استارتاپ برادران ایرانی، جدیدترین یونیکورن کانادا

دانش و فناوری
استارتاپ برادران ایرانی، جدیدترین یونیکورن کانادا

استارتاپ «اپلای برد» (Applyboard) که سه برادر ایرانی موسس آن هستند موفق شد با وجود بحران کرونا ۷۵میلیون دلار سرمایه جذب کند و با بیش از یک میلیارد دلار ارزش، به کلوپ استارتاپ‌های یونیکورن فناوری آموزشی ملحق شود.

آنطور که دیجیاتو نوشته، اگر دانشجو باشید و قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را داشته باشید، حتماً نام اپلای برد به گوشتان خورده؛ سایتی که سال ۲۰۱۵ توسط برادران ایرانی ساکن کانادا تأسیس شده و از آن زمان تاکنون به دانشجویان بین‌المللی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌ها کمک می‌کند.

این سایت در مدت پنج سال فعالیتش به بیش از ۱۰۰هزار دانشجو از ۱۱۰کشور دنیا برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها کمک کرده و می‌گوید سال گذشته ۳۰۰میلیون دلار درآمد داشته است. حالا این استارتاپ ۷۵میلیون دلار سرمایه جذب کرده و با ارزشگذاری جدید ۱.۴میلیارد دلاری، به کلوپ استارتاپ‌های یونیکورن فناوری آموزشی (Edtech) پیوسته است.

«مارتین بصیری»، هم‌موسس اپلای برد به «تک کرانچ» می‌گوید راند سرمایه‌گذاری اواخر ماه مارس و در بحبوحه بحران کرونا در کانادا انجام شده و نشان می‌دهد استارتاپ‌های فناوری آموزشی با وجود بحران کرونا می‌توانند عملکرد قابل قبولی داشته باشند.

بیشتر استارتاپ‌های یونیکورن فناوری آموزشی مثل Udemy و Duolingo، در فضای کسب‌وکار به مصرف‌کننده (B2C) فعالیت می‌کنند ولی موفقیت اپلای برد نشان می‌دهد که این قبیل استارتاپ‌ها در مدل کسب و کار به کسب و کار (B2B) نیز می‌توانند درآمد بالایی کسب کنند. همه‌گیری کرونا میلیون‌ها دانشجو را وادار کرده تا از راه دور درس بخوانند و شرکت‌های فناوری را نیز برای امکان تحصیل از راه دور به تکاپو انداخته است.

بصیری می‌گوید ثبت نام مدارس و دانشگاه‌ها در اپلای برد رشد ماه به ماه ۲۰۰درصدی داشته است.این راند سرمایه‌گذاری به رهبری شرکتی به نام «Drive Capital» انجام شد. از دیگر شرکت‌کنندگان در این راند می‌توان به Fidelity Investments Canada ULC و Business Development Bank of Canada اشاره کرد. اپلای برد ۴۰۰ کارمند دارد و قصد دارد ۱۰۰نیروی جدید استخدام کند.

بازدید اپلیکیشن 52 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

استارتاپ‌های شیرازی ‌‌زیر سقف کوانتوم استارتاپ‌های شیرازی ‌‌زیر سقف کوانتوم
دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح | شتاب‌دهنده‌ها یا Seed accelerator یا Startup accelerator خدماتی چون منتورشیپ، فضای کار اشتراکی، تامین مالی اولیه در ازای درصدی از سهام، در اختیار استارتاپ‌ها قرار می‌دهند. استارتاپ‌ها در ایران قدمت چندان زیادی ندارند با این حال اولین شتاب‌دهنده سال ۹۳ با نام تجاری آواتک در دانشکده…...
ره‌آورد رمز دوم پویا برای کسب و‌کار استارتاپ‌ها ره‌آورد رمز دوم پویا برای کسب و‌کار استارتاپ‌ها
دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح، سامان فائق | سال گذشته سالی پر از فراز و فرود برای کسب و کارهای اینترنتی در ایران بود. اتفاقات رنگارنگی مثل قطعی اینترنت تا موضوع کرونا که مستقیماً یا به صورت غیرمستقیم کسب و کارهای اینترنتی را تحت فشار گذاشت، فعالیت در این حوزه را با…...
پلتفرم‌های آگهی قربانی شانتاژ دلال‌ها پلتفرم‌های آگهی قربانی شانتاژ دلال‌ها
دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح، سامان فائق | سال‌ها قبل با یک تیم از کره‌جنوبی همکاری نزدیکی داشتم. یکی از مواردی که اوایل این همکاری من را مدام کلافه می‌کرد، فکر کردن زیاد اعضای تیم قبل از اجرا بود!!! برای هر تسک ساده، ساعت‌ها وقت برای همفکری تخصیص داده می‌شد و در…...

پاسخ دهید