افزایش بی سابقه فروش سلاح در آمریکا به دلیل کرونا

جهان
افزایش بی سابقه فروش سلاح در آمریکا به دلیل کرونا

در دو هفته گذشته و به دلیل شیوع کووید ۱۹ در آمریکا، فروش اسلحه و مهمات در این کشور افزایش بی سابقه ای داشته است.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، بسیاری از آمریکایی ها جهت محافظت از خود، درصورت وقوع شورش های احتمالی، اسلحه و مهمات خریداری می کنند.

ترس از ویروس کرونا باعث شده آمریکایی ها اسلحه خریداری کنند. آنها نگرانند که بحران سلامت به بحران اجتماعی تبدیل شده و برای حفظ امنیت خود، اسلحه تهیه می کنند.

بنابر اظهارات یکی از فروشندگان سلاح در ایالت اوکلاهما، بعضی از افرادی که برای خرید اسلحه مراجعه می کنند، اشخاصی تازه کار هستند و هر نوع سلاحی را که در مغازه موجود باشد، انتخاب می کنند و می خرند.

فروشنده دیگری در ایالت واشنگتن، یکی از کانون های اصلی شیوع کرونا در آمریکا گفت که برای اولین بار، مشاهده کرده ساعتی قبل از باز شدن درهای فروشگاه، مشتریان در صف انتظار برای خرید اسلحه ایستاده اند.

قبل از شیوع ویروس کرونا در بهترین شرایط، روزانه حدود ۲۰ الی ۲۵ قبضه اسلحه به فروش می رفت اما با گسترش ویروس کرونا در آمریکا، فروش روزانه فروشگاه به ۱۵۰ اسلحه رسیده است.

بازدید اپلیکیشن 17 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

اخراج یک زن پناهنده ایرانی با جت شخصی از آلمان اخراج یک زن پناهنده ایرانی با جت شخصی از آلمان
جهان
زنی ایرانی که تقاضای پناهندگی‌اش در آلمان رد شده، در بازداشتگاه فرودگاه فرانکفورت بلاتکلیف مانده زیرا پروازی به تهران وجود ندارد. او و یک نفر دیگر به زودی با یک هواپیمای چارتر به تهران بازگردانده می‌شوند. به نوشته دوویچه وله ، زن ۳۴ ساله‌ای، اواخر ماه فوریه، در سالن ترانزیت…...
شبه کودتا در ریاض شبه کودتا در ریاض
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح| دستگیری برخی از شاهزاده‌های سعودی به احتمال وخامت حال سلمان دامن زد. شاهزادگان سعودی هفته را با ترس شروع کردند. خبر دستگیری سه تن از شاهزاده‌های عربستان که رقبای بن‌سلمان به حساب می‌آمدند، باعث شایعات بسیاری شد. * یک: به گزارش رسانه‌های آمریکایی مقامات عربستان سعودی روز…...
داعش تصویر عامل حمله به کابل را منتشر کرد داعش تصویر عامل حمله به کابل را منتشر کرد
جهان
فارس نوشت: گروه تروریستی داعش در بیانیه‌ای مسئولیت حمله تروریستی به مراسمی در پایتخت افغانستان را برعهده گرفت. خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد که داعش در بیانیه‌ای که امروز جمعه (۱۶ اسفند) منتشر کرده، مسؤولیت حمله به مراسم سالگرد شهید عبدالعلی مزاری را برعهده گرفت و مدعی شد که در…...

پاسخ دهید