آزادی ۳۰محکوم امنیتی مناطق کُردنشین

سیاسی
آزادی ۳۰محکوم امنیتی مناطق کُردنشین

باشگاه خبرنگاران جوان: پس از سفر‌های آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه به استان‌های کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی و درخواست علمای اهل سنت این مناطق در ملاقات با آیت الله رئیسی و وعده رئیس دستگاه قضا، ۳۰ نفر از محکومین امنیتی مناطق کُرد نشین در لیست اخیر قوه قضائیه به مناسبت نیمه شعبان قرار گرفتند که از سوی مقام معظم رهبری هم با عفو این افراد موافقت شد.

در سفر‌های آیت الله رئیسی به استان‌های کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی، یکی از درخواست‌های علمای اهل سنت در ملاقات با رئیس قوه قضاییه، عفو؛ تخفیف مجازات و بخشش محکومین امنیتی این مناطق بود، که قوه قضائیه هم در عفو اخیر به مناسبت نیمه شعبان ۳۰ نفر از این محکومین را معرفی و از سوی مقام معظم رهبری مورد پذیرش قرار گرفت.

در آخرین سفر رئیس قوه قضاییه به مناطق کُرد نشین که سفر به آذربایجان غربی در ۱۴ اسفند سال ۹۹ بود، امام جمعه مهاباد به صورت رسمی از رئیس قوه قضاییه درخواست عفو محکومین امنینی مناطق کُردنشین را مطرح کرده بود.

گفتنی است؛ مقام معظم رهبری روز یکشنبه ۸ فروردین با عفو یا تخفیف مجازات یک هزار و ۸۴۹ تن از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضائی نیرو‌های مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند.

۱۰۰ نفر از محکومین امنیتی نیز در این لیست عفو قرار دارند که تعدادی از محکومین حوادث آبان ماه سال ۹۸ را نیز شامل می‌شود و از این تعداد ۳۰ نفر از محکومین مناطق کُرد نشین هستند.

بازدید اپلیکیشن 14 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

‌صحبت‌های جدید آمریکایی‌ها درباره توافق با ایران ‌صحبت‌های جدید آمریکایی‌ها درباره توافق با ایران
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | یک: جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روز جمعه: ما با گفت‌وگو با شرکای اروپایی، چین و روسیه موافقت کرده‌ایم تا موضوعات دخیل برای بازگشت متقابل به اجرای تعهدات برجام مورد بحث قرار گیرد.ما از آن استقبال می‌کنیم که گام ابتدایی بالقوه سازنده است،حتی…...
موضع انگلیس برای تسویه بدهی به ایران باید عمل گرایانه باشد موضع انگلیس برای تسویه بدهی به ایران باید عمل گرایانه باشد
سیاسی
وزیر دفاع ایران با موضع گیری به اظهارات اخیر«بن والاس» وزیر دفاع انگلیس مبنی بر لزوم پرداخت بدهی این کشور به ایران گفت: موضع انگلیس برای تسویه بدهی به ایران بایدعملگرایانه باشد. به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع؛ امیر سرتیپ حاتمی، وزیردفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح…...
سیگنال توئیتری شمخانی به آمریکایی ها سیگنال توئیتری شمخانی به آمریکایی ها
سیاسی
دبیر شورای عالی امنیت ملی نوشت: تا زمانی که آمریکا اقدام موثری در رفع تحریم‌های ظالمانه نکند، اتفاقی رخ نخواهد داد. به گزارش خبرآنلاین، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در توییتر خود نوشت: ''تا زمانی که آمریکا اقدام موثری در رفع تحریم‌های ظالمانه نکند، اتفاقی رخ نخواهد…...

پاسخ دهید