نوبرانه تازه اپل؛ از آیفون ۱۲ چه می‌دانیم؟

دانش و فناوری
نوبرانه تازه اپل؛ از آیفون ۱۲ چه می‌دانیم؟

متخصصان به وبسایت بلومبرگ گفته‌اند آیفون ۱۲ به لحاظ طراحی شباهت زیادی با آیفون ۵ دارد که از لبه‌های فلزی تخت و سرراست بهره می‌برد. همچنین گفته شده است که طراحان با انتقال اسپیکر به نوار فوقانی گوشی، توانسته‌اند شکاف‌های روی آیفون را ریزتر و باریک‌تر کنند.

به نوشته یورونیوز، همچنین بنابر تصاویری که از نسخه‌های آزمایشی آیفون ۱۲ مدل ۶.۷ اینچی درز کرده است، دو دوربین تشخیص هویت موسوم به Face ID و TrueDepth در نوار بالایی گوشی تعبیه شده‌اند.

باید همینطور اضافه کرد که انتظار می‌رود آیفون ۱۲، همچون آیفون ۱۱، مجهز به سه دوربین باشد.

مطابق آنچه تا کنون می‌دانیم، آیفون ۱۲ در ۴ مدل عرضه خواهد شد. یک مدل با صفحه نمایش ۵.۴ اینچی، دو مدل با صفحه نمایش ۶.۱ اینچی و یک مدل که بزرگترین مدل نیز به شمار می رود با صفحه نمایش ۶.۷ اینچی.

دو آیفون مدل بالاتر از ۶ اینچ، مجهز به یک حافظه داخلی (RAM) شش گیگابایتی خواهند بود. این بالاترین میزان حافظه داخلی است که تا کنون در گوشی‌های آیفون تعبیه شده است.

منابع به وبسایت فناوری نیکی گفته‌اند تمامی مدل‌های آیفون ۱۲ مجهز به فناوری اینترنت پرسرعت ۵G خواهند بود. بدین ترتیب این اولین بار به شمار خواهد رفت که این فناوری جدید در گوشی های آیفون به کار گرفته می شوند.

با توجه به مدل‌های مختلف و همینطور بنا بر نرخ‌گذاری بر روی آیفون ۱۱، کارشناسان بازار تخمین می‌زنند که قیمت آیفون جدید بسته به آپشن‌ها بین حدود ۶۵۰ دلار برای آیفون ۱۲ با صفحه نمایش ۵.۴ اینچی تا ۱۱۰۰ دلار برای آیفون ۱۲ پرو مکس با صفحه نمایش ۶.۷ اینچی متغیر باشد.

در حالی که برآوردهای قبلی ماه سپتامبر (حدود ماه مهر) در سال جاری را تاریخ عرضه آیفون ۱۲ پیش‌بینی می‌کردند، اکنون محتمل است که این زمان به ماه اکتبر یا نوامبر (آبان یا آذر) عقب بیافتد.

بازدید اپلیکیشن 24 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

نگاهی به نسل اول آیفون‌های اپل نگاهی به نسل اول آیفون‌های اپل
کاربران ویژه - دانش و فناوری
این ویدیو به خوبی نشان دهنده پیشرفت تکنولوژی در طول یک دهه گذشته است...

پاسخ دهید