اسرائیل پس از حمله به دمشق، ایران را تهدید کرد

جهان
اسرائیل پس از حمله به دمشق، ایران را تهدید کرد

مقامات رژیم صهیونیستی در واکنش به حمله بامدادی به حومه پایتخت سوریه، زبان به تهدید گشوده و حتی سران ایران را نیز تهدید کردند.

بامداد امروز چهارشنبه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به جنوب سوریه، مقام‌های این رژیم در این خصوص صراحتاً موضع گرفتند. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی – که احتمالا روزهای پایانی حضور در قدرت را طی می‌کند – مدعی شد: «قبلا صراحتا گفته بودم، هر کسی به ما آسیب بزند، ما حمله مقابله به مثل خواهیم کرد. این کاری است که دیشب در قبال اهداف نظامی ایرانی و سوری در سوریه انجام دادیم».

بعد از نتانیاهو، «نفتالی بنت» وزیر جنگ این رژیم به تهدید مستقیم ایران روی آورد و مدعی شد حتی «سران تهران نیز در امان نیستند». به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» بنت با ادعای اینکه قواعد بازی در میدان نبرد تغییر کرده، گفت: «هر کسی که در روشنایی روز به اسرائیل حمله کند، شب را به سر نمی‌برد». رجزخوانی در حالی است که عملیات راکتی چند روز پیش یک گروه مقاومت در غزه، خواب را از چشمان صهیونیست‌های ساکن جنوب فلسطین اشغالی و حتی تل‌آویو ربود و مراکز دولتی و خصوصی مدتی تعطیل شده بود. او در تهدیدی کم‌سابقه علیه مقامات جمهوری اسلامی نیز ادعا کرد: «پیام ما به سران ایران ساده است؛ شما دیگر در امان نیستید. زمانی که دست خود را دراز کنید، ما آن را قطع می‌کنیم».

«بنی گانتز» رهبر حزب «آبی‌وسفید» و مامور فعلی تشکیل کابینه – که تا پایان امشب برای تشکیل ائتلاف و جلوگیری از انتخابات جدید در فلسطین اشغالی وقت دارد – نیز سعی کرد از رقبای خود عقب نمانده و به تهدید محور مقاومت زبان گشود. گانتز در ادعاهای خود گفت: «ارتش اسرائیل دیشب تلفاتی را به گروه‌های ایرانی در سوریه وارد کرد. ما باید در همه جبهه‌ها بازدارندگی خود را حفظ و تقویت کنیم».

بامداد امروز بود که چند جنگنده با تجاوز به حریم سوریه، با چند راکت حومه پایتخت (دمشق) را هدف گرفتند.

یک منبع نظامی سوری به سانا گفت: «ساعت یک و بیست دقیقه بامداد امروز، نیروی هوایی اسرائیل از دو محور جولان اشغالی و مرج عیون لبنان، اطراف شهر دمشق را با تعدادی موشک هدف گرفت که پدافند هوایی ما به شکل فشرده با آن مقابله کرد و توانست موشک‌های متخاصم را رهگیری و بیشتر آن موشک‌ها را قبل از رسیدن به هدف، منهدم کند». ارتش رژیم صهیونیستی رسماً اذعان کرد، حمله جدید به نزدیکی پایتخت سوریه که طبق اعلام دمشق دو غیرنظامی بر اثر آن جان باختند، کار این رژیم بوده است.

بازدید اپلیکیشن 178 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

آتش‌بس بین جهاد اسلامی و اسرائیل آتش‌بس بین جهاد اسلامی و اسرائیل
جهان
جوان آنلاین نوشت: در پی تن دادن رژیم صهیونیستی به شروط گروه‌های فلسطینی در غزه از جمله جهاد اسلامی، میان این رژیم و غزه آتش‌بس برقرار شد. یک مقام مسؤول در جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد، گروه‌های فلسطینی و جهاد اسلامی با پیشنهاد مصر برای آتش‌بسی که مطابق با…...
واکنش یک مقام ارتش به تهدیدهای اسرائیل واکنش یک مقام ارتش به تهدیدهای اسرائیل
سیاسی
رییس دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش با تاکید بر اینکه با کشورهای دوست و همپیمان تعامل سازنده داریم، گفت: ما در این دانشگاه (دافوس) دانشجویان خارجی نیز داریم و خیلی از اساتید ما به کشورهای دوست و همسایه رفته و درس می‌خواندند. کمک‌های مستشاری به کشورهای دوست و ایجاد ارتباط…...
جزئیات حمله اسرائیل به‌خانه دو مقام ارشد حماس جزئیات حمله اسرائیل به‌خانه دو مقام ارشد حماس
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | رژیم صهیونیستی، بامداد دیروز در دو عملیات جداگانه به منزل دو نفر از فرماندهان و مقامات ارشد جهاد اسلامی فلسطین حمله کرد. * یک: حمله اول: ‌ به منزل «بهاء ابوالعطا» از فرماندهان ارشد «سرایا القدس» (گروهان‌های قدس) شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در منطقه…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید