احتمال بیکاری ۳ میلیون نفر در قلب تپنده اقتصاد اروپا

اقتصادی
احتمال بیکاری ۳ میلیون نفر در قلب تپنده اقتصاد اروپا

شیوع ویروس کرونا در جهان نه تنها بحرانی در حوزه سلامت محسوب می شود بلکه به نظر می رسد تبعات سنگینی نیز برای اقتصاد جهان خواهد داشت.
یکی از این پیامدهای اقتصادی احتمال ورشکستگی بسیاری از شرکت های کوچک و بزرگ به دلیل تعطیلی اکثر فعالیت های آنها به دنبال شیوع نوع جدید ویروس کرونا است.
یک موسسه تحقیقاتی هشدار داده است که تعداد بیکاران در آلمان به عنوان مهم ترین قدرت اقتصادی اروپا ممکن است در سال ۲۰۲۰ به سه میلیون نفر برسد.
یورونیوز در گزارشی نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرد و نسبت به تبعات تداوم وضعیت کنونی هشدار داد. مرور یک گزارش اقتصادی نشان می‌دهد پیشتر روندی برعکس در بازار کار اروپا مشاهده شده است. در واقع شواهد نشان می‌دهند تا پایان دسامبر ۲۰۱۹ نرخ بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ترتیب در سطح ۷.۴ درصد و ۶.۲ درصد رسید. این نرخ بیکاری پایین‌ترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا از ژوئیه ۲۰۰۸ بوده که حالا از ناحیه ویروس کرونا تهدید می‌شود. البته در اروپا کشورهای دارای مشکل بیکاری هم وجود دارند و یونان کشوری است که کماکان بالاترین نرخ بیکاری را در بین کشورهای اروپایی تجربه می‌کند.

بازدید اپلیکیشن 17 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

بیکارترین کشور اروپایی کدام است؟ بیکارترین کشور اروپایی کدام است؟
جهان
متوسط نرخ بیکاری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سطح ۷.۵ درصد باقی ماند که در این بین بالاترین نرخ بیکاری متعلق به یونان، اسپانیا و ایتالیا است و کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک مشاهده شده است. نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی به گزارش ایسنا به نقل از مرکز…...

پاسخ دهید