امریکا به دنبال جنگ در خاورمیانه نیست

سیاسی
امریکا به دنبال جنگ در خاورمیانه نیست

برایان هوک در پاسخ به یکی از خبرنگاران که اعزام ۳۰۰۰ نیروی جدید به عربستان را با ادعای دونالد ترامپ مبنی بر تلاش برای خاتمه دادن به «جنگ‌های بی‌پایان» در تضاد خواند، مدعی شد: «اعزام نیروهای جدید و تقویت تجهیزات آمریکا در عربستان یک اقدام دفاعی است. آنها از منافع ما در منطقه دفاع خواهند کرد و به سعودی‌ها نیز در راه دفاع از خودشان کمک می‌کنند. ما به دنبال جنگ در خاورمیانه نیستیم؛ به اندازه کافی در آنجا جنگ داشته‌ایم.»

وی با متهم کردن ایران به تلاش برای بی‌ثبات کردن منطقه، افزود: «ما یک موضع دفاعی قوی گرفته‌ایم و دلیل این کار نیز به گزارش‌هایی مربوط می‌شود که درباره وجود تهدیدهای متعدد علیه منافع آمریکا و شرکایش در منطقه دریافت کرده‌ایم. ما با این کار بسیاری از تهدیدات را خنثی کردیم.»

به نوشته تسنیم، دیروز وزیر دفاع آمریکا از اعزام ۳۰۰۰ نیروی نظامی، دو اسکادران جنگنده و سامانه‌های دفاع موشکی پاتریوت و تاد به عربستان خبر داد. وی در یک نشست خبری اعلام کرد در ماه‌های اخیر آمریکا تجهیزات و نفرات زیادی را برای مقابله با آنچه «اقدامات تحریک‌آمیز ایران در منطقه» خواند، به خاورمیانه اعزام کرده است.

آمریکا حدود پنج ماه قبل نیز با اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به منطقه تلاش کرده بود تهدید جنگ را برای ایران واقعی جلوه دهد تا شاید از این طریق ایران را به پای میز مذاکره بکشاند، اما وقتی نشانه‌ای از عقب‌نشینی ایران ندید بار دیگر به تمنای مذاکره روی آورد و حتی شماره‌ای را در اختیار سفارت سوئیس (حافظ منافع آمریکا در تهران) قرار داد تا به‌منظور تماس تلفنی احتمالی به مقامات ایران تحویل داده شود.

مقامات ایران بارها تأکید کرده‌اند که سیاست فشار حداکثری ترامپ راه به جایی نخواهد برد و ایران کشوری نیست که مذاکره تحت فشار ، آن هم با کشوری که به توافقات بین‌المللی پایبند نیست، را بپذیرد.

بازدید اپلیکیشن 19 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

دریافت ۵۰میلیون دلار وام برای واکسن آنفلوآنزا دریافت ۵۰میلیون دلار وام برای واکسن آنفلوآنزا
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح | بانک جهانی پس از ۱۵سال از طریق سازمان بهداشت جهانی ۵۰میلیون دلار وام به ایران پرداخت کرد. موافقت با پرداخت این وام در خرداد ماه امسال و با وجود مخالفت آمریکا در هیات مدیره بانک جهانی اخذ شد. بدین ترتیب ایران توانست رابطه مالی خود با…...
تعویق انتخابات از نگاه دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان تعویق انتخابات از نگاه دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، رامتین لطیفی | دونالد ترامپ در توئیتی که پنجشنبه شب منتشر کرد به دو نکته بسیار مهم اشاره کرده است. اولین نکته اینکه انتخابات پستی نتیجه‌ای جز هرج و مرج، آشوب و تقلب در پی نخواهد داشت و در ادامه و قدم دوم نیز به طور تلویحی…...
چرا حقه‌های قدیمی ترامپ دیگر کارایی ندارند؟ چرا حقه‌های قدیمی ترامپ دیگر کارایی ندارند؟
جهان
‌در تاریخ ۲۱ ژوئیه، روزی که رکورد ۱۱۲۷ مرگ در اثر ابتلای به کووید-۱۹ – بالاترین میزان از اواخر مه تاکنون- و بالغ بر ۶۵۰۰۰ مورد جدید ابتلا به این بیماری در آمریکا ثبت شد، دونالد ترامپ در توئیتی نوشت: «مشتاق به تماشای پخش زنده بازی‌های ورزشی هستم اما هر…...

پاسخ دهید