آخرین وضعیت شناسایی ویروس کرونا در قم و اراک

اجتماعی
آخرین وضعیت شناسایی ویروس کرونا در قم و اراک

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت آخرین وضعیت بیماری کروناویروس در کشور را تشریح کرد.

به‌گفته دکتر کیانوش جهانپور صبح امروز پنجشنبه اول سفند ۹۸ آزمایشات از ابتلای دو مورد جدید به ویروس کرونا در قم و یک مورد در اراک حکایت دارد، هر سه بیمار تابعیت ایرانی داشته و فرد مبتلا در اراک نیز ساکن قم و از همکاران پزشک ما است.با احتساب این موارد تعداد مبتلایان کرووید۱۹ تایید شده در کشور به پنج نفر می رسد.

در این رابطه امروز صبح نشست قرارگاه مقابله با کروناویروس با حضور وزیر بهداشت و معاونین این وزارتخانه و ارتباط ویدیویی با روسای دانشگاه ها/ دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد و موضوعاتی همچون ساختار پیشگیری، شناسایی و مدیریت این بیماری و همچنین آمادگی مراکز فوریت های پزشکی و تیم های واکنش سریع، آمادگی تخت های بیمارستانی، آموزش همگانی و پروتکل بهداشتی پیشنهادی برگزاری انتخابات دوم اسفند، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رییس کمیته روابط عمومی قرارگاه مقابله با کروناویروس یادآور شد: با دستور وزیر بهداشت، مرخصی تمامی روسا و معاونین دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور تا اطلاع ثانوی لغو و مقرر شد که تمامی ماموریت های خارج از کشور نیز از دستور کار، خارج شود. پیشنهاد محدود کردن موقت رفت و آمد به حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)، مسجد جمکران و سایر اماکن زیارتی و محال تجمع در شهر قم، ارائه شده و امیدواریم که با پیگیری و ابلاغ استانداری قم، این موضوع عملیاتی شود.

وی تاکید کرد: توصیه وزارت بهداشت، لغو اردوهای سیاحتی و زیارتی دانشجویی و دانش آموزی و همچنین لغو تمامی سمینارها و همایش ها در شهر قم تا اطلاع ثانوی است و این موضوع به اطلاع نهادهای ذیربط رسیده است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در مورد انتخابات دوم اسفند و برگزاری شکوهمند آن در سراسر کشور، گفت: ملاحظه خاصی در این زمینه وجود ندارد و پیشنهادات و توصیه های پیشگیرانه و بهداشتی برای برگزاری انتخابات در سراسر کشور و به ویژه حوزه انتخابیه قم، به اطلاع ستاد انتخابات کشور رسیده و وزارت کشور ضمن استقبال، این موارد را در دستور کار خود قرار داده است.

بازدید اپلیکیشن 8 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پاسخ سپاه به انتقادها از مراسم تشییع سردار اسدللهی پاسخ سپاه به انتقادها از مراسم تشییع سردار اسدللهی
اجتماعی
سردار رمضان شریف در واکنش به برخی انتقادات پیرامون تشییع عمومی مرحوم سردار حسین اسداللهی با تاکید بر اینکه سپاه خود را ملزم به رعایت تمهیدات و تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا دانسته و می‌داند گفت:سپاه برای تشییع عمومی پیکر سردار حسین اسدالهی برنامه ای نداشته است. به گزارش…...
دستور برپایی مجتمع بیمارستانی در تهران ظرف ۴۸ ساعت دستور برپایی مجتمع بیمارستانی در تهران ظرف ۴۸ ساعت
اجتماعی
امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: امروز ۳۲ بیمارستان ارتش در سرتاسر کشور درحال ارائه خدمات زمینه کرونا است؛ یک بیمارستان سیار و صحرایی نیز در شهر قم برپا کردیم. حدود ۱۶۰۰ تخت در بیمارستانهای ارتش به این بیماری و ۴۶۰۰ تخت در استانهای مختلف برای استراحت…...
‌از احتکار ۲۰۰ میلیون ماسک تا سرکوب کرونا ‌از احتکار ۲۰۰ میلیون ماسک تا سرکوب کرونا
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | هشت برش از آخرین اخبار کرونایی . یک:افزایش چشمگیر آمار مبتلایان : اولین نکته در اخبار کرونایی دیروز افزایش چشمگیر آمار مبتلایان در فاصله شنبه تا یکشنبه است. ظهر یکشنبه کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار مبتلایان در سراسر کشور را ۹۸۷نفر گزارش کرد در…...

پاسخ دهید