انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا آغاز شد

جهان
انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا آغاز شد

با باز شدن صندوق‌های رای‌گیری در ایالت ورمونت، انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا رسماً آغاز شد.

خبرگزاری فارس: اولین صندوق‌های رای‌گیری ساعت ۵ صبح به وقت محلی (۱۳ و سی دقیقه به وقت تهران) در ایالت ورمونت باز شدند تا انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا رسماً آغاز شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، صندوق‌های رای در ایالت‌های نیویورک، نیوجرسی و ویرجینیا هم گشوده شده‌اند.

برای اطلاع از آخرین اخبار از انتخابات آمریکا طی ۲۴ ساعت آینده لینک زیر را بخوانید:

لحظه به لحظه با انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

بنابر اعلام شبکه آمریکایی «سی‌ان‌ان» رای‌گیری در ۹ ایالت واقع در شمال شرق آمریکا ساعت ۶ صبح به وقت محلی آغاز شد.

بنابر گزارش «اسپوتنیک»، در انتخابات امروز، علاوه بر انتخاب رئیس‌جمهور چهار سال آینده آمریکا، تکلیف ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان و ۳۵ کرسی از ۱۰۰ کرسی سنا مشخص خواهد شد.

پیشتر در رای‌گیری زودهنگام که هفته‌ها در آمریکا جریان بود، حدود ۱۰۰ میلیون نفر شرکت کردند که معادل حدود ۷۰ درصد کل شرکت‌کنندگان در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکاست. از مجموع آرای زودهنگام، ۶۰ میلیون آن را آرای پستی تشکیل می‌دهند که حدود دو برابر تعداد آرای پستی در انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته آمریکاست.

صندوق‌ها در زمان‌های متفاوتی در ایالت‌های مختلف سراسر آمریکا بسته خواهد شد. آلاسکا آخرین ایالتی خواهد بود که صندوق‌های خود را می‌بندد و انتخابات در آن پایان می‌یابد.

در اغلب ایالت‌ها، ساعت ۶ صبح به وقت شرقی (۱۴ و سی به وقت تهران) صندوق‌های رای‌گیری باز و در دیرترین زمان تا ۹ شب به وقت شرقی (۵ و سی دقیقه بامداد چهارشنبه به وقت تهران) بسته خواهد شد.

در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در بسیاری از ایالت‌ها آرایی که در فاصله چند از روز انتخابات از طریق پستی دریافت می‌شود، شمرده خواهد شد. بنابراین تعیین نتیجه تا زمان شمرده شدن آرای پستی طول خواهد کشید، گرچه در این بین شبکه‌های خبری و نظرسنجی‌ها به پیش‌بینی نتایج اقدام خواهند کرد.

تایید نتایج ایالت‌ها از ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) آغاز خواهد شد که البته اگر نیاز به بازشماری آرا باشد، در این تاریخ ممکن است تاخیر ایجاد شود. همه ایالت‌ها به استثنای کالیفرنیا باید تا ۸ دسامبر (۱۸ آذر) روند تایید را به پایان برسانند. همه اختلاف‌ها و بازشماری‌ها هم باید تا این تاریخ تعیین تکلیف شده باشد.

بعد از انتخابات عمومی، الکتورها در روز ۱۴ دسامبر (۲۴ آذر) آرای خود را ارائه کرده و به واشنگتن می‌فرستند. در ششم ژانویه (۱۷ دی) اعضای کنگره آمریکا در واشنگتن برای شمارش آرا تشکیل جلسه می‌دهند و بعد از آن برنده اعلام خواهد شد.

در ۲۰ ژانویه سال ۲۰۲۱ (اول بهمن) رئیس‌جمهور جدید و معاون وی سوگند ریاست‌جمهوری می‌خورند و بعد رئیس‌جمهور سخنرانی مراسم تحلیف خود را برگزار خواهد کرد.

بازدید اپلیکیشن 12 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تفریحات عجیب ثروتمندان آمریکایی تفریحات عجیب ثروتمندان آمریکایی
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، رامتین لطیفی | آمریکا با ۷۲۰ میلیاردر و هزاران میلیونر رتبه نخست در میان کشورهای جهان را از منظر سکونت ثروتمندان داراست. اختلاف طبقاتی فاحش و افسارگسیخته در این کشور نیز سبب شده است مصرف‌گرایی ثروتمندان به بالاترین حد خود برسد. ازاین‌رو رفتارهایی از ثروتمندان این کشور…...
بیانیه تروئیکای اروپایی درباره برجام بیانیه تروئیکای اروپایی درباره برجام
جهان
فارس: دولت‌های سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس در بیانیه‌ای درباره اعلام آمادگی ایران برای تولید فلز اورانیوم ابراز نگرانی کردند. تروئیکای اروپایی در این بیانیه اعلام کردند: ما دولت‌های فرانسه، آلمان و انگلیس عمیقاً از اعلامیه ایران مبنی بر آماده شدن برای تولید فلز اورانیوم نگران هستیم و خواستار…...
رکورد تعداد فالوئر اینستاگرام شکسته شد رکورد تعداد فالوئر اینستاگرام شکسته شد
جهان
تعداد فالوورهای صفحه کریستیانو رونالدو در فضای مجازی به ۲۵۰ میلیون رسید. کریستیانو رونالدو یکی از پرطرفدارترین بازیکنان فوتبال در جهان است که اهل پرتغال بوده و هم اکنون برای تیم یوونتوس بازی می‌کند. وی پیش از این در باشگاه‌های رئال مادرید و منچستر یونایتد نیز خوش درخشیده و کارنامه…...

پاسخ دهید