دانلود اپلیکیشن هفت صبح

آنچه باید درباره وضعیت دلار در سه‌شنبه ۱۵ تیر بدانید

اقتصادی
آنچه باید درباره وضعیت دلار در سه‌شنبه ۱۵ تیر بدانید

دلار امروز سه‌شنبه پانزدهم تیر احتمالا روزی آرام و کم‌نوسان را پیش رو دارد. اولین نشانه این اتفاق، نوسان‌های محدود دلار از روز دوشنبه هفته قبل تا همین دیروز است. بالا و پایین شدن‌های دلار در پایان معاملات هفت روز اخیر بین عددهای ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان تا ۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان بوده. نشانه دوم به شکست خوردن جو روانی دلال‌ها ارتباط دارد. هر وقت این دوستان طی یک هفته گذشته نرخ دلار را در معاملات پشت‌خطی بالا بردند، با شکست مواجه شدند و خبری از عبور دلار از محدوده ۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان نشده است. نشانه سوم گوش به فرمان بودن دلار نسبت به مذاکرات وین است. هنوز تاریخ شروع رسمی این مذاکرات اعلام نشده و همین موضوع می‌تواند عامل مهمی برای درجا زدن‌های دلار طی روزهای گذشته باشد. به همه این موارد، تعطیلی این چند روز بازار را هم اضافه کنید تا روزهای آرام دلار تا حدودی منطقی باشد. فعلا اسکناس آمریکایی تیتر یک اخبار را به موضوع خاموشی و قطع برق تقدیم کرده و شاید امروز هم خبری از نوسان‌های چشمگیر نباشد.

قیمت دلار در بازار آزاد
قیمت دلار در بازار آزاد روز یکشنبه چهاردهم تیرماه، با وجود کاهش ۸۰ تومانی از سنگر ۲۵ هزار تومان عقب‌نشینی نکرد. دلار دیروز دو نیمه متفاوت را تجربه کرد. قبل از شروع معاملات اسکناس آمریکایی روی عدد ۲۵ هزار و ۱۸۰ تومان قرار داشت. ساعت ۱۱، ۳۰ تومان ارزان شد و به ۲۵ هزار و ۱۵۰ تومان رسید و آرام آرام به سمت کف کانال ۲۵ هزار تومان قدم برداشت. اتفاقا دلار حوالی ساعت ۱۵ دقیقا روی عدد ۲۵ هزار تومان قرار گرفت؛ اما درست از همان موقع در مسیری مخالف گران شد و آخرین خرید و فروش‌های بازار، با دلارِ ۲۵ هزار و ۱۰۰ تومان انجام شد.

قیمت دلار در صرافی ملی
قیمت دلار در صرافی ملی، روز دوشنبه همزمان با کاهش قیمت‌ها در بازار آزاد، روند نزولی داشت. البته تفاوت جایی بود که دلار، حداقل در صرافی‌های منتخب پایین‌تر از مرز ۲۵ هزار تومان خرید و فروش شد. آخرین نرخ‌گذاری بانک مرکزی در ساعت ۱۶ عدد ۲۴ هزار و ۷۵۵ تومان را برای دلار نشان داد. قیمت دلار در صرافی‌های بانکی علاوه بر مسافران و خیلی از افرادی که از سهمیه سالانه دلار دولتی استفاده می‌کنند، برای دلال‌ها هم اهمیت دارد. بانک‌مرکزی دقیقا یک هفته‌ است که عرصه را برای آن‌ها تنگ کرده و با کاهش اختلاف نرخ دلار دولتی و آزاد مانع کسب و کار شریف دلال‌ها شده است.

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی
قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی شب گذشته به ۲۵ هزار و ۸۰ تومان رسید. دلال‌ها دیروز معاملات بین خودشان را با رقم ۲۵ هزار و ۵۰ تومان آغاز کردند و تا ساعت ۲۴ شب، نوسان زیادی در این معاملات مشاهده نشد. تجربه شکست روز یکشنبه، ترس را به دل دلال‌ها انداخته و انگار فعلا قصد بالا بردن قیمت‌ها را در معاملات عمده ندارند. شاید پیشروی دلار در کانال ۲۵ هزار تومان به خبر‌های منفی بیشتری نیاز دارد و با این اوصاف، امروز احتمالا با شروع معاملات بازار آزاد نباید منتظر نوسان‌ قابل توجهی برای دلار باشیم.

بازدید اپلیکیشن 19 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید