دانلود اپلیکیشن هفت صبح

افزایش مرگ، ابتلا و بستری در هفت روز؛ کرونا دارد می‌تازد!

اجتماعی
افزایش مرگ، ابتلا و بستری در هفت روز؛ کرونا دارد می‌تازد!

سرعت شیوع کرونای دلتا در ایران به شکل ترسناکی افزایش پیدا کرده است؛ به طوری که در یک هفته گذشته تعداد مبتلایان بیماری در کشور به شدت بیشتر و تخت‌های بیشتری در بیمارستان‌ها پر شدند. نیو صدر در گزارشی که برای خبرآنلاین نوشته شده است به بخشی از این آمارهای هولناک اشاره کرده استک

افزایش تعداد مبتلایان با سرعت زیاد:
تعداد مبتلایان کروناویروس در کشور در چند هفته گذشته به شدت افزایش پیدا کرده و حتی نسبت به چند هفته پیش چند برابر شده است. این روند صعودی در آمار مبتلایان در هفته اخیر دیده می‌شود؛ به طوری که در چهار روز پایانی تعداد مبتلایان بیماری در کشور به بالای ۲۰هزار نفر رسید و همچنین به شکل میانگین در این مدت هر روز ۱۹۵۰۴ نفر در کشور به کروناویروس مبتلا شدند. میانگین تعداد مبتلایان روزانه کرونا در کشور هفته قبلی ۱۵۵۲۳ نفر بود.
در مجموع از ۱۸ تا ۲۴ تیر ۱۳۶۵۲۹ نفر در کشور به کرونا مبتلا شدند و در خطر مرگ و عوارض بلندمدت این بیماری قرار گرفتند. این یعنی در مقایسه با هفته گذشته تعداد مبتلایان ۲۵.۶ درصد بیشتر شده است و همچنین در مقایسه با ابتدای موج پنجم آمار مبتلایان هفتگی متاسفانه ۲.۳۵ برابر شده است؛ اعدادی که از سرعت سریع شیوع ویروس دلتا در کشور نسبت به موج‌های قبلی بیماری خبر می‌دهند.

افزایش ترسناک تعداد فوتی‌ها

تعداد جان‌باختگان کرونا هم در آخرین آمارهای رسمی حالتی ترسناک به‌خود گرفته است؛ به طوری که پس از هفته‌ها تعداد فوتی‌های بیماری روز گذشته به ۲۰۱ نفر رسید. به طور میانگین هم در این مدت هر روز ۱۷۱ نفر از مبتلایان کرونا در کشور فوت کردند. در مجموع ۱۱۹۵ نفر از مبتلایان کرونا از تاریخ ۱۸ تا ۲۴ تیر در کشور فوت کردند و برای دومین هفته پی‌درپی این آمار در موج پنجم به بالای هزار نفر رسید.

همچنین خبر بد این که برای چهارمین هفته آمار فوتی‌های کرونا در کشور بیشتر است شده است و تعداد فوتی‌ها ۱۵درصد افزایش پیدا کرده است. در مقایسه با ابتدای موج پنجم تعداد جان‌باختگان این بیماری ۴۰ درصد بیشتر شده است و متاسفانه با ادامه روند افزایش تعداد مبتلایان این آمار هم بیشتر می‌شود.

تعداد بستری‌ها روز به روز بیشتر می‌شود

با افزایش تعداد مبتلایان تعداد بستری‌ها هم به شدت افزایش پیدا کرده است، روند صعودی شیب نمودار تعداد بستری‌ها این موضوع را به سادگی نشان می‌دهد. به طور کلی در چهار روز پایانی یک هفته اخیر تعداد بستری‌های روزانه به بالای دو هزار نفر رسید و به طور میانگین هم هر روز ۲۰۹۹ نفر از مبتلایان کرونا در ایران در بیمارستان‌های کشور بستری شدند. در اوج‌گیری موج پنجم کرونا در کشور تعداد بستری‌های هفتگی کووید-۱۹ در کشور به ۱۴۶۹۶ نفر رسید و در مجموع تعداد بستری‌ها نسبت به هفته پیش ۳۴.۷درصد افزایش پیدا کرد.

وضعیت شهرهای مختلف
وضعیت مناطق مختلف هم بدتر شده است و هم اکنون ۱۶۹ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۶۶ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۱۱۳ شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

شهرستان‌های زیر از ۲۴ تیر ۱۴۰۰ در وضعیت قرمز قرار می‌گیرند: میانه (استان آذربایجان شرقی)، شهرضا، لنجان، نائین (استان اصفهان)، فردیس، نظرآباد (استان البرز)، قدس، ملارد، پیشوا (استان تهران)، بیرجند، طبس (استان خراسان جنوبی)، درگز، سبزوار، سرخس، کاشمر، گناباد (استان خراسان رضوی)، شوش (استان خوزستان)، سمنان (استان سمنان)، ایرانشهر (استان سیستان و بلوچستان)، خنج (استان فارس)، البرز، بوئین زهرا، تاکستان، قزوین (استان قزوین)، قم (استان قم)، بروجرد (استان لرستان)، بابلسر، تنکابن (استان مازندران)، ساوه (استان مرکزی)، ملایر، نهاوند، کبودرآهنگ (استان همدان)، زرند (استان کرمان)، کنگاور (استان کرمانشاه)، کهگیلویه (استان کهگیلویه و بویر احمد)، بندرگز، ترکمن، رامیان، مراوه تپه، کلاله (استان گلستان)، ابرکوه (استان یزد).

این در حالی است که هفته پیش ۱۴۳ شهرستان قرمز، ۱۸۶ شهرستان نارنجی و ۱۱۹ شهرستان زرد بودند.

بازدید اپلیکیشن 25 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید