موضع رسمی دولت جو بایدن در قبال ایران اعلام شد

جهان
موضع رسمی دولت جو بایدن در قبال ایران اعلام شد

وزیر امور خارجه دولت جو بایدن در جلسه استماع تایید صلاحیتش، مواضع دولت بایدن درباره توافق هسته ای را بیان کرد.

به گزارش پایگاه خبری عرب نیوز، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه در دولت جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا روز سه شنبه در جلسه ی استماع تایید صلاحیتش در سنای آمریکا درباره تصمیم بایدن برای بازگشت به توافق هسته ای، گفت که او به دنبال توافقی «مدت دار تر و قوی تر» خواهد بود. بلینکن درباره برنامه هسته ای ایران مدعی شد: طبق گزارش های علنی، زمان گریز، یعنی مدتی که طول می کشد ایران مواد شکافت پذیر کافی برای یک سلاح تولید کند، از بیش از یک سال، چنان که تحت شرایط توافق هسته ای بود، به سه یا چهار ماه کاهش یافته است.
او گفت که دولت جدید آمریکا «مسئولیتی ضروری» دارد که هر کاری می تواند برای ممانعت از دست یابی ایران به سلاح هسته ای انجام دهد.
وزیر امور خارجه دولت آتی آمریکا گفت که بایدن در صورت پایبندی ایران به تعهداتش به توافق هسته ای باز می گردد.

او افزود: اما ما آن را با متحدان و شرکایمان که باز هم طرف ما قرار خواهند گرفت، به عنوان سکویی برای رسیدن به توافقی مدت دار تر و قوی تر به کار خواهیم گرفت.
به گفته بلینکن، توافق جدید، می تواند در بر گیرنده آن چه «فعالیت های بی ثبات کننده ایران» در منطقه و موشک هایش می‌خواند باشد.
بر اساس این گزارش، اظهارات بلینکن در پی این مطرح می شود که بایدن در وعده های انتخاباتی اش اعلام کرد در صورت «بازگشت ایران به پایبندی کامل به توافق هسته ای» به این توافق باز می گردد.

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۸ با ادعای ناقص بودن برجام از آن خارج شد و تحریم های متعددی علیه ایران اعمال کرد.

ایران در پی خروج آمریکا از توافق هسته ای و تعلل کشورهای اروپایی در عمل به تعهداتشان در راستای پیدا کردن راهکاری کاربردی برای کاهش تاثیر تحریم های آمریکا و عادی سازی روابط اقتصادی با ایران، سال گذشته اعلام کرد که در پنج گام تعیین شده و طبق راهکارهای مقرر در توافق هسته ای، تعهدات داوطلبانه اش در توافق را کاهش می دهد.

مقامات ایران تاکید کرده اند تمام این اقدامات در صورت عملی شدن تعهدات دیگر طرف های برجام، بازگشت پذیر است.

بازدید اپلیکیشن 137 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ببینید/تصادف زنجیره‌ای وحشتناک در تگزاس ببینید/تصادف زنجیره‌ای وحشتناک در تگزاس
جهان
روز پنجشنبه، به دلیل یخ‌زدگی جاده‌ها، تصادفی وحشتناک در فورت ورث، تگزاس اتفاق افتاد که در آن بیش از ۱۰۰ وسیله نقلیه با یکدیگر برخورد داشتند. بر اساس آخرین گزارش به دست آمده، در این حادثه تا کنون حداقل ۶ نفر جان خود را از دست داده و ده‌ها نفر…...
توئیت فارسی وزارت‌خارجه آمریکا به خط نستعلیق توئیت فارسی وزارت‌خارجه آمریکا به خط نستعلیق
جهان
بخش فارسی زبان وزارت خارجه امریکا در صفحه توئیتر خود با بازنشر توئیت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با خطی نستعلیق نوشت: ‏«رئیس جمهور بایدن ⁦ @POTUS⁩:‏آمریکا بازگشته است. دیپلماسی به کانون سیاست خارجی ما بازگشته است.» بخش فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا نسبت به دوره ترامپ تغییر بسیار فاحشی…...
خدمه کشتی توقیف‌شده کره آزاد شدند خدمه کشتی توقیف‌شده کره آزاد شدند
جهان
انتخاب: سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در اظهاراتی از اقدام انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران در خصوص خدمه کشتی کره جنوبی خبر داد. سخنگوی وزارت امور خارجه در این خصوص اظهارداشت: به دنبال درخواست دولت کره جنوبی و مساعدت قوه محترم قضائیه در چارچوب مقررات قضایی، خدمه کشتی…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید