تعلیق فروش آخرین بسته سلاح به‌عربستان توسط آمریکا

جهان
تعلیق فروش آخرین بسته سلاح به‌عربستان توسط آمریکا

در پی تصمیم آمریکا برای پایان دادن به حمایت نظامی از جنگ یمن، این کشور دو معامله فروش مهمات نظامی به عربستان به ارزش ۷۶۸ میلیون دلار را تعلیق کرد.

به گزارش ایسنا، وب‌سایت خبری آمریکایی دیفنس نیوز (Defence News) در گزارشی به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در راستای سیاست توقف خشونت در یمن، فروش دو سری مهمات جنگی به ریاض را برای مدت نامعلوم به مبلغ ۷۶۸ میلیون دلار به حالت تعلیق درآورد.

طبق این گزارش، این تعلیق مربوط به دو معامله است؛ معامله نخست که دسامبر ۲۰۲۰ توسط وزارت خارجه آمریکا تأیید شد و شامل فروش ۳۰۰۰ بمب بمب هدایت شونده کوچک “GBU-۳۹” شرکت بوئینگ با ارزش کل ۲۹۰ میلیون دلار است.

دیفنس نیوز در ادامه نوشت که معامله دوم نیز شامل فروش هفت هزار بمب هوایی دقیق “Paveway IV” ساخت شرکت ریتون به ارزش ۴۷۸ میلیون دلار است.

این رسانه در ادامه بعید ندانست که معاملات تسلیحاتی دیگر آمریکا با عربستان نیز در آینده تعلیق یا به طور کلی لغو شود.

پیش از این جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرد که آمریکا به حمایت از عملیات نظامی ائتلاف عربی در یمن پایان می دهد.

بایدن در این خصوص گفت: واشنگتن قصد دارد به تلاش های خود جهت حل و فصل مسالمت‌آمیز درگیری در این کشور عربی شدت بخشد.

بازدید اپلیکیشن 13 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

محل زندگی ایوانکا ترامپ و همسرش محل زندگی ایوانکا ترامپ و همسرش
جهان
برنا: اقامتگاه ایوانکا ترامپ در محله لاکچری و باکلاس «تریسی» به همسایگان مشهور و برجسته اش معروف است. خانه ایوانکا ترامپ و جارد کوشنر به مبلغ ماهیانه ۱۸ هزار دلار به اجاره گذاشته شد. خانه‌ای که ایوانکا ترامپ و جارد کوشنر در طول ریاست جمهوری پدرش در آن سکونت داشتند،…...
آیا بن‌سلمان از تخت شاهی دور می‌شود؟ آیا بن‌سلمان از تخت شاهی دور می‌شود؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | شواهد ظاهری نشان می‌دهد که پس از روی کار آمدن ‌جو بایدن‌ به عنوان چهل‌وششمین رئیس‌جمهور آمریکا، نگاه کاخ سفید به اقدامات آل‌سعود در منطقه نیز تغییر کرده و گویی ماه عسل روابط ریاض – واشنگتن که در دوران ‌دونالد ترامپ‌ به اوج خود رسیده بود…...
شکست یخچال طبیعی در هند با ۱۰کشته و۱۵۰ مفقود شکست یخچال طبیعی در هند با ۱۰کشته و۱۵۰ مفقود
جهان
ایرنا: رسانه‌های هند روز یکشنبه اعلام کردند، شکسته شدن یخچال طبیعی در شمال این کشور، موجب کشته شدن ۱۰ نفر و مفقود شدن ۱۵۰ نفر دیگر شد. شبکه خبری "ایندیا تودی" روز یکشنبه اعلام کرد: شکست و حرکت یک یخچال طبیعی در رشته کوه هیمالیا باعث صدمه دیدن یک سد…...

پاسخ دهید