اردشیر زاهدی آخرین سفیر شاه در آمریکا: به عملکرد جمهوری اسلامی احترام می‌گذارم

سیاسی
اردشیر زاهدی آخرین سفیر شاه در آمریکا: به عملکرد جمهوری اسلامی احترام می‌گذارم

“اردشیر زاهدی” وزیر خارجه و آخرین سفیر شاه در ایالات متحده آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی” آرتی” روسیه، از عملکرد و کارنامه جمهوری اسلامی در ۴۰ سال گذشته دفاع و حملات تندی را متوجه اپوزیسیون خارج‌نشین کرد.

به گزارش عصرایران، اردشیر زاهدی که ۹۰ ساله است، در این مصاحبه با اشاره به اینکه به آمار بالای تحصیل‌کردکان ایران طی ۴۰ سال گذشته به ویژه افزایش سطح سواد زنان و حضور بالای آنها در دانشگاه‌ها افتخار می‌کند، تاکید کرد که به عملکرد جمهوری اسلامی احترام می‌گذارد زیرا به گفته او جمهوری اسلامی بر اساس یک منطق عمل می‌کند.

او با حمله به دولت ترامپ و سیاست‌های خصمانه این دولت نسبت به ایران، سیاست اصلی آمریکا و دولت ترامپ را “تغییر رژیم” در ایران دانست و در عین حال این سیاست را غیرعملی و “خوش خیالانه” دانست.

آخرین سفیر شاه در آمریکا: به عملکرد جمهوری اسلامی احترام می‌گذارم/ اکثر اپوزیسیون خارج نشین ایران، خائن و فاسد هستند

او با اشاره به اینکه از نظر آمریکا پسر شاه مخلوع یکی از گزینه‌ها برای تغییر رژیم است، سیاست تغییر رژیم را زیر سوال برد و گفت:” تصور براندازی در ایران خوش خیالی است… اینها( اپوزیسیون) از کجا پول می‌گیرند؟ چه کسی از آنها پشتیبانی می‌کند؟ چقدر ارتش و نیروی نظامی در اختیار دارند؟.. ایران امروز دارای ارتش و نیروهای نظامی و پلیس و.. است. چطور می‌خواهند به ایران بروند؟ با هواپیمای جت شخصی؟!”

او با حمله به اپوزیسیون خارج‌نشین اکثر این افراد را فاسد و خائن دانست که با گرفتن پول از خارجی‌ها بر ضد مردم ایران فعالیت می‌کنند.

او گفت: من بسیاری از این افراد را می‌شناسم… آنها از خارجی‌ها پول می‌گیرند و علیه مردم ایران فعالیت می‌کنند. من آنها را خائن می‌دانم.”

اردشیر زاهدی که هم اینک در سوییس زندگی می‌کند، وزیر خارجه دولت شاه در فاصله سال‌های ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۱ بوده است. او از سال ۱۹۷۳ تا زمان پیروزی انقلاب ایران (فوریه ۱۹۷۹) در سمت سفیر ایران در واشنگتن بود.

بازدید اپلیکیشن 260 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

روحانی: کسی که می‌گوید تحریم اثر ندارد حامی آمریکا است روحانی: کسی که می‌گوید تحریم اثر ندارد حامی آمریکا است
سیاسی
رییس جمهوری گفت: مجلس شورای اسلامی در ایران مجلس قدرتمندی است و جایگاه عظیمی دارد و برای همه قانون وضع می‌کند. به گزارش ایرنا، حسن روحانی صبح امروز(چهارشنبه ۳۰ بهمن ۹۸) در جلسه هیات دولت گفت: در آبان ماه حوادثی اتفاق افتاد که دشمنان می‌خواستند از سوء استفاده کنند. در…...
ترودو درباره دیدارش با ظریف توضیح داد ترودو درباره دیدارش با ظریف توضیح داد
سیاسی
نخست وزیر کانادا که به دلیل دیدار با وزیر خارجه ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با انتقاداتی مواجه شده، توضیحاتی را درباره علت این دیدار ارائه کرد. به گزارش گلوبال نیوز، «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا، درباره علت دیدار خود با «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران، گفت: من به…...
شهادت اصغر پاشاپور فرمانده سپاه در حلب شهادت اصغر پاشاپور فرمانده سپاه در حلب
سیاسی
سایت مشرق نوشت: مدافع حرم اهل بیت «اصغر پاشاپور» در نبرد با تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید. رزمنده مدافع حرم «اصغر پاشاپور» با نام جهادی اصغر ذاکر روز گذشته در سوریه به شهادت رسید. این رزمنده جبهه مقاومت ساکن شهر ری و از اولین نفراتی بود که به همراه حاج…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید