انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا آغاز شد

جهان
انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا آغاز شد

با باز شدن صندوق‌های رای‌گیری در ایالت ورمونت، انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا رسماً آغاز شد.

خبرگزاری فارس: اولین صندوق‌های رای‌گیری ساعت ۵ صبح به وقت محلی (۱۳ و سی دقیقه به وقت تهران) در ایالت ورمونت باز شدند تا انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا رسماً آغاز شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، صندوق‌های رای در ایالت‌های نیویورک، نیوجرسی و ویرجینیا هم گشوده شده‌اند.

برای اطلاع از آخرین اخبار از انتخابات آمریکا طی ۲۴ ساعت آینده لینک زیر را بخوانید:

لحظه به لحظه با انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

بنابر اعلام شبکه آمریکایی «سی‌ان‌ان» رای‌گیری در ۹ ایالت واقع در شمال شرق آمریکا ساعت ۶ صبح به وقت محلی آغاز شد.

بنابر گزارش «اسپوتنیک»، در انتخابات امروز، علاوه بر انتخاب رئیس‌جمهور چهار سال آینده آمریکا، تکلیف ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان و ۳۵ کرسی از ۱۰۰ کرسی سنا مشخص خواهد شد.

پیشتر در رای‌گیری زودهنگام که هفته‌ها در آمریکا جریان بود، حدود ۱۰۰ میلیون نفر شرکت کردند که معادل حدود ۷۰ درصد کل شرکت‌کنندگان در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکاست. از مجموع آرای زودهنگام، ۶۰ میلیون آن را آرای پستی تشکیل می‌دهند که حدود دو برابر تعداد آرای پستی در انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته آمریکاست.

صندوق‌ها در زمان‌های متفاوتی در ایالت‌های مختلف سراسر آمریکا بسته خواهد شد. آلاسکا آخرین ایالتی خواهد بود که صندوق‌های خود را می‌بندد و انتخابات در آن پایان می‌یابد.

در اغلب ایالت‌ها، ساعت ۶ صبح به وقت شرقی (۱۴ و سی به وقت تهران) صندوق‌های رای‌گیری باز و در دیرترین زمان تا ۹ شب به وقت شرقی (۵ و سی دقیقه بامداد چهارشنبه به وقت تهران) بسته خواهد شد.

در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در بسیاری از ایالت‌ها آرایی که در فاصله چند از روز انتخابات از طریق پستی دریافت می‌شود، شمرده خواهد شد. بنابراین تعیین نتیجه تا زمان شمرده شدن آرای پستی طول خواهد کشید، گرچه در این بین شبکه‌های خبری و نظرسنجی‌ها به پیش‌بینی نتایج اقدام خواهند کرد.

تایید نتایج ایالت‌ها از ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) آغاز خواهد شد که البته اگر نیاز به بازشماری آرا باشد، در این تاریخ ممکن است تاخیر ایجاد شود. همه ایالت‌ها به استثنای کالیفرنیا باید تا ۸ دسامبر (۱۸ آذر) روند تایید را به پایان برسانند. همه اختلاف‌ها و بازشماری‌ها هم باید تا این تاریخ تعیین تکلیف شده باشد.

بعد از انتخابات عمومی، الکتورها در روز ۱۴ دسامبر (۲۴ آذر) آرای خود را ارائه کرده و به واشنگتن می‌فرستند. در ششم ژانویه (۱۷ دی) اعضای کنگره آمریکا در واشنگتن برای شمارش آرا تشکیل جلسه می‌دهند و بعد از آن برنده اعلام خواهد شد.

در ۲۰ ژانویه سال ۲۰۲۱ (اول بهمن) رئیس‌جمهور جدید و معاون وی سوگند ریاست‌جمهوری می‌خورند و بعد رئیس‌جمهور سخنرانی مراسم تحلیف خود را برگزار خواهد کرد.

بازدید اپلیکیشن 12 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پایگاه خبری روسی: تهران بشکه باروت است پایگاه خبری روسی: تهران بشکه باروت است
جهان
یک وبگاi خبری روسی مدعی شده است که اسرائیل اماده جنگ با تهران است البته این آماده باش بسته به این است که تهران در سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی از اسرئیل انتقام می گیرد یا خیر؟ به گزارش خبرآنلاین، وبگاه خبری یورو آسیا دیلی روسیه نوشت: به گفته هیدای…...
پیام خفت‌بار ترامپ: قدرت را بدون دعوا تحویل می‌دهم پیام خفت‌بار ترامپ: قدرت را بدون دعوا تحویل می‌دهم
جهان
دونالد ترامپ پس از مدت‌ها جنجال بر سر نتایج انتخابات پشت هوادارانی که به تحریک او به ساختمان کنگره حمله کردند را خالی کرد و گفت آنها مجازات می شوند و خودش قدرت را در آرامش در روز ۲۰ ژانویه به بایدن تحویل می دهد...
آمریکا تلفن کنسولگری روسیه در نیویورک را قطع کرد آمریکا تلفن کنسولگری روسیه در نیویورک را قطع کرد
جهان
فارس نوشت:رسانه‌های روسیه گزارش داده‌اند دولت «دونالد ترامپ»، در آخرین روزهای حضور در قدرت خطوط تلفن کنسولگری روسیه در نیویورک را قطع کرده است. خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد مسئولان آمریکا از روز ۱۸ ژانویه (دوشنبه ۲۹ دی‌ماه) خطوط تلفن کنسولگری روسیه در نیویورک را کاملاً قطع کرده‌اند. کنسولگری روسیه در…...

پاسخ دهید