آخرین وضعیت مبارزه سخت مهرداد میناوند با کرونا

ورزشی
آخرین وضعیت مبارزه سخت مهرداد میناوند با کرونا

مهرداد میناوند، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران این روزها به خاطر درگیری با ویروس کرونا در بیمارستان لاله بستری شده و وضعیت خطرناکی را سپری می کند.

دکتر امیرحسین لطفی، رییس دپارتمان آی سی یو بیمارستان لاله درباره وضعیت میناوند به “ورزش سه” گفت: متاسفانه شرایط آقای میناوند بسیار بحرانی و پرخطر هست. ما پیشرفته ترین اقدامات درمانی را برای او انجام دادیم. الان زیر نظر دستگاه تنفسی است و اکسیژن صددرصد به او می دهیم. واقعا مردم باید دعا کنند تا این اقداماتی که انجام می دهیم، اثر کند. اکسیژن خون او نوسان دارد. گاهی اوقات ۸۰ می شود و یا پایین تر هم می رود.

وی افزود: تیم پزشکی همیشه تا آخرین لحظه اقدامات لازم را انجام می دهد. دیگر بقیه اش قسمت، تقدیر و لطف خدا و دعای مردم است که درمان ها اثر کند، اما متاسفانه وضعیت بسیار بحرانی است.

دکتر لطفی درباره وضعیت میناوند در زمان مراجعه به بیمارستان اضافه کرد: متاسفانه خیلی دیر مراجعه کردند و اشکال همین بود که باور و آگاهی به شرایط سختشان نداشتند. او خیلی این بیماری را جدی نگرفته بود، در حالی که وضعیتش خیلی شدید بود. در اولین لحظه ای که من میناوند را دیدم، درگیری ریه او ۸۰ درصد بود و این افزایش پیدا می کرد. طوفان التهابی در بدنش رخ داده بود و این طوفان آدم ها از پای درمی آورد.

رییس دپارتمان آی سی یو بیمارستان لاله ادامه داد: اگر اقدامات درمانی نبود که همان لحظه اتفاقات بدی برایشان رخ می داد. ما تمام درمان های ضدویروسی و کاهش دهنده التهاب خون را برایشان انجام دادیم. پمپ‌های تصفیه خون برایشان گذاشتیم و آنتی بادی های خیلی قوی برایشان تزریق کردیم. این ها به جز ۵۰ اقدام حمایتی دیگر است که داریم برای میناوند انجام می دهیم. این کارها را برای بقیه مردم هم انجام می دهیم. ما اگر مریضی را قبول کنیم، تمامی این اقدامات را برایشان انجام خواهیم داد

دکتر امیرحسین لطفی رییس دپارتمان آی سی یو بیمارستان لاله در گفتگو با خبرنگار ما با تکذیب خبر به کما رفتن میناوند عنوان کرد: او به کما نرفته و ما فقط با دارو او را بیهوش کردیم تا بتوانیم فعالیت ایمنی را در آقای میناوند بیشتر کنیم تا شانس افزایش اکسیژن در خون بیشتر شود.

او در رابطه با این که تا چه زمانی دستگاه های تنفسی متصل خواهند ماند، اظهار داشت: تا زمانی که او سلامتی خودش را به دست بیاورد یا مقاومت کند، دستگاه ها متصل می‌مانند و مشکل یا محدودیتی از این بابت نیست. فشار زیادی روی او وجود دارد اما ما امیدواریم که بتواند مقاومت کند.

رییس دپارتمان آی سی یو بیمارستان لاله در پایان گفت: وضعیت آقای میناوند در طبقه بندی ما خیلی خیلی وخیم است. تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا عملیات نجات را با موفقیت انجام دهیم. از مردم می‌خواهم که برای آقای میناوند دعا کنند.

بازدید اپلیکیشن 99 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

خلاصه بازی پارما-اینتر؛ درخشش الکسیس در انیوتاردینی خلاصه بازی پارما-اینتر؛ درخشش الکسیس در انیوتاردینی
ورزشی
از هفته بیست و پنجم رقابت های سری آ ایتالیا امشب از ساعت ۲۳:۱۵ پارما در ورزشگاه انیو تاردینی میزبان اینتر بود. اینتر با دو گل از الکسیس سانچز و دو پاس گل از لوکاکو، ۲-۰ از میزبان جلو افتاد. پارما در دقایق پایانی برای جبران نتیجه تلاش کرد اما…...
داستان محمود فکری و لباس جدید پادشاه داستان محمود فکری و لباس جدید پادشاه
کاربران ویژه - ورزشی
روزنامه هفت صبح، نادر نامدار | پس از چند هفته ابتدایی لیگ بیستم و با وجود اینکه استقلال نتایج بدی نمی‌گرفت‌ اما در میان هواداران، کارشناسان و اصحاب رسانه، یک اعتقاد جمعی وجود داشت و آن این بود که این استقلال، تیمی نیست که بتواند توقع هواداران را برآورده کند…...
اپیزود اول از سه‌گانه قهرمانی نیم‌فصل اپیزود اول از سه‌گانه قهرمانی نیم‌فصل
کاربران ویژه - ورزشی
روزنامه هفت صبح | بعد از چند بازی پرانتقاد و چند نتیجه ضعیف، به نظر می‌رسد پرسپولیس بالاخره از جو سنگین حاصل از شکست در فینال لیگ قهرمانان آسیا خارج شده و با آن اتفاق تلخ کنار آمده است. شاگردان یحیی تا همین ۱۰ روز پیش هیچ امیدی به حضور…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید