اختلال در تولید نفت عربستان در پی حملات پهپادی

جهان
اختلال در تولید نفت عربستان در پی حملات پهپادی

رویترز اعلام کرد در پی حملات پهپادی حوثی ها به تاسیسات نفتی عربستان تولید و صادرات روزانه ۵ میلیون بشکه نفت این کشور مختل شده است.

به گزارش تسنیم، حوثی های یمن در بامداد روز شنبه با پهپادهای خود به دو عدد از تاسیسات نفتی عربستان در قلب صنعت نفت این کشور حمله کردند و باعث آتش سوزی در این تاسیسات شدند.

عربستان اعلام کرده است آتش سوزی را تحت کنترل درآورده است اما منابع نزدیک به موضوع گفتند تولید و صادرات نفت عربستان در اثر این حملات مختل شده است .

به گفته یک فرد مطلع، تولید روزانه ۵ میلیون بشکه نفت عربستان که معادل نصف تولید این کشور است در اثر این حملات تحت تاثیر قرار گرفته است. وی از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

تلویزیون دولتی عربستان اعلام کرده تولید نفت این کشور ادامه دارد اما شرکت آرامکو که هدف اصلی حملات بوده هنوز از اظهار نظر رسمی در این باره و بیان میزان خسارات وارده خودداری کرده است.

مقامات سعودی همچنین اشاره ای به میزان تلفات انسانی این حملات نکرده اند اما شاهدان عینی گفته اند حداقل ۱۵ آمبولانس در محل تاسیسات بقیق حاضر شده اند.

بازدید اپلیکیشن 35 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

معاون سرکرده داعش در عراق کشته شد معاون سرکرده داعش در عراق کشته شد
جهان
یگان مبارزه با تروریسم عراق امروز (سه‌شنبه) از کشته شدن معاون سرکرده گروه تروریستی داعش که در این گروه ملقب به «والی عراق» بود، خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، یگان مبارزه با تروریسم عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای این یگان در جریان…...
راز بازگشت ناگهانی داعش به عراق چیست؟ راز بازگشت ناگهانی داعش به عراق چیست؟
جهان
‌از آغاز هفته جاری، داعش بار دیگر تحرکات خود را در عراق آغاز کرده است. این گروه که حالا رهبر اصلی خود را هم از دست داده. تروریست‌های داعش که اخیرا تلاش‌های ناکام بسیاری برای نفوذ به جنوب شهر سامرا داشته‌اند روز شنبه در لحظات سحر با هجوم به نیرو‌های…...
تیغ دولبه حزب سوم در انتخابات آمریکا تیغ دولبه حزب سوم در انتخابات آمریکا
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، رامتین لطیفی | خصیصه‌هایی مانند زمان‌بر بودن رقابت‌های انتخاباتی که حدود دوسال به طول می‌انجامد و هزینه‌بر بودن این رقابت‌ها که حدود یک‌میلیارد دلار خرج برمی‌دارد، سبب شده است تا انتخابات آمریکا در عین دموکراتیک‌ بودن، جوانب غیردموکراتیک نیز داشته باشد و فقط دو حزب جمهوری‌خواه و…...

پاسخ دهید