امیدها به فینال رسیدند، نوجوانان به کره‌جنوبی

ورزشی
video
play-sharp-fill
امیدها به فینال رسیدند، نوجوانان به کره‌جنوبی

تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران امروز با وجود موقعیت‌های بسیار در دیدار برابر قطر به تساوی بدون گل دست یافت تا فرصت صعود بی‌دردسر به مرحله بعد را از دست بدهد. این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید. ایران در حالی که در دیدار اول خود با شش گل افغانستان را در هم کوبید، نتوانست قطر را که در دیدار اول خود با شش گل از کره‌ جنوبی شکست خورده بود، از پیش رو بردارد. شاگردان عبدی موقعیت‌های زیادی را روی دروازه قطر ایجاد کردند اما در گلزنی ناکام بودند. ایران با این تساوی چهار امتیازی شد و در رده دوم گروه B این رقابت‌ها جای گرفت. کره‌ جنوبی با شش امتیاز صدرنشین این گروه است.

تیم ملی نوجوانان ایران در سومین دیدار خود از این گروه که سرنوشت تیم صدرنشین را مشخص می‌کند، باید به مصاف کره جنوبی برود. این دیدار یک تیر ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه در ورزشگاه لئو بانکوک برگزار خواهد شد.

تیم ملی امید که هدایتش برعهده رضا عنایتی است هم با تساوی بدون گل مقابل اردن متوقف شد اما به‌لطف ضربات پنالتی مجوز صعود به مرحله بعدی را دریافت کرد.

مصاف اردن و ایران در نیمه نهایی رقابت‌های زیر 23 قهرمانی غرب آسیا پس از 90 دقیقه پرفشار که پر از درگیری‌های فیزیکی بود، با تساوی بدون گل به پنالتی رفت، تا خالد آبادی به برگ برنده تیم رضا عنایتی و مربی‌ای تبدیل شود، که زودتر از همه به او اعتماد کرده بود. خالدآبادی که در تیم‌های پایه پرسپولیس هم سابقه بازی دارد، پس از صعود هوادار به لیگ برتر با رضا عنایتی به این تیم پیوست، اما در دوران این مربی اصلا فرصت بازی به دست نیاورد، تا همچنان برای مطرح کردن نامش در انتظار بماند.

سرانجام در هفته‌های پایانی نیم فصل اول رقابت‌های لیگ بیست و دوم این فرصت با اعتماد داود فنایی سنگربان سال‌های دور پرسپولیس و مربی فعلی تیم امید ایران به خالدآبادی تقدیم شد و او هم به خوبی قدر این موقعیت را دانست و رفته رفته آنقدر خوب عمل کرد، تا ساکت الهامی دیگر دست به تغییر ترکیب خود در خط دروازه نزند. او که پس از بازی رفت هوادار برابر گل‌گهر به ترکیب بنفش‌های تهرانی اضافه شد، در پایان فصل 16 حضور در ترکیب اصلی به نامش ثبت شد و 6 مرتبه هم کلین‌شیت کرد، تا سنگربان فصل گذشته هوادار پس از حضور در کادر فنی تیم امید، در انتخاب او درنگ نکند.

برگردیم به دیدار برابر اردن که می‌تواند نقطه عطفی در زندگی حرفه‌ای محمدرضا خالدآبادی باشد. ساکت الهامی در مصاف جام حذفی برابر مس رفسنجان تصمیم به تعویض خالدآبادی با مهرداد طهماسبی سنگربان باتجربه تیمش گرفت و اتفاقا این تصمیم او هم به نتیجه رسید، اما احتمالا در فصل آینده و پس از اتفاقاتی که در دیدار ایران و اردن رخ داد، دیگر شاهد چنین انتخابی از سوی سرمربی هوادار در صورت کشیده شدن بازی به ضربات پنالتی نخواهیم بود.

با توجه به عملکرد دو تیم اردن و ایران در جریان بازی، قرمزها با دست بالاتر پنالتی اول را به گل تبدیل کردند، اما یاسین سلمانی با یک ضربه تماشایی روحیه تیم را بالا برد، تا در ادامه خالد آبادی با مهار پنالتی‌های دوم و سوم تیم حریف، راه رسیدن ایران به فینال مسابقات را هموار کند.

تیم المپیک عراق نیز در‌ مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی غرب آسیا عمان را شکست داده تا حریف ایران در دیدار فینال این رقابت‌ها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید