیس پلیس فتای قزوین تصریح کرد: متهم که از نزدیکان شاکی نیز هست، در مواجهه با مستندات پرونده ضمن اعتراف به جرم خود بیان کرد که صفحه اینستاگرامی متعلق به او بوده و در پی اختلافاتی که با شاکی داشته، به قصد انتقام‌جویی تصاویر وی را که در اختیار داشته در فضای مجازی منتشر کرده است.

این مقام مسئول ادامه داد: مطابق ماده ۷۴۵ قانون جرائم رایانه‌ای هرکس به‌وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفا موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از ۹۱ روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

۲۳۳۰۲

بازدید اپلیکیشن 58 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

مهراد چطور در دام دنیا افتاد؟ مهراد چطور در دام دنیا افتاد؟
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | یک: در پشت‌پرده مهاجرت مهراد جم، خواننده پاپ که طی این چند روز اخیر حسابی جنجالی شده یک چهره اینستاگرامی قرار دارد به نام دنیا جهانبخت. در گزارش روز پنجشنبه درباره این ماجرا محافظه‌کاری کردیم و اسم او را به صورت مخفف منتشر کردیم، اما خب…...
جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران
اجتماعی
سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۴۱۰۸ مورد جدید کووید - ۱۹ و درگذشت ۲۵۴تن ظرف ۲۴ساعت گذشته خبر می‌دهد. به‌گفته سیماسادات لاری از دیروز تا امروز ۲۲ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴ هزار و ۱۰۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک…...
پرونده پلیسی حیوان‌آزاری،‌ از ونک به میدان راه‌آهن پرونده پلیسی حیوان‌آزاری،‌ از ونک به میدان راه‌آهن
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، نگین باقری | ساعت چند است؟ حدود یک صبح. انگار سنسورهای خطرمان را خاموش کرده بودند. افتاده بودیم لای درخت‌ها و نور موبایل را می‌انداختیم لای بوته‌های حاشیه اتوبان. داشتیم با پای پیاده حاشیه اتوبان کردستان را دنبال سید خانم می‌گشتیم. همسایه گربه دوستم را دزدیده و…...

پاسخ دهید