احتمال وقوع سیل در این ۹ استان وجود دارد

اجتماعی
احتمال وقوع سیل در این ۹ استان وجود دارد

ایلنا نوشت: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران در اکثر استان‌های کشور خبر داد و گفت: احتمال سیلاب، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها و همچنین وقوع سیلاب‌های ناگهانی و صاعقه در این مناطق وجود دارد.

صادق ضیاییان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت جوی در کشور گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی به کشور انتظار داریم طی روزهای آینده بر شدت بارش‌ها در مناطق غرب و جنوب غرب افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: از عصر امروز بارش‌ها در لرستان، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، غرب استان اصفهان، کهکیلویه و بویراحمد و شمال استان بوشهر از شدت بیشتری برخوردار است.ضمن اینکه کماکان در نوار بین استان‌های قزوین، تهران و البرز شاهد بارش‌های شدیدی خواهیم بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: از روز یکشنبه نیز شدت بارش‌ها عموما در استان‌ لرستان، شمال استان خوزستان، جنوب استان چهارمحال و بختیاری، جنوب استان اصفهان، شمال غرب استان فارس، کهکیلویه و بویراحمد، شمال استان بوشهر و جزایر شمالی خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان در این مناطق بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود و احتمال وقوع سیلاب‌های ناگهانی و وقوع صاعقه نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه کماکان فعالیت این سامانه بارشی در اکثر مناطق کشور وجود دارد، تصریح کرد: این بارش‌ها به صورت متناوب در اکثر مناطق کشور وجود دارد. همچنین از روز دوشنبه شاهد افت دما در اکثر مناطق کشور هستیم. همچنین برای روز یکشنبه در تهران، البرز، قزوین، زنجان، شمال استان مرکزی و همدان بارش باران و همچنین بارش برف را در ارتفاعات پیش‌بینی می‌کنیم و همچنین لغزندگی و کاهش دید نیز در مناطق کوهستانی وجود دارد و توصیه می‌شود از زنجیر چرخ در این مناطق استفاده شود.

بازدید اپلیکیشن 63 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

رسیدگی به دو پرونده تجاوز‌ شوم خانوادگی رسیدگی به دو پرونده تجاوز‌ شوم خانوادگی
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | دو پرونده تجاوز از سوی شوهر خواهر و ناپدری در دادگاه کیفری یک استان تهران با طرح شکایت دو دختر جریان دارند‌. به گزارش هفت صبح، رسیدگی به دو پرونده عجیب تجاوز خانوادگی در دادگاه کیفری یک استان تهران در حالی جریان دارد که هر دو…...
مهربان‌ترین باد دوران؛ خدا به داد تهران رسید مهربان‌ترین باد دوران؛ خدا به داد تهران رسید
اجتماعی
ایسنا: مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از بهبود کیفیت هوای پایتخت طی امروز (۹ آذرماه) در پی وزش باد خبر داد. حسین شهبازی اظهار کرد: از حدود ساعت ۱۲ ظهر امروز (۹ آذرماه) بادی با سرعت ۷ متر بر ثانیه در تهران شروع به وزیدن…...
اطلاعیه مهم درباره کاهش زمان طرح ترافیک پایتخت اطلاعیه مهم درباره کاهش زمان طرح ترافیک پایتخت
اجتماعی
معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص کاهش یک ساعته زمان اجرای طرح ترافیک و طرح محدوده کنترل آلودگی هوا اطلاعیه داد. در این اطلاعیه آمده است: «به اطلاع شهروندان محترم می‌رساند؛ از ابتدای آذرماه تا پایان سال جاری، زمان اجرای طرح‌های ترافیکی از ساعت ۱۹ به…...

پاسخ دهید