استفاده از برف پاک‌کن خودرو برای تهیه گزارش آب و هوا

دانش و فناوری
استفاده از برف پاک‌کن خودرو برای تهیه گزارش آب و هوا

شرکت “تویوتا” قصد دارد از اطلاعات برف پاک‌کن‌های خودروهای متصل برای تهیه گزارش‌های هواشناسی برای رانندگان استفاده کند تا از شرایط جوی مسیر پیش روی خود آگاه شوند.

این خودروساز برای پروژه جدید با شرکت ژاپنی “Weathernews” همکاری کرده است. آنها قصد دارند گزارش‌های هواشناسی را از طریق یک اپلیکیشن در اختیار کاربران قرار دهند، چرا که به طور کلی گزارش‌های هواشناسی نمی‌توانند با دقت صد در صدی بگویند در حال حاضر در کجا باران می‌بارد و در چه نقطه‌ای نمی‌بارد.

تویوتا با توجه به این نکته نظارت از راه دور بر وضعیت عملکرد برف پاک‌کن‌های شیشه جلو خودروهای متصل را در مناطق معین ژاپن آغاز کرده است. هنگامی که باران نمی‌بارد، واضح است که برف پاک‌کن‌ها خاموش هستند. اما وقتی باران می‌بارد، سطح بارش باران را می‌توان با رصد شدت عملکرد برف پاک‌کن‌ها ارزیابی کرد. این داده‌ها به شکل یک نقشه تعیین میزان بارندگی در هر منطقه گردآوری می‌شوند و سپس با گزارش‌های هواشناسی مبتنی بر رادار برای همان مناطق مقایسه می‌شوند.

آنها امیدوار هستند با مقایسه نقشه‌ها و گزارشات هواشناسی جدید، درک بهتری از چگونگی مطابقت داده‌های راداری با آنچه که واقعاً روی زمین اتفاق می‌افتد، حاصل شود و در نتیجه باعث بهبود صحت گزارش‌های هواشناسی شود. آزمایش این سیستم از جمعه (اول نوامبر) در شهرهای توکیو و اوزاکا و منطقه آیچی آغاز شده است.

بازدید اپلیکیشن 36 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

داخل این خودرو، در امان هستید داخل این خودرو، در امان هستید
کاربران ویژه - دانش و فناوری
تسلا مدل ۳ و دریافت پنج ستاره ایمنی...
تویوتا همچنان باارزش‌ترین خودروساز جهان است تویوتا همچنان باارزش‌ترین خودروساز جهان است
دانش و فناوری
هفت صبح| موسسه آمریکایی میلوارد براون در گزارش ۱۰۰ برند برتر سال ۲۰۱۹ جهان، رتبه و ارزش اغلب خودروسازان جهان را تنزل داد گرچه فولکس‌واگن ۱۲ پله صعود داشت. سال‌هاست در جدیدترین گزارش صد برند برتر جهان، نام خودروسازان کمرنگ‌تر از هر زمان دیگری به چشم می‌خورد و حالا امسال…...
عمده‌ترین دلایل سقوط هواپیما عمده‌ترین دلایل سقوط هواپیما
دیدنی‌ها
سقوط هواپیمای مصری توجه بسیاری از رسانه‌ها و کارشناسان را به خود جلب کرده و هنوز تردیدها بر سر دلایل سقوط آن هواپیما زیاد است. اما دلایل عمده سقوط هواپیماها از نگاه کارشناسان چیست؟ به گزارش فرادید به نقل از دیلی میل، سایمون اشلی بنت، مدیر واحد امنیت و ایمنی…...

پاسخ دهید