آمادگی«نوهد» برای مقابله باتروریست‌ها

سیاسی
آمادگی«نوهد» برای مقابله باتروریست‌ها

فرمانده تیپ ۶۵ نوهد گفت: نیازی به واردات سلاح و تجهیزات خارجی نداریم و ماموریت‌های ما با تجهیزات تولید داخل به بهترین نحو ممکن انجام می‌شود.

سرهنگ هُلاکو احمدیان فرمانده تیپ ۶۵ نیروهای ویژه واکنش سریع (نوهد) نیروی زمینی ارتش در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نیروهای تیپ ۶۵ نوهد متناسب با تهدیدات روز در مناطق مختلف آب و هوایی کشور آموزش دیده و آماده مقابله با هر تهدیدی هستند.

وی با اشاره به حضور مستشاری نیروهای مسلح ایران در کشورهای سوریه و عراق گفت: حضور مستشاری نظامیان کشورمان در جبهه مقاومت که در قالب مأموریت مستشاری و مشاوره‌ای و به درخواست دولت‌های قانونی این کشورها صورت گرفت تجارب بسیار خوبی را به همراه داشت و ما نیز در عمل سعی کرده‌ایم از این تجارب در آموزش نیروها استفاده کنیم.

فرمانده تیپ ۶۵ نوهد نیروی زمینی افزود: آموزش‌های ما متناسب با تهدیدات روز است و به تبع آموزش‌های لازم برای مقابله با گروه‌های تروریستی نیز در آموزش‌های ما وجود دارد و نیروهای نوهد آمادگی مقابله با گروهک‌های تروریستی را دارند.

احمدیان مقابله با گروهک‌های تروریستی را یکی از تخصص‌های ویژه تیپ ۶۵ نوهد دانست و گفت: تهدیدات و تحرکات در سطح منطقه را به خوبی و با دقت رصد می‌کنیم و متناسب با این تهدیدات، تکنیک و تاکتیک‌های مناسب برای مقابله با نوع عملیات گروه‌های تروریستی، به نیروها آموزش داده می‌شود.

وی در خصوص سلاح‌های انفرادی مورد استفاده توسط نیروهای ویژه نیز گفت: کشور ما سال‌هاست که در تحریم قرار دارد که این تحریم‌ها شامل نیروهای مسلح نیز می‌شود اما نیروهای مسلح به خصوص نیروی زمینی ارتش با توکل به خدا و با استفاده از تجارب دوران دفاع مقدس و با همکاری با مراکز علمی و تحقیقاتی تأمین تجهیزات مورد نیاز خود را در دستور کار قرار داده‌اند و با ابداع سلاح‌های مختلف در حوزه رزم انفرادی و تجهیزات دید در شب و روز و همچنین تجهیزات حفاظت در مقابل سلاح‌های شیمیایی و ضد کلوبی به جایی رسیده‌ایم که نیاز یگان‌های عملیاتی به خوبی تأمین می‌شود.

فرمانده تیپ ۶۵ نوهد تصریح کرد: نیازی به واردات سلاح و تجهیزات خارجی نداریم و مأموریت‌های ما با تجهیزات تولید داخل به بهترین نحو ممکن انجام می‌شود.

بازدید اپلیکیشن 29 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تمدید دورکاری ادارات پایتخت تا ۱۹ شهریورماه تمدید دورکاری ادارات پایتخت تا ۱۹ شهریورماه
سیاسی
خبرگزاری مهر: استاندار تهران از تمدید دورکاری ادارات پایتخت تا ۱۹ شهریورماه خبر داد. انوشیروان محسنی بندپی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به روند کند شیب کاهش کرونا در استان تهران اظهار داشت: شیب کاهش کرونا در پایتخت و کشور بسیار ملایم است. وی با بیان اینکه متأسفانه…...
طعنه ظریف به پمپئو:معیارتان را فهمیدیم! طعنه ظریف به پمپئو:معیارتان را فهمیدیم!
سیاسی
برترین‌ها: وزیر امور خارجه کشورمان در توییتی خطاب به پمپئو نوشت: معیار ورود و خروج کشورها از لیست تروریستی را فهمیدیم. محمدجواد ظربف وزیر امور خارجه با اشاره به رد عادی‌سازی روابط از سوی سودان با تل‌آویو نوشت: به لطف پمپئو، معیار خروج یا درج نام یک کشور در لیست…...
همکاری‌ نظامی‌ایران و روسیه مبتنی بر اعتماد است همکاری‌ نظامی‌ایران و روسیه مبتنی بر اعتماد است
سیاسی
وزیر دفاع همکاری‌های دفاعی ایران و فدراسیون روسیه را مبتنی بر اعتماد متقابل و در چارچوب ایجاد صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی دانست. به گزارش مهر، امیر سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع کشورمان که برای بازدید از ششمین نمایشگاه بین المللی نظامی، فنی روسیه و به دعوت همتای روس…...

پاسخ دهید