آمریکا پایگاه‌های نینوا را تحویل وزارت دفاع عراق داد

جهان
آمریکا پایگاه‌های نینوا را تحویل وزارت دفاع عراق داد

ایسنا نوشت: نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش تحت رهبری آمریکا امروز (دوشنبه) پایگاه‌های خود در استان نینوای عراق را هم به وزارت دفاع این کشور تحویل دادند.

به گزارش سایت بغداد الیوم، یک منبع آگاه اعلام کرد، نیروهای ائتلاف بین‌المللی در چارچوب طرح عقب‌نشینی از پایگاه‌های موجود در تعدادی از استان‌های عراق، از پایگاه‌های خود در نینوا عقب‌نشینی کرده و آنها را به وزارت دفاع این کشور تحویل دادند.

در همین راستا، یک منبع دیگر اعلام کرد، نیروهای آمریکایی به ساخت پایگاهی در اربیل ادامه می‌دهند که یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌ها در منطقه خاورمیانه خواهد بود و این اقدام تحت تأثیر روند عقب‌نشینی و خروج نیروهای آمریکایی از پایگاه‌های عراق قرار ندارد.

به گفته این منبع، نیروهای آمریکایی به دولت اقلیم کردستان اعلام کرده‌اند که سربازان آمریکا در پایگاه “الحریر” در شهر اربیل می‌مانند. علاوه بر این پایگاه، فرماندهی نیروهای ائتلاف در پایگاه نظامی دیگر در فرودگاه اربیل باقی خواهند ماند و از آن خارج نمی‌شوند.

هماهنگی میان نیروهای پیشمرگ و نیروهای آمریکایی ادامه دارد و دو طرف همکاری دوجانبه‌ای دارند.

نیروهای ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا روز یکشنبه پایگاه “کی ۱” واقع در استان کرکوک عراق را تخلیه کردند. روز پنجشنبه هم پایگاه هوایی “القیّاره” در جنوب موصل را به ارتش این کشور تحویل داده بودند.

نیروهای امنیتی عراق ۱۰ مارس نیز پایگاه القائم در استان الانبار را پس از خروج نیروهای ائتلاف بین‌المللی از آن، به دست گرفتند.

بازدید اپلیکیشن 15 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

مبلغ ناقابل هدیه عروسی فوز الفهد مبلغ ناقابل هدیه عروسی فوز الفهد
جهان
روزنامه هفت صبح | فوز الفهد، یک اینستاگرامر کویتی فعال در زمینه مد و زیبایی است که اخیرا با یک تاجر کویتی به نام عبداللطیف الصراف ازدواج کرده است. به همین دلیل خانم محیرا عبدالعزیز، مجری کویتی به سراغ او رفته و با او مصاحبه کرده است. فوز در این…...
جدال لفظی با خبرنگاران به قهر ترامپ منجر شد جدال لفظی با خبرنگاران به قهر ترامپ منجر شد
جهان
نشست خبری ترامپ بار دیگر به دلیل رفتار و حرف های او به حاشیه‌‌ساز شد. رئیس‌جمهور آمریکا ابتدا با یک خبرنگار آسیایی درگیری پیدا کرد. شبکه خبری سی ان ان، می‌نویسد دونالد ترامپ با پرخاش به خبرنگار اسیایی که پرسیده بود چرا آمار مرگ و میر شما از همه کشورها…...
فارغ‌التحصیلی دختری‌ که در ۲سالگی خواندن بلد بود فارغ‌التحصیلی دختری‌ که در ۲سالگی خواندن بلد بود
جهان
"مدی ژانگ" یک دختر چینی است که توانست مدرک کارشناسی خود از دانشگاه "تورنتو" را در سن ۱۸ سالگی کسب کند. به گزارش ایسنا به نقل از وبسایت دانشگاه تورنتو، "مدی ژانگ"(Maddy Zhang ) دانشجوی فارغ‌التحصیل شده از دانشگاه تورنتو است که هم‌اکنون ۱۸ سال دارد و به تازگی توانسته…...

پاسخ دهید