ادعای تازه اسرائیل: ایران سواحل ما را آلوده کرده است

سیاسی
ادعای تازه اسرائیل: ایران سواحل ما را آلوده کرده است

وزیر حفاظت از محیط زیست اسرائیل ایران را به دخالت در آلودگی نفتی سواحل این رژیم متهم و آن را “اقدام تروریستی ایران علیه اسرائیل” توصیف کرد. وی همچنین گفت کشتی مسوول این آلودگی در مالکیت شرکت لیبیایی است و بدون استفاده از سیستم های ردیابی ناوبری، ایران را به سمت آب های اسرائیل ترک کرد.

در روزهای اخیر نشت نفتی، سواحل اسرائیل را آلود و به بسیاری از موجودات دریایی از جمله لاک پشت ها آسیب زده است. “گیلا جملئیل” وزیر حفاظت از محیط زیست اسرائیل مدعی شد ایران در پشت ماجرای نشت و آلودگی نفتی است که به تازگی در سواحل اسرائیل روی داده و منجر به آسیب زیادی شده است. وی افزود که با این این اتفاق به عنوان یک حادثه تروریستی” تعامل خواهیم کرد.

هنوز هیچ منبع مستقلی  این سخنان مقامات اسرائیلی را تایید نکرده است. در تحقیق اسرائیل آمده است یک کشتی ناشناس در ۱۱ فوریه گذشته در ۵۰ کیلومتری ساحل اسرائیل عبور کرد. این کشتی منبع احتمالی آلودگی دریا و ساحل است. فعالان محیط زیستی می گویند محو آثار منفی این آلودگی به گذشت سال ها نیاز دارد.

وزیر حفاظت از محیط زیست اسرائیل ادامه داد کشتی مسوول آلودگی بدون استفاده از سیستم های ردیابی ناوبری از ایران حرکت کرد و دوباره به ایران برگشت. این کشتی از ایران به سمت سوریه، محموله نفتی حمل می کرد. وی با طرح اتهاماتی علیه تهران مدعی شد: ایران نه تنها با استفاده از سلاح هسته ای به فعالیت های تروریستی دست می زند بلکه از طرق حملات زیست محیطی نیز این کار را انجام می دهد. آلودگی زیست محیطی نه تنها سواحل اسرائیل را در برگرفته  بلکه به سواحل لبنان نیز رسیده است.

وزیر اسرائیلی افزود این کشتی از خلیج فارس و دریای سرخ بدون ارتباطات بی سیم حرکت کرد ولی قبل از عبور از کانال سوئز، سیستم ناوبری خود را روشن کرد. کشتی قبل از ورود به آب های اسرائیل در شرق دریای مدیترانه دوباره سیستم های ردیابی خود را خاموش کرد و بین روزهای ۱ و ۲ فوریه، به دریا نفت ریخت. این کشتی به نام امیرالد پرچم پاناما را داشت. این کشتی بعد از انتقال محموله نفت خام از ایران به سوریه، دوباره به ایران برگشت.

او ادعا کرد: ایران از طریق آسیب زدن به محیط زیست، در حال فعالیت تروریستی است. هنگامی که ایران به محیط زیست آسیب می زند تنها به اسرائیل آسیب نمی زند. دست های طولانی ما به هر فردی که به طبیعت ما یا به دریای ما یا به سواحل ما آسیب بزند می رسد.

بازدید اپلیکیشن 30 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

بیانیه آژانس انرژی اتمی درباره غنی‌سازی ۶۰ درصد بیانیه آژانس انرژی اتمی درباره غنی‌سازی ۶۰ درصد
سیاسی
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شامگاه چهارشنبه اعلام کرد که ایران تقریبا مقدمات آغاز غنی‌سازی اورانیوم تا خلوص ۶۰ درصد در سایت هسته‌ای نطنز را تکمیل کرده است. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنین افزود: «ایران قصد دارد ۱۰۲۴ سانتریفیوژ IR-1 به سایت هسته‌ای زیر زمینی خود اضافه کند.» آژانس بین‌المللی انرژی…...
پیشنهاد احمدی‌نژاد به فائزه‌هاشمی: ائتلاف و معاون‌اولی! پیشنهاد احمدی‌نژاد به فائزه‌هاشمی: ائتلاف و معاون‌اولی!
سیاسی
فائزه هاشمی دختر کوچک آیت الله هاشمی در گفتگویی با سایت انتخاب اظهاراتی جالب را مطرح کرد. او گفت محمود احمدی‌نژاد به او برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ پیشنهاد معاون اولی داده ولی او به خاطر عملکردش در سال ۸۸ و توهین‌هایی که به پدرش کرده نپذیرفته است. هاشمی گفت:…...
زمان شروع رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ زمان شروع رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰
سیاسی
ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت امسال آغاز می‌شود و نامزدها تا پایان وقت اداری روز شنبه ۲۵ اردیبهشت یعنی پنج روز کامل فرصت خواهند داشت تا مدارک خود را تحویل دهند و ثبت‌نام را تکمیل کنند. سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید