انتشار تصاویر خصوصی زن جوان به قصد انتقام

اجتماعی
انتشار تصاویر خصوصی زن جوان به قصد انتقام

در پی شکایت یکی از شهروندان قزوینی مبنی بر انتشار تصاویر شخصی و خصوصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام، موضوع در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت.

سرهنگ محمدعلی فرهودی، رئیس پلیس فتای قزوین، درباره این خبر گفت: خانم شاکی در اظهارت خود بیان کرد شخص ناشناسی با ایجاد یک صفحه مجازی در شبکه اجتماعی اینستاگرام تصاویر شخصی او را در فضای مجازی منتشر کرده و موجب واردشدن خدشه به آبرو و حیثت وی شده و الفاظ ناشایست و خلاف واقع به او نسبت داده است.

سرهنگ فرهودی گفت: کارآگاهان پلیس فتای قزوین با بررسی سرنخ‌های موجود و انجام اقدامات تخصصی رد مجرم را در فضای مجازی دنبال و ضمن شناسایی عامل انتشار تصاویر شاکی، با هماهنگی‌های قضائی به‌عمل‌آمده مجرم را دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

رئیس پلیس فتای قزوین تصریح کرد: متهم که از نزدیکان شاکی نیز هست، در مواجهه با مستندات پرونده ضمن اعتراف به جرم خود بیان کرد که صفحه اینستاگرامی متعلق به او بوده و در پی اختلافاتی که با شاکی داشته، به قصد انتقام‌جویی تصاویر وی را که در اختیار داشته در فضای مجازی منتشر کرده است.

این مقام مسئول ادامه داد: مطابق ماده ۷۴۵ قانون جرائم رایانه‌ای هرکس به‌وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفا موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از ۹۱ روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

۲۳۳۰۲

بازدید اپلیکیشن 58 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ببینید | کدام مشاغل از دوشنبه تعطیل می‌شوند؟ ببینید | کدام مشاغل از دوشنبه تعطیل می‌شوند؟
اجتماعی
فهرست گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ که از روز دوشنبه پنجم آبان‌ماه در ۴۳ شهرستان که به دلیل عدم مراعات پروتکل های بهداشتی و میزان شیوع در وضعیت قرمز قرار دارند، تعطیل خواهند شد....
هشدار هواشناسی درباره رگبار و تندباد در ۱۷ استان هشدار هواشناسی درباره رگبار و تندباد در ۱۷ استان
اجتماعی
سازمان هواشناسی کشور با صدور هشداری از بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق، تندباد لحظه‌ای و کاهش دما در ۱۷ استان کشور طی سه روز آینده خبر داده است. به گزارش ایسنا، در هشدار زرد رنگ سازمان هواشناسی آمده است که این شرایط جوی امروز (۱۱ مهر) در برخی…...
بیانیه پر از درد و رنج سازمان نظام پرستاری: خسته‌ایم! بیانیه پر از درد و رنج سازمان نظام پرستاری: خسته‌ایم!
اجتماعی
سازمان نظام پرستاری با انتشار بیانیه ای درباره مسائل روز پرستاری خطاب به مردم و مسئولان آورده است: «پرستاران خسته اند، مردم عزیزرعایت کنید، مسئولان محترم به وعده ها عمل کنید.» سازمان نظام پرستاری در بیانیه ای ضمن تشریح وضعیت و مشکلات جامعه پرستاری در مبارزه با کرونا از مردم…...

پاسخ دهید