خبر فوری : همراهان گرامی! برای رفع مشکل دانلود نسخه PDF روزنامه، لطفا اپلیکیشن را از Play Store گوگل دانلود کنید

احتمال وقوع سیل در این ۹ استان وجود دارد

اجتماعی
احتمال وقوع سیل در این ۹ استان وجود دارد

ایلنا نوشت: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران در اکثر استان‌های کشور خبر داد و گفت: احتمال سیلاب، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها و همچنین وقوع سیلاب‌های ناگهانی و صاعقه در این مناطق وجود دارد.

صادق ضیاییان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت جوی در کشور گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی به کشور انتظار داریم طی روزهای آینده بر شدت بارش‌ها در مناطق غرب و جنوب غرب افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: از عصر امروز بارش‌ها در لرستان، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، غرب استان اصفهان، کهکیلویه و بویراحمد و شمال استان بوشهر از شدت بیشتری برخوردار است.ضمن اینکه کماکان در نوار بین استان‌های قزوین، تهران و البرز شاهد بارش‌های شدیدی خواهیم بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: از روز یکشنبه نیز شدت بارش‌ها عموما در استان‌ لرستان، شمال استان خوزستان، جنوب استان چهارمحال و بختیاری، جنوب استان اصفهان، شمال غرب استان فارس، کهکیلویه و بویراحمد، شمال استان بوشهر و جزایر شمالی خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان در این مناطق بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود و احتمال وقوع سیلاب‌های ناگهانی و وقوع صاعقه نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه کماکان فعالیت این سامانه بارشی در اکثر مناطق کشور وجود دارد، تصریح کرد: این بارش‌ها به صورت متناوب در اکثر مناطق کشور وجود دارد. همچنین از روز دوشنبه شاهد افت دما در اکثر مناطق کشور هستیم. همچنین برای روز یکشنبه در تهران، البرز، قزوین، زنجان، شمال استان مرکزی و همدان بارش باران و همچنین بارش برف را در ارتفاعات پیش‌بینی می‌کنیم و همچنین لغزندگی و کاهش دید نیز در مناطق کوهستانی وجود دارد و توصیه می‌شود از زنجیر چرخ در این مناطق استفاده شود.

بازدید اپلیکیشن 63 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

چرا زلزله‌های شدید دیشب در بیرم باعث فاجعه نشد؟ چرا زلزله‌های شدید دیشب در بیرم باعث فاجعه نشد؟
اجتماعی
شب گذشته سخنگوی سازمان اورژانس کشور از وقوع زمین لرزه ۵.٧ ریشتری در استان فارس خبر داد. به گفته مجتبی خالدی این زلزله در ساعت ٢١:۴٨ دیشب حوالی بیرم در استان فارس را لرزاند و این در حالی است که طی ساعات گذشته زمین لرزه ای با قدرت ۵.١ ریشتر…...
ببینید | زنگ موبایل پمپ بنزین را به آتش کشید ببینید | زنگ موبایل پمپ بنزین را به آتش کشید
اجتماعی
بارها این موضوع را شنیده‎اید یا با علایم هشدار در پمپ‎های بنزین و گاز مواجه شده‎اید که با تلفن همراه نباید در این محل‎ها تماس برقرار کرد؛ چراکه امواج الکترومغناطیس گوشی تلفن همراه به هنگام برقراری تماس، تشدید و پرتوان شده و احتمال انفجار در این مکان‎ها افزایش پیدا می‌کند....
ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰یورو لغو شد ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰یورو لغو شد
اجتماعی
امروز در کمیته مشترک میان بانک مرکزی و وزارتخانه‌های صمت و ارتباطات و فناوری اطلاعات موضوع اعمال ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو منتفی شد. به گزارش ایسنا، در پی انتشار اخباری مبنی بر محدودیت واردات موبایل با ارزش بالای ۳۰۰ یورو که از سوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و…...

پاسخ دهید