احتمال بارش برف در تهران و بیشتر نقاط کشور

اجتماعی
احتمال بارش برف در تهران و بیشتر نقاط کشور

با ادامه فعالیت سامانه بارشی، امروز در بیشتر نقاط کشور به جز مناطقی از جنوب شرق کشور، بارش برف و باران داریم.

معصومه احمدی کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با ادامه فعالیت سامانه بارشی در بیشتر نقاط کشور به جز شرق استان هرمزگان و جنوب استان سیستان و بلوچستان شاهد بارش برف و باران و پدیده تگرگ خواهیم بود اما شدت و اوج بارش‌ها را در بخش‌هایی از جنوب کشور، دامنه‌های زاگرس، شمال و شرق خوزستان و بخش‌هایی از فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد خواهیم داشت. پیش بینی می‌کنیم که بارندگی‌ها در مناطق کوهستانی همراه با برف و در مناطق جنوبی همراه با رعد و برق باشد که می‌تواند منجر به اخلال در ترددهای جاده‌ای و آب گرفتگی معابر عمومی شود.

وی گفت: برای فردا این سامانه بارشی به سمت شرق حرکت می‌کند و عمده بارش‌ها را در نیمه شرقی کشور، سواحل شرقی دریای خزر خواهیم داشت.
کارشناس هواشناسی ادامه داد: شدت بارش‌ها را برای روز یکشنبه در استان فارس، هرمزگان، بخش‌هایی از کرمان و سیستان و بلوچستان پیش بینی می‌کنیم.
وی گفت: بارندگی‌ها به حدی است که می‌تواند منجر به آبگرفتگی معابر و جاری شدن سیلاب در این مناطق شود.
احمدی افزود: این سامانه بارشی روز دوشنبه در مناطق شرقی به فعالیت خودش ادامه می‌دهد و تا اواخر روز فعالیت دارد و در نهایت نیز مناطق مرزی را ترک می‌کند.
کارشناس هواشناسی گفت: در روز سه شنبه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار همراه با افزایش غلظت آلاینده‌ها داریم به طوری که در شهرهای صنعتی با انباشت آلایندگی مواجه خواهیم شد.

او افزود: از روز چهارشنبه سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می‌شود و کاهش محسوس دما را به همراه خواهد داشت.
احمدی گفت: امروز احتمال بارش برف و باران در تهران وجود دارد و فردا بارش‌ها به صورت خفیف احتمالی خواهد بود، اما روز دوشنبه جوی آرام داریم.

بازدید اپلیکیشن 63 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

هشدار هواشناسی درباره ورود سامانه بارشی جدید هشدار هواشناسی درباره ورود سامانه بارشی جدید
اجتماعی
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از بارش باران در بیشتر مناطق کشور و همزمان افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی خبر داد. صادق ضیائیان در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: امروز (۱۱ دی‌ماه) در نوار شرقی کشور بارش پراکنده پیش‌بینی…...
آلودگی هوا چه آسیبی به «پوست» می‌زند؟ آلودگی هوا چه آسیبی به «پوست» می‌زند؟
سلامت و زندگی
امیرهوشنگ احسانی، متخصص پوست ، درباره «محافظت‌های از پوست در هوای آلوده و در روزهای سرد»، اظهار داشت: سرما و خشکی هوا باعث خشکی پوست می‌شود و خشکی پوست نیز زمینه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای خارش و اگزمای پوستی فراهم می‌کند. تاثیر آلودگی هوا بر پوست وی ادامه داد: معمولا کسانی که…...
رونمایی از متهم جدید آلودگی هوای تهران! رونمایی از متهم جدید آلودگی هوای تهران!
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | مشاور معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری می‌گوید کمتر از ۴۰درصد خودروهای نو می‌توانند حداقل استانداردهای خود ما را پاس کنند. بازار گمانه‌زنی درباره منشا آلودگی هوای تهران همچنان داغ است. عوامل آلودگی هوای تهران بعد از اینکه طی هفته گذشته آمارهایی از نقش پررنگ اتوبوس‌ها…...

پاسخ دهید