افزایش چشمگیر تقاضا برای سیلندر گاز اکسیژن

اجتماعی
افزایش چشمگیر تقاضا برای سیلندر گاز اکسیژن

رییس اتحادیه کشوری گازهای طبی و صنعتی از افزایش چشمگیر تقاضا برای سیلندر اکسیژن در کشور خبر می‌‌دهد.

به‌گفته پیکان کلانتری مراجعه‌کنندگان و متقاضیان در تهران، پیش از این روزانه ۲۵ تا ۳۰ سیلندر اکسیژن تقاضا می‌کردند اما الان به ۸۵ تا ۹۰سیلندر رسیده است. در شهرهایی که درگیری بیشتری با کرونا وجود دارد تقاضا نیز بیشتر است و در بعضی استان‌ها عرضه و تقاضا متعادل نیست. بطوریکه در برخی از استان‌ها تقاضا تا چهار یا پنج برابر نسبت به قبل از کرونا افزایش یافته است.

کلانتری با اشاره به اینکه دیگر وارداتی در این حوزه انجام نمی‌شود، تصریح کرد: تولیدکنندگان داخلی، در احجام مختلف گاز اکسیژن تولید می‌کنند، با توجه به این موضوع واردات هم چندان انجام نمی‌شود. وقتی تولید داخل برای یک کالا وجود دارد، برای واردات دیگر نمی‌توان از وزارتخانه مهر عدم ساخت را گرفت.

وی با اشاره به افزایش قیمت این کالا خاطرنشان کرد: صد درصد برای گاز اکسیژن افزایش قیمت خواهیم داشت. بیش از ۳۰درصد بر حقوق و دستمزد اضافه شده، قیمت حامل‌های انرژی نیز افزایش داشته، قیمت برخی از لوازم یدکی مورد استفاده چهار تا پنج برابر شده و هزینه‌های دیگر نیز به شکل مشابهی زیاد شده است. همه این موارد در قیمت تمام شده تولیدکنندگان تاثیرگذار است. تولیدکنندگان گله دارند که چرا در این شرایط قیمت‌ محصولات‌شان ثابت مانده و باید هماهنگی‌هایی با سازمان حمایت و وزارت بهداشت انجام شود تا بتوانیم قیمت محصولات را افزایش دهیم.

رییس اتحادیه کشوری گازهای طبی و صنعتی افزود: خود تولیدکنندگان خواستار افزایش ۵۰درصدی قیمت هستند؛ اما فکر می‌کنم افزایش قیمت کمتر از ۳۰درصد نباشد چراکه اگر کمتر از این مقدار باشد تولید توجیهی ندارد.

وی با تاکید بر مشکلات تولیدکنندگان گفت: یکی از مشکلات تولیدکنندگان عدم تامین منابع مالی است، کارخانه‌های اکسیژن یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان برق صنعتی هستند و کمترین میزانی که ماهانه پول برق می‌دهند ۳۰ میلیون تومان است، حتی برخی کارخانه‌ها تا ۳۰۰میلیون تومان بهای برق پرداخت می‌کنند. وزارت بهداشت که پولی به آنها پرداخت نمی‌کند اما اداره برق به محض گذشت چند روز از موعد، برق را قطع می‌کند. وزارت بهداشت باید در این مورد فکری کند چون اگر به همین منوال ادامه پیدا کند تا چند ماه دیگر برخی کارخانه‌های اکسیژن تعطیل می‌شوند.

وی در ادامه اضافه کرد: امیدوارم که هرچه زودتر این موج کرونا نیز بگذرد و این مشکل رفع شود، برای صنف ما مشکل زیادی به وجود آمده است؛ صنعت‌کاران هم سال‌ها مشتریان ما بودند و وقتی نمی‌توانیم در این برهه نیاز آنها را تامین کنیم، بعد از اتمام مشکل کرونا نمی‌توانیم پاسخگوی آنها باشیم.

بازدید اپلیکیشن 13 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

بسته خبری | مرور مهمترین اخبار صبح تا ظهر امروز بسته خبری | مرور مهمترین اخبار صبح تا ظهر امروز
سیاسی
با اعلام ساعت یک و ۳۰دقیقه ظهر، من صدرا بکتاش افتخار دارم سلام گرم تحریریه هفت صبح را به شما ابلاغ کنم و میزبانتان باشم در بسته خبری این ساعت *** امروز سه‌شنبه هفتم اردیبهشت ماه، هنوز اخبار حول محور مصاحبه افشا شده وزیر خارجه می‌گردد. ساعتی پیش علی ربیعی…...
جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران
اجتماعی
بنابراعلام وزارت بهداشت در شبانه روز گذشته ۳۷۴ بیمار کرونایی جان خود را از دست داده‌اند ‌که با احتساب آن، شمار قربانیان کرونا در کشور از ۶۹ هزار نفر عبور کرد. همچنین ۱۸ هزار و ۲۳۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه‌هزار و ۹۱۲نفر از…...
جزییات عملیات نجات نوزاد ۸۰۰ گرمی جزییات عملیات نجات نوزاد ۸۰۰ گرمی
اجتماعی
فارس نوشت: نوزاد ۸۰۰ گرمی در کمتر از ۲۵ دقیقه از مرکز درمانی گرمسار به بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) سمنان منتقل شد. نوزاد ۸۰۰ گرمی در کمتر از ۲۵ دقیقه و توسط هلی‌کوپتر آمبولانس و تیم تخصصی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از مرکز درمانی گرمسار به بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) سمنان…...

پاسخ دهید