آمریکا در حمایت از مسلمانان المپیک چین را تحریم می‌کند؟

جهان
آمریکا در حمایت از مسلمانان المپیک چین را تحریم می‌کند؟

نمایندگان جمهوری خواه کنگره آمریکا، جو بایدن را به تحریم المپیک پکن ۲۰۲۲ ترغیب کردند. جان کاتکو در این باره گفت: اقدامات انجام شده توسط حزب کمونیست چین علیه اقلیت مسلمان ایغور مغایر ارزش‌های ایالات متحده و متحدانش در سراسر جهان است. به‌همین دلیل نماینده ایالت نیویورک از جو بایدن رئیس جمهور آمریکا خواست تا بازی‌های المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ را تحریم کند.

کاتکو ادامه داد: حضور در المپیک کشوری که علناً اقدام به نسل‌کشی می‌کند، نه تنها ارزش‌های مشترک را تضعیف می‌کند، بلکه وعده‌هایی را که به همه کسانی که برای یک جامعه آزاد و عادلانه تلاش می‌کنند داده شده را لکه دار می‌کند. کاتکو از دولت بایدن خواست تا برای همکاری با متحدان ایالات متحده برای انتقال بازی‌ها از چین به کشوری که واقعاً مطابق با ارزش‌های منشور المپیک زندگی می‌کند، اقدام کند.

نسخه‌هایی از این نامه به کمیته بین المللی المپیک (IOC) و همچنین به جیک سالیوان مشاور رئیس جمهور در امور امنیت ملی، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه و الخاندرو مالورکاس وزیر امنیت داخلی ارسال شده است.

در ۱۶ ژانویه نیز حزب مخالف محافظه کار کانادا خواستار به تعویق انداختن این بازی‌ها شد که قرار است از ۴ تا ۲۰ فوریه ۲۰۲۲ در پکن برگزار شود.

در ماه ژانویه، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه وقت ایالات متحده گفت که دولت واشنگتن اقدامات چین در منطقه خودمختار سین کیانگ را “نسل کشی” و “جنایات علیه بشریت” می‌داند.

بازدید اپلیکیشن 6 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

لاهه درباره اعتراض آمریکا علیه ایران، حُکم داد لاهه درباره اعتراض آمریکا علیه ایران، حُکم داد
جهان
ایسنا: دیوان بین‌المللی دادگستری رای خود در خصوص احزار صلاحیت این دادگاه را در پرونده شکایت ایران از آمریکا صادر کرد. دیوان بین المللی دادگستری به اتفاق آرا اعتراضات آمریکا مبنی بر اینکه این دادگاه صلاحیت رسیدگی به اختلاف بین واشنگتن و تهران را ندارد، رد کرد. دیوان بین‌المللی دادگستری…...
رایزنی اروپا با آمریکا برای لغو تحریم‌های ایران رایزنی اروپا با آمریکا برای لغو تحریم‌های ایران
جهان
ایسنا: الجزیره از رایزنی اتحادیه اروپا با آمریکا برای لغو تحریم های یک جانبه اعمال شده بر ایران خبر داد. شبکه الجزیره به نقل از اتحادیه اروپا نوشت: ما با کشورهای عضو برجام و دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا درباره بازگرداندن توافق هسته ای به مسیر اصلی آن در…...
کوزوو عادی‌سازیِ روابط با اسرائیل را اعلام کرد کوزوو عادی‌سازیِ روابط با اسرائیل را اعلام کرد
جهان
ایسنا: جمهوری کوزوو امروز، دوشنبه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و ساخت سفارتش در قدس اشغالی را اعلام کرد و دو طرف توافقنامه برقراری روابط دیپلماتیک را امضا کردند. به نقل از سایت النشره، مراسم امضای برقراری روابط دیپلماتیک به صورت مجازی با مشارکت گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم…...

پاسخ دهید