اسپورتیج یا توسان؛ چالش انتخاب ۵۰۰ میلیونی

دانش و فناوری
اسپورتیج یا توسان؛ چالش انتخاب ۵۰۰ میلیونی

هفت صبح| هیوندای توسان و کیا اسپورتیج سرنوشتی متضاد دارند و در هر نسل خلاف همدیگر عمل می‌کنند. این موضوع از وضعیت فروش و اقبال خریداران تا طراحی عامه پسند و هندلینگ و امکانات را شامل می‌شود. این دو خودرو در ایران جز در نسل اول، همواره در بخش فروش اوضاعی متفاوت از همدیگر داشته و گاه اسپورتیج و گاه توسان در بازار موفق عمل کرده‌اند. افزای قیمت ارز و نوسانات بازار اما اوضاع این دو خودرو را کاملا به هم ریخته به طوری که ضمن قطع واردات، رد و بدل شدن این مدل‌های کره ای به کمترین حد ممکن رسیده است. با اینکه به تازگی فیس‌لیفت ۲۰۱۹ هر دو خودرو وارد بازارهای جهانی شده، ولی بنا به اقتضا بازار و تقاضای مخاطبان، در این شماره سعی کردیم مقایسه ای منصفانه درباره دو خودرو در ۴ بخش طراحی، کیفیت و کارایی، هندلینگ و سواری، و امکانات و ایمنی داشته باشیم که امیدواریم مورد رضایت شما قرار بگیرد.

طراحی
بی‌هیچ شکی این بخش برنده رقابت توسان است. توسان در نسل جدید خود کاملا متحول شده و الگوی محافظه‌کارانه همیشگی را کنار گذاشته است. بدنه این کراس‌اوور کوچک با خطوطی درهم پیوسته و متعدد در هماهنگی با زبان طراحی هیوندای حجمی پویا و قابل قبول و حتی زیبا را به وجود آورده است. در فضای کابین این حجم از خلاقیت کاهش یافته و داشبورد، ساده اما مدرن و کاربردی طراحی شده است که دیرتر هم چشم‌ها را خسته می‌کند. حدیث طراحی اسپورتیج اما متفاوت است. این خودرو هرچه در فضای داخلی جذاب و مجلل طراحی شده، در عوض فرم بیرونی بدنه ناهماهنگی داشته تا اسپورتیج ۲۰۱۸ از برقراری ارتباط با خریداران ایرانی عاجز بماند.

کیفیت و کارایی
هیوندای در استفاده از مواد با کیفیت خیلی دست و دلباز عمل نکرده و در بسیاری از موارد، پلاستیک را ترجیح داده است. هر چند که قسمت رویی داشبورد و برخی دیگر از قطعات کابین کیفیت قابل قبولی دارند. کیا اما اسپورتیج را بهتر و مجلل تر از قبل ساخته است. از نظر فضای داخلی نیز با توجه به افزایش چند سانتی متری طول و عرض خودرو، توسان ۲۰۱۸ کمی جادارتر از قبل شده است.

هندلینگ و سواری
اینجا توسان یک بازنده بزرگ است. موتور ۲لیتری این خودرو با نیرویی معادل ۱۵۷ اسب بخار و ۱۹۲ نیوتن‌متر گشتاور، در مقابل اسپورتیج که از موتوری ۲۴۰۰سی‌سی و ۱۸۱ اسبی برخوردار بوده، حرف چندانی برای گفتن ندارد. کیا اسپورتیج طبق بررسی هفت صبح هم سواری بهتر و هم هندلینگ جذاب‌تری داشته و مورد پسند خریداران خودروهای اسپورت است. توسان اما علیرغم قیمت گزافی که دارد، شتاب و کشش بالایی نداشته و باب میل خانواده‌های کوچک شهری است.

امکانات و ایمنی
سطح امکانات و ایمنی هردو اتومبیل یکسان است اما بسته به تیپ‌هایی که در ایران وجود دارند و بسیار هم متنوع بوده، نمی‌توان دقیقا دو مدل یکسان پیدا کرد که سطحی مشابه از لحاظ قیمت باهمدیگر داشته باشند. دو خودرو علاوه بر استفاده از رینگ و لاستیک ۱۸ اینچی، صندلی‌های چرمی، سیستم صوتی با صفحه‌نمایش ۸ اینچی به همراه GPS، گرم کن فرمان و ۶عدد ایربگ حوزه سود می‌برند. دو خودرو که نتایج درخشانی در تست‌های موسسه انکپ اروپا و نیز سازمان‌های آمریکایی مشابه به دست آورده‌اند، به لطف اقسامی از سیستم‌های ترمز و هشداردهنده در مواقع اضطراری کاملا قابل اعتماد هستند.

نتیجه نهایی
توسان هرچقدر اتومبیل نرم، ساده، آرام و قابل اعتمادی است اما پرداخت ۵۰۰ میلیون تومان برای این خودرو واقعا زیاد است. البته عرضه گسترده این محصول در این نسل به بازار و مشکلات متعدد اسپورتیج موجب شده تا همه ویژگی‌های مثبت برادرش کیا زیر سایه برود.

بازدید اپلیکیشن 106 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ردپای سلاطین ایمنی بازار آمریکا در جاده‌های ایران ردپای سلاطین ایمنی بازار آمریکا در جاده‌های ایران
دانش و فناوری
هفت صبح| هرساله با فرارسیدن ماه دسامبر، نتایج نهایی عملکرد ایمنی خودروهای مختلف حاضر در بازار آمریکا منتشر می‌شود که امسال هم این لیست نکات جالب توجهی برای تحلیلگران دارد. نگاهی به گزارش ۲۰۱۸ موسسه بیمه ایمنی بزرگراهای آمریکا نشان می‌دهد از مجموع ۵۷ خودرویی که این نهاد در ۱۲…...

پاسخ دهید