افزایش تعداد قربانیان سیل در کشور به ۵۳ نفر

حوادث
افزایش تعداد قربانیان سیل در کشور به ۵۳ نفر

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از جانباختن ۵۳ نفر و مفقود شدن ۱۶ نفر تا کنون در مناطق سیل زده کشور خبر داد. مهدی، ولی پور، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در بخش خبری ۲۱ سیما با اشاره به آخرین وضعیت سیل در کشور گفت: «از اول مرداد تا ساعت ۲۰ امشب پدیده مونسون ۲۱ استان کشور را متاثر کرده است. در دور روز گذشته ۸ استان کشور بیشترین تاثیر را داشته اند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به آخرین وضعیت تلفات سیل، گفت: «۵۳ نفر تا کنون جان خود را در استان‌های مختلف به علا وقوع سیل از دست داده اند؛ ضمن اینکه ۱۶ نفر نیز مفقود شدند.»

ولی پور با اشاره به اینکه بیشترین تلفات مربوط به استان تهران و در امام زاده داوود و زرین دشت بوده است، تصریح کرد: «۳ هزار اسکان اضطراری سیل زدگان صورت گرفته و ۱۳۰۰ نفر نیز به مناطق امن انتقال داده شدند.»

وی از فعالیت ۳ هزار امدادگر در قالب ۶۸۷ تیم امدادی در مناطق سیل زده خبر داد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره خدمات امدادی ارائه شده از سوی این سازمان از ابتدای مردادماه تا به این لحظه اظهار کرد: «در مجموع در ۶۲ شهرستان از ۱۷ استان کشور شامل سیستان و بلوچستان، تهران، فارس، کرمان، هرمزگان، قم، سمنان، مازندران، یزد، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، گلستان، اصفهان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و مرکزی عملیات‌های امداد و نجات مربوط به سیل و آبگرفتگی به اجرا در آمد.»

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در تهران بحث جست‌وجو و نجات و امدادرسانی ادامه دارد گفت:‌ «در برخی از استان‌ها نجات به تنهایی صورت می‌گیرد و در برخی از استان‌ها مثل یزد، فارس و اصفهان ترکیبی از جست‌وجو، نجات و امدادرسانی در حال انجام است. در مجموع ۱۹ استان، ۳۸ شهر، ۱۰۶ شهرستان و ۳۰۱ روستا و۳۲ محور مواصلاتی در گیر سیلاب هستند.»

منبع: فرارو

بازدید اپلیکیشن 15 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید