آمار تلفات حوادث جاده‌ای از شهدای جنگ تحمیلی بیشتر است

اجتماعی
آمار تلفات حوادث جاده‌ای از شهدای جنگ تحمیلی بیشتر است

سخنگوی کمیسیون عمران گفت:‌ طی سال‌های دفاع مقدس حدود ۲۵۰ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی شد و حالا آمار کشته‌های جاده‌ای از ابتدای انقلاب تاکنون به مراتب بیشتر از شهدای جنگ تحمیلی شده است.

صدیف بدری در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد:‌ ضیائی رئیس هلال احمر با حضور در جلسه امروز کمیسیون در خصوص وضعیت موجود عملکرد و برنامه‌های آتی دستگاه تحت مدیریت‌اش به اعضای کمیسیون گزارش مبسوطی ارائه کرد.

نماینده مردم اردبیل افزود: هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بیش از ۹۰ سال سابقه اکنون ۳۳ مخاطره و حوادث غیرمترقبه داخلی را مدیریت می‌کند. این در حالی است که تعداد مخاطرات و حوادث غیر مترقبه بین‌المللی ۴۴ مورد است.

بدری علت بالا بودن حوادث جاده‌ای در کشور را غیر استاندارد بودن جاده‌ها و خودروهای غیرایمن دانست و گفت: در تصادفات جاده‌ای سال گذشته بیش از ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر فوت کردند. با این میزان تلفات جاده‌ای هزینه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به مراتب بیشتری نسبت به هشت ساله دوران دفاع مقدس به کشور تحمیل شده است. البته آمار کشته‌های جاده‌ای از ۲۵ هزار نفر در سال به ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر کاهش یافته است. اما فاصله ایران با استانداردهای بین‌المللی هنوز شکاف معناداری دارد.

سخنگوی کمیسیون عمران از برنامه ده ساله هلال احمر در دو حوزه پیشگیری و اقدام در زمان حادثه سخن گفت و افزود:‌ بر اساس گزارش رئیس هلال احمر این دستگاه برای جاده ها ۲۳ هلیکوپتر اختصاص داده است و طی مراسمی که شنبه هفته آینده با حضور معاون اول رئیس جمهور رونمایی خواهد شد، شش فروند هلی کوپتر دیگر نیز به ناوگان هلی برد هلال احمر افزوده خواهد شد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خاطر نشان کرد: رئیس هلال احمر از کمبود بودجه و عمل نکردن دولت به تعهداتش در زمینه تهیه اقلام انباری گلایه داشت و پیشنهاد داد با همکاری دولت و مجلس باید درآمدهای پایداری جهت انجام ماموریت‌ها و برنامه‌های هلال احمر به تصویب برسد.

سخنگوی کمیسیون عمران هم‌چنین از ارائه گزارش رئیس بنیاد مسکن از وضعیت موجود، عملکرد و برنامه‌های آتی این بنیاد سخن گفت و افزود: خوشبختانه کمیسیون عمران درخواست‌های بنیاد مسکن را در قالب پیشنهاداتی در حوزه نوسازی مسکن روستایی و عمران روستایی در برنامه ششم توسعه به تصویب رسانده است که امیدوارم در صحن علنی مجلس نیز مصوب شود.

بدری با اشاره به دستور سوم کمیسیون متبوعش از مکلف شدن وزارت نفت به پرداخت بدهی‌ خود به شرکت راه آهن و سازمان راهداری کشور خبر داد و افزود: وزارت مطابق مصوبه مجلس موظف بود در سال ۹۴ از محل فروش گازوئیل به استثنای گازوئیل فروخته شدن به بخش کشاورزی ده درصد به حساب راه آهن جمهوری اسلامی و ده درصد به حساب سازمان راهداری کشور واریز کند تا این مبالغ صرف ایمنی جاده‌ها، نگهداری راه‌ها و توسعه و ایمنی شبکه ریلی شود ولی متاسفانه این مبالغ هنوز واریز نشده است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس از تشکیل کمیسیون عمران به وزارت نفت برای واریز مبالغ مذکور طی دو هفته آینده به حساب شرکت راه آهن و سازمان راهداری کشور و قول مدیران وزارت نفت برای عمل به این تعهد قانونی خبر داد.

بازدید اپلیکیشن 117 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

شایعه فیلترینگ لایو اینستاگرام چقدر صحت ‌دارد؟ شایعه فیلترینگ لایو اینستاگرام چقدر صحت ‌دارد؟
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، نگین باقری ‌| در روزهای گذشته خبر فیلترینگ لایو بدون هیچ منبع مشخصی از این رسانه به آن رسانه و از این کانال به آن کانال دست‌به‌دست می‌شد. رسانه‌های مختلف بدون اینکه اشاره کنند کدام کانال تلگرامی، نوشته بودند که «یک کانال نزدیک به محافل امنیتی» خبر…...
انتقاد هواشناسی از بی‌توجهی به هشدارها انتقاد هواشناسی از بی‌توجهی به هشدارها
اجتماعی
انتقاد هواشناسی از بی‌توجهی به هشدارها و صعود پرخطر به ارتفاعات تهران مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با انتقاد از اینکه متاسفانه مردم توجهی به هشدارهای هواشناسی نکردند، گفت: از روزهای ابتدایی هفته گذشته سازمان هواشناسی کشور با صدور چندین هشدار تاکید کرده بود که طی روزهای پنجشنبه…...
تصادف خونین ۲ خودرو در بزرگراه یادگار امام تصادف خونین ۲ خودرو در بزرگراه یادگار امام
اجتماعی
سخنگوی آتش‌نشانی تهران از تصادف شدید دو خودرو در بزرگراه یادگار امام (ره) خبر داد و گفت: این حادثه پنج مصدوم برجای گذاشت. تسنیم: سیدجلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی تهران با اعلام خبر تصادف خونین در بزرگراه یادگار امام (ره)، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: ساعت ۱۵:۱۶ امروز (۱۲ دی)،…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید