اختلال در تولید نفت عربستان در پی حملات پهپادی

جهان
اختلال در تولید نفت عربستان در پی حملات پهپادی

رویترز اعلام کرد در پی حملات پهپادی حوثی ها به تاسیسات نفتی عربستان تولید و صادرات روزانه ۵ میلیون بشکه نفت این کشور مختل شده است.

به گزارش تسنیم، حوثی های یمن در بامداد روز شنبه با پهپادهای خود به دو عدد از تاسیسات نفتی عربستان در قلب صنعت نفت این کشور حمله کردند و باعث آتش سوزی در این تاسیسات شدند.

عربستان اعلام کرده است آتش سوزی را تحت کنترل درآورده است اما منابع نزدیک به موضوع گفتند تولید و صادرات نفت عربستان در اثر این حملات مختل شده است .

به گفته یک فرد مطلع، تولید روزانه ۵ میلیون بشکه نفت عربستان که معادل نصف تولید این کشور است در اثر این حملات تحت تاثیر قرار گرفته است. وی از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

تلویزیون دولتی عربستان اعلام کرده تولید نفت این کشور ادامه دارد اما شرکت آرامکو که هدف اصلی حملات بوده هنوز از اظهار نظر رسمی در این باره و بیان میزان خسارات وارده خودداری کرده است.

مقامات سعودی همچنین اشاره ای به میزان تلفات انسانی این حملات نکرده اند اما شاهدان عینی گفته اند حداقل ۱۵ آمبولانس در محل تاسیسات بقیق حاضر شده اند.

بازدید اپلیکیشن 35 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

زوج استرالیاییِ بازداشت شده در ایران آزاد شدند زوج استرالیاییِ بازداشت شده در ایران آزاد شدند
جهان
جولی کینگ و مارک فیرکین، دو شهروند استرالیایی، بازداشت شده در ایران، آزاد شده اند و به کشورشان بازگشتند. برترین‌ها به نقل از بی بی سی فارسی: جولی کینگ و مارک فیرکین، دو شهروند استرالیایی، بازداشت شده در ایران، آزاد شده و به کشورشان بازگشتند. وزیر امور خارجه استرالیا این…...
هزار سرباز آمریکایی خاک سوریه را ترک می‌کنند هزار سرباز آمریکایی خاک سوریه را ترک می‌کنند
جهان
خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که نیروهای آمریکایی مستقر در شمال سوریه فرمان خروج از این کشور را دریافت کرده‌اند. به گزارش فارس، نیروهای آمریکایی مستقر در شمال سوریه فرمان خروج از این کشور را دریافت کرده‌اند. یک مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود،‌گفت…...
پایان منع آمد و شد در بغداد؛ عراق آرام گرفت؟ پایان منع آمد و شد در بغداد؛ عراق آرام گرفت؟
جهان
عراق، پنج روز بعد از آغاز اعتراضات خیابانی، شاهد آرام‌تر شدن وضعیت است به طوری که نخست‌وزیر دستور داد، منع آمدوشد در پایتخت، پایان یابد. با آرام‌تر شدن خیابان‌ها و میادین چند شهر عراق که شاهد اعتراض و تظاهرات صدها نفر از مردم و جوانان بود، این کشور شاهد آرامش…...

پاسخ دهید