دانلود اپلیکیشن هفت صبح

آمریکا به دنبال اعمال فشار بیشتر بر ایران است؟

سیاسی
آمریکا به دنبال اعمال فشار بیشتر بر ایران است؟

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عنوان کرد که واشنگتن از “اهرم‌های فشار بسیار خوبی” در قبال ایران برخوردار است.

به گزارش ایسنا، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه در کنفرانس خبری روزانه خود مدعی شد که ایالات متحده اهرم‌های فشار بسیار خوبی، نه فقط خودش بلکه با همکاری متحدان و شرکایش در منطقه، در مقابل ایران در اختیار دارد.

او در کنفرانس خبری خود در پاسخ به این سوال که آمریکا غیر از تحریم‌ها چه اهرم‌های فشار دیگری در اختیار دارد؟ گفت:‌ برخی از این اهرم‌ها شناخته شده هستند و برخی هم در توافق هسته‌ای برجام گنجانده شده‌اند. ولی در حال حاضر، تمرکز ما روی نخستین گام است و آن این است که برنامه هسته‌ای ایران به محدودیت‌های مشخص شده بازگردد و بار دیگر ایران به شکل دائمی و قابل راستی‌آزمایی، از دستیابی به تسلیحات هسته‌ای منع شود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که با این حساب چه چیزی جلوی ایران را پس از انقضای برجام خواهد گرفت؟ گفت: موارد راستی‌آزمایی و رصد که در برجام آمده، تاریخ انقضا ندارد.

او ادامه داد: چیزی که ما به آن‌ اتکا می‌کنیم، ابزارهای بین‌المللی است که در مورد آن مذاکره شده و تا همین سال‌های پیش در جای خود بود و به شکل دائمی و قابل راستی آزمایی، توانایی ایران را برای دستیابی به سلاح هسته‌ای محدود کرده بود.

بازدید اپلیکیشن 20 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید